LINKI AFILIACYJNE

Aplikacja mBank przestanie działać na niektórych telefonach. Są nowe wymagania

3 minuty czytania
Komentarze

Aplikacja mBank wkrótce przestanie działać na niektórych smartfonach. To poważne ograniczenie, bo bankowość mobilna jest dziś bardzo rozpowszechniona. Wiemy już, jakie wersje systemów Android oraz iOS będą wymagane przez bank.

Aplikacja mBank z nowymi wymaganiami systemowymi

Korzystanie z bankowości mobilnej jest niezwykle popularne. Aplikacje banków sprawiają, że oszczędzamy czas i pieniądze, załatwiając istotne sprawy finansowe z poziomu telefonu. To na tyle wygodne rozwiązanie, że wiele osób w ogóle nie loguje się do bankowości internetowej na komputerze. Aplikacja do większości zadań w zupełności wystarcza.

Aplikacja mBank, menu programu
Fot. mBank / materiały prasowe

Banki przyzwyczaiły nas do tego, że dość rygorystycznie podchodzą do kwestii aktualizacji swoich aplikacji. Brak decyzji o dokonaniu aktualizacji dość szybko skutkuje nie tylko pozbawieniem dostępu do nowych funkcji, ale całkowitym zablokowaniem możliwości korzystania z apki do momentu pobrania nowszej wersji. Ma to związek z bezpieczeństwem – pomyślcie tylko, co by się stało, gdyby aplikacja miała przestarzałe systemy ochrony, a wasz telefon zostałby skradziony (dlatego też lepiej mieć włączoną lokalizację telefonu).

Niestety czasami pobranie nowej wersji aplikacji może być niemożliwe. Dzieje się tak np. wtedy, gdy mamy zbyt starą wersję systemu operacyjnego na telefonie. W przypadku mBanku właśnie pojawiły się nowe zapisy dotyczące dostępu do aplikacji dla posiadaczy poszczególnych wersji Androida oraz iOS. Niestety, niektórzy użytkownicy przywiązani do korzystania z apki będą musieli zmienić swój telefon lub bank.

Wymagania aplikacji mBank na Androida oraz iOS

Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku mBank wyłączy swoją aplikację posiadaczom urządzeń pracujących pod kontrolą starszych wersji Androida niż 8.0. Ta edycja systemu została wydana w 2017 roku.

Wersje oznaczone cyfrą 7 i poprzednie to naprawdę stare oprogramowanie i nawet posiadacze większości telefonów do 500 zł korzystają już ze znacznie nowszych systemów. Jeśli jednak ktoś ma jeszcze np. smartfon z Androidem 7.0, to musi mieć świadomość, że za kilka tygodni całkowicie utraci dostęp do aplikacji mBanku.

W przypadku iOS sprawa jest trochę bardziej skomplikowana.

Planujemy wstrzymać aktualizacje naszej aplikacji na systemach iOS w wersjach niższych niż 16. Dokładną datę wstrzymania przekażemy w kolejnej komunikacji. Chcesz nadal korzystać z najnowszej wersji aplikacji mBanku? Zaktualizuj oprogramowanie na swoim smartfonie do wersji wspieranej przez dostawcę (np. iOS 16.x). Robimy to ze względu na bezpieczeństwo Twoich pieniędzy.

komunikat mBanku

System iOS 16 jest dostępny dopiero od 2022 roku, więc na pierwszy rzut oka mBank podchodzi tu bardziej rygorystycznie, niż w przypadku Androida. Trzeba jednak pamiętać, że smartfony Apple są wspierane aktualizacjami znacznie dłużej od wielu telefonów z zielonym robotem. Poza tym mBank nie wyłączy całkowicie dostępu do aplikacji użytkownikom starszych wersji iOS, lecz przestanie wydawać aktualizacje, co oznacza brak nowych funkcji.

Oczywiście prędzej czy później posiadacze iPhone’ów i tak będą musieli zaktualizować system lub zmienić telefon, bo któraś z kolei wersja aplikacji mBanku na iOS może być wymagana, by dalej korzystać z bankowości mobilnej w tym banku.

Źródło: mBank. Zdjęcie otwierające: mBank / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.