Volvo EX30 samochód
LINKI AFILIACYJNE

Volvo ustanowiło własny rekord sprzedaży. Duża w tym zasługa elektryków

2 minuty czytania
Komentarze

Wśród wielu koncernów motoryzacyjnych, które zdecydowały się rozwijać gałąź elektromobilności, znajdziemy Volvo. Szwedzka firma nie ukrywa swojego zafascynowania samochodami elektrycznymi, co ostatecznie przekłada się także na liczby generowane z tytułu sprzedaży tych pojazdów.

Volvo z nowym rekordem – wyśrubowały go elektryki

Biały samochód elektryczny marki Volvo stojący na scenie z włączonymi przednimi światłami LED.
Fot. Volvo / materiały prasowe

Volvo może pochwalić się osiągnięciem historycznego sukcesu, ustanawiając swój własny nowy miesięczny rekord sprzedaży. Jego pobicie z pewnością nie byłoby możliwe, gdyby nie ogromny wkład szwedzkiej firmy w rozwój elektromobilności. Według oficjalnych raportów w marcu 2024 roku Volvo sprzedało na całym świecie dokładnie 78 970 pojazdów. W analogicznym okresie rok temu Szwedzi dostarczyli na rynek o 25% mniej samochodów.

Z perspektywy fanów elektromobilności budujący jest fakt, że z grona 78 970 pojazdów 23% z nich to auta elektryczne. Takie proporcje oznaczają, że popularna marka w marcu 2024 roku sprzedała ponad 18 000 elektryków.

Szwedzi od dłuższego czasu konsekwentnie realizuje strategię elektryfikacji swojej gamy pojazdów. Przypomnijmy, że firma zobowiązała się do stopniowego wycofywania silników spalinowych na rzecz samochodów elektrycznych, co odzwierciedla zmieniające się preferencje konsumentów i rosnące zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami w motoryzacji.

Szwedzi rozwijają siatkę samochodów elektrycznych

Mężczyzna w białej koszuli prezentujący i gestykulujący na scenie na tle niebieskiego oświetlenia z napisem "VOLVO" i białego samochodu.
Fot. Volvo / materiały prasowe

Sukces Volvo jest częścią szerszego trendu, w którym samochody elektryczne zyskują na znaczeniu na całym świecie. Coraz więcej krajów wprowadza regulacje sprzyjające elektromobilności, co z kolei powoduje, że producenci samochodów są zmuszeni dostosować swoją ofertę do zmieniających się oczekiwań konsumentów.

W przypadku Szwedów należy pamiętać także o tym, że firma inwestuje w różne dodatkowe projekty. Mowa tu między innymi o magazynach energii, które postawiono w Wielkiej Brytanii.

Motoryzacja w Polsce jednak nadal opiera się głównie na pojazdach spalinowych. Dlatego też, jeśli chcielibyście zgłębić ten segment rynku, zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem najlepszych samochodów dostępnych w cenie do 20 tysięcy złotych. Natomiast dla osób zainteresowanych nowymi technologiami polecamy nasz poradnik dotyczący wykorzystania Android Auto bezprzewodowo.

Źródło: CleanTechnica. Zdjęcie otwierające: Volvo / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw