Srebrny SUV jedzie po miejskim moście z widokiem na panoramę miasta z wysokimi budynkami i kościołem w tle podczas zmierzchu.
LINKI AFILIACYJNE

Pierwszy elektryczny Maybach dostępny w Polsce. Cena przyprawia o zawrót głowy

3 minuty czytania
Komentarze

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu raczej nikt z nas nie spodziewał się, że jednym z flagowych modelów Mercedesa będzie elektryczny Maybach. Czasy się jednak zmieniają, a dziś futurystyczny elektryk trafia do sprzedaży także w Polsce. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem – warto jeszcze raz przeliczyć oszczędności.

Elektryczny Maybach już w Polsce – cena robi wrażenie

Elektryczny Maybach. Srebrny samochód elektryczny marki Mercedes zaparkowany przed nowoczesnym domem w słoneczny dzień.
Fot. Mercedes / materiały prasowe

Niedawno Mercedes-Maybach EQS 680 SUV zadebiutował na rynku północnoamerykańskim. W drugiej kolejności w pełni elektryczny Maybach melduje się w Europie. Klienci zainteresowani zakupem tego futurystycznego pojazdu muszą liczyć się ze sporym wydatkiem. W Polsce nowiutki Mercedes w swojej podstawowej wersji kosztuje bowiem 979 900 złotych.

Mercedes-Maybach EQS SUV ustanawia nowy standard w świecie elektromobilności. Jego elegancki design z charakterystycznymi dla Maybacha elementami na życzenie można połączyć z dwukolorowym lakierowaniem. Opcjonalny pakiet Night Series pozwala dodatkowo zaakcentować wykwintną estetykę za sprawą ciemnych akcentów, które nadają jeszcze bardziej progresywny wygląd.

Mercedes, opis pojazdu

Naturalnie niespełna milion złotych za elektrycznego Maybacha może wzbudzać pewne poruszenie, jednak pamiętajmy, że jest to pojazd z klasy premium. Co więcej, to także pierwszy w pełni elektryczny model od znanej marki, a jego wnętrze wypełniają rozmaite nowe technologie. Mowa tu między innymi o nagłośnieniu Burmester 4D, który ma za zadanie dbać o spokój i relaks podczas podróży. Mercedes chwali się również zabiegami w obszarze NVH (hałasy/wibracje/uciążliwości), które przekładają się na „maksymalny komfort akustyczny”.

Co potrafi nowiutki Mercedes-Maybach EQS?

Wnętrze luksusowego samochodu z widoczną kierownicą z logo Mercedes-Benz, za kierownicą wyświetlacze z informacjami o aucie.
Fot. Mercedes / materiały prasowe

Z technicznego punktu widzenia Mercedes-Maybach EQS 680 SUV dysponuje dwoma elektrycznymi silnikami, które wspólnie generują moc o wartości 484 kW, co przekłada się na 658 koni mechanicznych. Pojazd został standardowo wyposażony w napęd na obie osie 4MATIC, a jego średni zasięg w cyklu mieszanym WLTP wynosi 607 kilometrów.

Z pełną specyfikacją nowego Maybacha możecie zapoznać się poniżej.

Mercedes-Maybach EQS 680 SUVJednostka/nazwaWartość
SilnikiElektryczneDwa silniki synchroniczne z magnesami trwałymi (PSM)
MockW484
Moment obrotowyNm950
Napięcie systemoweV396
Ładowarka pokładowakW22
Czas ładowania AC (22 kW)h5,50
Maksymalna moc ładowania DCkW200
Czas ładowania DC na szybkiej stacjimin31
Maksymalny zasięg po 15 min ładowania DCkmdo 230
Przyspieszenie 0-100 km/hs4,4
Prędkość maksymalnakm/h210
Samochód
Długość/szerokość/wysokośćmm5125/2034/1721
Rozstaw osimm3210
Średnica zawraca z tylną osią skrętną 4,5°/10°m11,9/11,0
Pojemność bagażnikal440
Zużycie energii i zasięg
Zużycie energii w cyklu mieszanym WLTPkWh/100 km22,0–24,1
Emisje CO2 w cyklu mieszanym WLTPg/km0
Zasięg w cyklu mieszanym WLTPkm559–612
Źródło: Mercedes

Elektryczny Maybach ma pełne prawo budzić podziw, jednak pamiętajmy, że motoryzacja w naszym kraju to wciąż głównie auta spalinowe. W związku z tym, jeśli chcielibyście zapoznać się z tym segmentem branży, odsyłam do naszego zestawienia z najlepszymi samochodami do 20 tysięcy złotych. Z kolei osoby zainteresowane nowymi technologiami zapraszam do poradnika dotyczącego Android Auto bezprzewodowo.

Źródło: Informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: Mercedes / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw