Czerwony samochód sportowy marki Ferrari zaparkowany na tle czerwonej ściany z przejściem dla pieszych w kolorach białym i zielonym.
LINKI AFILIACYJNE

Elektryczne Ferrari dorówna spalinowym odpowiednikom. Przynajmniej pod kątem dźwięku

3 minuty czytania
Komentarze

Świat motoryzacji nieuchronnie zmierza w kierunku elektromobilności, o czym przekonują się także najbardziej prestiżowe marki pokroju Ferrari. Niemniej dyrektor generalny włoskiej firmy wlał w serca fanów klasycznego podejścia do sportowych samochodów nieco wiary. Wszystko za sprawą kilku głośników.

Szef Ferrari składa obietnicę – elektryki będą brzmiały tak, jak auta spalinowe

Szary samochód sportowy marki Ferrari z żółtymi akcentami, zaparkowany na asfaltowym torze wyścigowym.
Fot. Ferrari / materiały prasowe

Już niemalże wszyscy producenci samochodów mają lub w najbliższej przyszłości będą mieć w swojej ofercie auta elektryczne. Ten trend nie omija Ferrari, o czym przypomniał dyrektor generalny włoskiej firmy – Benedetto Vigna. W niedawnej rozmowie z mediami doświadczony biznesmen zdradził, że pomimo ewolucji, która dotrze także do ich fabryk, niektóre elementy pojazdów pozostaną nietknięte.

Mowa tu przede wszystkim o niewyobrażalnych osiągach, sportowym designie i wrażeniach z jazdy nie do powtórzenia. W przypadku ostatniego z wymienionych elementów wpływa na niego kilka aspektów, a jednym z nim jest uwielbiany przez miliony ryk silnika spalinowego. Okazuje się, że nawet na ten „kłopot” znajdzie się rozwiązanie.

Zobacz też: Polska elektryczna ciężarówka też potrafi. Przejechała w ramach testu ponad 2200 km

Vigna zdradził bowiem, że samochody elektryczne marki Ferrari zostaną wyposażone w system głośników, który będzie odtwarzać klasyczne dla marki dźwięki. Na ten moment nie wiadomo, czy będzie to opcja wbudowana na stałe, czy może kierowcy będą w stanie wyłączyć ryk jednym z przełączników. Niemniej zdecydowanie jest to funkcja godna uwagi entuzjastów klasycznej motoryzacji.

Co wiemy o elektryku z Maranello?

Szary kabriolet marki Ferrari zaparkowany na brukowanym dziedzińcu w otoczeniu architektury z roślinnością pnącą na ścianach.
Fot. Ferrari / materiały prasowe

Przypomnijmy, że włoska firma wprowadzi na rynek swój pierwszy w pełni elektryczny pojazd w ostatnim kwartale 2025 roku. Jednakże już w czerwcu w Maranello zostanie otworzony zakład, gdzie Ferrari zajmie się produkcją silników elektrycznych oraz akumulatorów.

Szczerze mówiąc, nie mamy żadnych wątpliwości, że możemy zapewnić naszym klientom wyjątkowe doświadczenie, ponieważ potrafimy wykorzystać nową technologię w wyjątkowy sposób. To właśnie tym zajmuje się nasza firma od samego początku istnienia.

Dyrektor generalny włoskiej firmy – Benedetto Vigna

Połączenie nowych technologii z motoryzacją gwarantuje nam także system Android Auto bezprzewodowo. Jeśli chcielibyście wiedzieć, jak korzystać z niego w swoich samochodzie, już teraz odsyłam do naszego poradnika.

Fot. Ferrari / materiały prasowe

Źródło: CNBC. Zdjęcie otwierające: Ferrari / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw