ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Tesla oskarżona o dyskryminację rasową

Wadliwe kamery autopilota Tesli – firma rozpoczyna akcję serwisową

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Tesla zastąpi kamery Autopilota w przednich błotnikach niektórych swoich pojazdów elektrycznych za darmo. Co prawda sam producent nie wydał w tej sprawie oficjalnego ogłoszenia, to wyciekły wewnętrzne dokumenty rozprowadzane do autoryzowanych dostawców usług. Według zawartej treści Tesla informuje ich o konieczności wymiany wadliwych kamer repeaterów bez żadnych kosztów dla właścicieli. Najwyraźniej kamery w niektórych pojazdach Model S, X i 3 wyprodukowanych przez firmę w fabryce we Fremont w Kalifornii są wadliwe.

Tesla za darmo wymieni wadliwe kamery

Tesla za darmo wymieni wadliwe kamery

Kamery te rejestrują martwe pola samochodu, a Autopilot nie działałby bez nich poprawnie. Jeśli nie działają zgodnie z przeznaczeniem, kierowcy zazwyczaj widzą tylko pole bloku na ich głównym wyświetlaczu i mogą otrzymać ostrzeżenia, że ich Autopilot ma ograniczoną funkcję. Wedle spekulacji Tesla może być zmuszona do wymiany kamer dla co najmniej kilkuset pojazdów w wyniku wadliwych płytek PCB, które wykorzystał w ich konstrukcji. Kierownik sprzedaży Tesli odnosząc się do sprawy, przyznał, że wewnętrzne zawiadomienia serwisowe pojawiają się czasami zwrotach towaru. Sam producent samochodów nie wydał jeszcze oświadczenia.

Zobacz też: Sarco – kapsuła do eutanazji z drukarki 3D trafi do Szwajcarii

Tesla wycofała pojazdy kilka razy w przeszłości z powodu różnych problemów. W październiku tego roku sytuacja ta dotyczyła około trzech tysięcy pojazdów Model 3 i Y, ponieważ boczne łączniki ich przedniego zawieszenia mogą się poluzować. Firma wycofała również 11 704 egzemplarzy swoich aut elektrycznych z 2017 roku po tym, jak stały się podatne na fałszywe hamowanie po błędnej aktualizacji beta Full Self-Driving.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy