ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Dostęp do Internetu wystarczy, aby Polestar stał się szybszy — istotna aktualizacja wydana

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

Aktualizacja Polestara jest już dostępna w niektórych krajach europejskich, a wiosną pojawi się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dzięki kilku kliknięciom użytkownicy Polestara 2 mogą zwiększyć moc swojego silnika.

Polestar wprowadza ciekawą aktualizację silnika

Polestar zwiększa moc silnika poprzez aktualizację

Chińsko-szwedzki producent samochodów Polestar wydał bezprzewodową aktualizację, która zwiększa moment obrotowy i moc silnika modelu Polestar 2. Dzięki „łatce” moc pojazdu elektrycznego wzrasta do 469 koni mechanicznych (więcej o 67 KM). Ponadto aktualizacja podbija moment obrotowy silnika o 15 Nm, co sprawia, że Polestar 2 dysponuje liczbą 502 niutonometrów.

W praktyce Polestar twierdzi, że te ulepszenia skracają czas przyspieszania z zera do sześćdziesięciu mil na godzinę o jedną dziesiątą sekundy. Oznacza to, że Polestar 2 rozpędzi się do tej prędkości w 4,4 sekundy. Firma sugeruje również, że największy wzrost przyspieszenia nastąpi w średnim zakresie. Przejście z prędkości 50 do 75 mil na godzinę zajmie 2,2 sekundy, czyli około pół sekundy szybciej niż typowa konfiguracja Polestar 2.

Ulepszenie nie jest jednak darmowe. Dostęp do niej znajdziemy w sklepie Polestar Extras dla kwalifikujących się samochodów w Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii, Finlandii, Danii, Niemczech i Austrii. Koszt aktualizacji silnika to około 1000 euro (4600zł). Polestar planuje wprowadzić aktualizację również w USA i Kanadzie. Ma nastąpić to wiosną, a ceny zostaną ogłoszone w najbliższej przyszłości.

Zobacz też: Wadliwe kamery autopilota Tesli

Polestar nie jest jedynym producentem samochodów, który zwiększa osiągi pojazdów elektrycznych poprzez bezprzewodowe aktualizacje. Naturalnie Tesla również oferuje płatne aktualizacje, które zwiększają przyspieszenie w niektórych modelach samochodów takich jak Model 3 i Model Y.

Źródło: engadget

Sprawdź najnowsze wpisy