Tesla Model Y Long Range RWD czerwona z konfiguratora producenta

Tesla Model Y Long Range RWD trafia do sprzedaży. Znamy polską cenę nowego samochodu

3 minuty czytania
Komentarze

W ofercie marki samochodów należącej do Elona Muska pojawiła się Tesla Model Y Long Range RWD. Poznaliśmy najważniejsze parametry techniczne auta, a także jego cenę na polskim rynku. Zobaczcie, ile trzeba zapłacić za ten pojazd.

Tesla Model Y Long Range RWD. Oto czym się charakteryzuje

Tesla Model Y Long Range RWD niebieska z konfiguratora producenta
Fot. tesla.com / zrzut ekranu

Oferta Tesli składa się z modeli S (sedan do jazdy na długich dystansach), 3 (sportowy sedan dla rodzin), X (SUV z dużą przestrzenią) oraz Y (średniej wielkości SUV). Ten podział nie zdradza jednak wszystkiego, bo poszczególne modele występują także w różnych wariantach.

W przypadku Tesli Model Y mamy wersje RWD, Performance AWD, Long Range AWD oraz Long Range RWD. Ostatni, najnowszy wariant, jak sama nazwa wskazuje, oferuje duży zasięg oraz napęd na tylne koła.

Dane techniczne Tesli Model Y Long Range RWD:

 • Zasięg: 600 km (koła 19”) lub 565 km (koła 20”);
 • Przyśpieszenie: od 0 do 100 km/h w 5,9 s;
 • Napęd: na tylne koła;
 • Ekran dotykowy: 15”;
 • Wymiary:
  • Szerokość całkowita: 1978 mm przy złożonych lusterkach, 2129 mm przy rozłożonych lusterkach;
  • Wysokość całkowita: 1624 mm;
  • Długość całkowita: 4751 mm;
  • Prześwit: 172 mm;
  • Rozstaw: 1636 mm;
 • Waga: 1959 kg;
 • Szybkość ładowania: do 241 km zasięgu w 15 minut ładowania.
Tesla Model Y czarna
Fot. Tesla / materiały prasowe

Dla porównania wariant Long Range AWD oferuje zasięg 533 km, wariant Performance 514 km, a wersja RWD (nie mylić z Long Range RWD) 430 lub 455 km w zależności od wielkości kół.

Tesla Model Y Long Range RWD zapewnia zatem najlepszy zasięg spośród wszystkich czterech wariantów, ustępuje za to wersjom Long Range AWD oraz Performance w kwestii przyśpieszenia (osiągają one prędkość od 0 do 100 km/h odpowiednio w 5,0 s i w 3,7 s).

Tesla Model Y Long Range RWD. Cena w Polsce

Tesla Model Y Long Range RWD i inne warianty - cennik
Fot. tesla.com / zrzut ekranu

Tesla Model Y Long Range RWD została wyceniona w Polsce na 214 990 zł. To taniej od wariantów Long Range AWD (224 990 zł) i Performance (257 990 zł), lecz drożej od „zwykłej” wersji RWD (204 990 zł). Oczywiście mówimy o cenach za samochody z podstawowym wyposażeniem. Jeśli zdecydujemy się np. na niebieski lub czerwony lakier, koła 20″ zamiast 19″ albo rozszerzonego autopilota, będziemy musieli dopłacić.

Nowy samochód można już zamawiać w Polsce na stronie Tesli. Z informacji, które się tam znajdują, wynika, że dostawa powinna nastąpić w ciągu 2-4 tygodni.

Jeśli interesują was tańsze auta na prąd, zajrzyjcie do naszego tekstu o najtańszych samochodach elektrycznych. Niezależenie od tego, jakim autem jeździcie, sprawdźcie, co oznaczają kontrolki w samochodzie oraz jaki jest aktualny taryfikator mandatów.

Źródło: Tesla. Zdjęcie otwierające: tesla.com / zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw