Samochody elektryczne marki Tesla zaparkowane w rzędzie na parkingu, z widocznymi charakterystycznymi logo przedstawiającymi literę "T" na czerwonobrązowych i srebrnoszarych przednich maskach.
LINKI AFILIACYJNE

Wynajem Tesli na minuty. Do Polski wchodzi nowa usługa

3 minuty czytania
Komentarze

W Polsce pojawił się startup Beast Rent, który umożliwia wynajem Tesli na minuty lub w abonamencie. Sama możliwość wynajęcia samochodu nie jest szczególnie innowacyjna, natomiast atutem usług wspomnianej firmy ma być rezygnacja z formalności. Proces wynajmowania auta odbywa się z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

Wynajem Tesli przez aplikację

beast rent wynajem tesli
Fot. Beast Rent / materiały prasowe

Startup Beast Rent jest obecny na ośmiu rynkach, w tym w Estonii, Finlandii, Austrii oraz Litwie. Do grona tych państw dołącza także Polska. Firma proponuje użytkownikom wypożyczanie Tesli na minuty lub w abonamencie. Możliwe jest zamówienie auta na konkretną godzinę w określone miejsce.

Powstanie Beats poprzedzone było szerokimi badaniami rynku oraz potrzeb konsumentów. Naszym celem jest zapewnienie najwyższej jakości usługi wynajmu, która dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, za pośrednictwem w pełni zautomatyzowanej i przyjaznej dla użytkownika aplikacji mobilnej, mającej na celu zapewnienie naszym klientom bardziej komfortowych i ekologicznych doświadczeń z podróży.

Anna-Maria Mikaberidze, CEO Beast Rent

Załatwianie spraw związanych z procesem, jakim jest wynajem Tesli, w tym przypadku ma nie być jedynie dodatkiem do usługi, a istotnym ułatwieniem.

W przypadku subskrypcji, w przeciwieństwie do tradycyjnych wypożyczalni nie wymagamy uzupełniania wielu papierowych dokumentów czy fizycznego spotkania w celu przekazania kluczy. Wystarczy telefon, którym otwieramy pojazd.

Anna-Maria Mikaberidze, CEO Beast Rent

Czy rzeczywiście będzie to takie wygodne? Musimy poczekać na to, aż usługi Beast Rent nieco „rozkręcą się” w Polsce i pojawią się opinie użytkowników, by to ocenić.

Wynajem samochodu kontra jego zakup

wynajem tesli beast rent
Fot. Beast Rent / materiały prasowe

Z raportu PwC „(Współ)dziel i rządź” roczny koszt posiadania samochodu średniej klasy w Polsce, przy uwzględnieniu wszelkich kosztów, to ok. 15 tysięcy złotych. Trzeba w końcu kupić ubezpieczenie, zrobić przegląd techniczny, co jakiś czas wymienić m.in. opony, zlecić ew. naprawy. Ta sama firma wskazuje, że jeden pojazd carsharingowy może zastąpić nawet 11 tysięcy prywatnych samochodów.

Anna-Maria Mikaberidze, CEO Beast Rent twierdzi, że ekonomia współdzielenia może wesprzeć walkę z zakorkowanymi ulicami i brakiem miejsc parkingowych. Niektórzy korzystają w końcu z samochodów okazjonalnie, a gdzieś muszą je trzymać. Dla takich osób auto na wynajem przez aplikację mogłoby być wygodnym rozwiązaniem.

Z drugiej strony dla niemałej liczby kierowców własny samochód przed domem daje poczucie niezależności, możliwości skorzystania z niego w dowolnym momencie. Auta na wynajem nie w każdej lokalizacji są w końcu dostępne. W przypadku wynajmowanych pojazdów odpada też aspekt ulepszania samochodu i dostosowywania go do swoich potrzeb, na czym może niektórym zależeć.

Niezależnie, czy wybieracie auto na własność, czy jego wynajem, przyda wam się dobra nawigacja samochodowa na telefon oraz wiedza, co oznaczają kontrolki w samochodzie. Najważniejsze informacje znajdziecie w podlinkowanych tekstach. Pamiętajcie też o sprawdzeniu aktualnego taryfikatora mandatów.

Źródło: Beast Rent, opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: Michał Borowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw