Ręka trzymająca smartfon z logo IKO na ekranie na rozmytym tle miejskiego krajobrazu.
LINKI AFILIACYJNE

PKO Bank Polski z nowością w aplikacji IKO. Przyda się przede wszystkim kierowcom

2 minuty czytania
Komentarze

PKO Bank Polski, czyli jeden z czołowych graczy w sektorze bankowości mobilnej w Polsce, wprowadził kolejną innowacyjną funkcję w swojej aplikacji mobilnej IKO. Co ciekawe, nowość opracowano we współpracy z operatorem aplikacji moBILET.

PKO Bank Polski prezentuje ciekawą nowość w aplikacji IKO

PKO Bank Polski screen z aplikacji. Trzy ekrany smartfona wyświetlające aplikację do płatności parkingowych z różnymi interfejsami: pierwszy z prośbą o wybór strefy w Warszawie, drugi z wybraną podstrefą B w Krakowie i ostrzeżeniem do sprawdzenia poprawności strefy oraz trzeci z wybraną podstrefą A w Krakowie i komunikatem do potwierdzenia wyboru strefy.
Fot. PKO Bank Polski / materiały prasowe

Nowość przygotowana przez PKO Bank Polski i aplikację moBILET ma na celu ułatwić proces opłacania biletów parkingowych, poprzez automatyczne podpowiadanie strefy parkowania, w której się znajdujemy. Korzystając z lokalizacji GPS użytkownika aplikacja IKO jest w stanie automatycznie wykryć i zaproponować najbliższą strefę. Naturalnie funkcja jest dostępna w początkowej fazie, więc skorzystają z niej tylko wybrane miasta. Aktualnie jest to poniższa dziesiątka:

  • Cieszyn,
  • Gorzów Wielkopolski
  • Kalisz
  • Kraków
  • Opole
  • Piaseczno
  • Poznań
  • Świnoujście
  • Ząbki
  • Zielona Góra

Użytkownicy aplikacji IKO, po wejściu na ekran główny opłat parkingowych, zobaczą wypełnione informacje o mieście i najbliższej strefie parkowania. Następnie wystarczy potwierdzić poprawność wybranej strefy lub (jeśli jest to konieczne) wybrać strefę ręcznie. W przypadku braku dostępu do lokalizacji GPS, aplikacja IKO zachęca do jej włączenia.

Prezentacja aplikacji mobilnej PKO Bank Polskiego

Zobacz też: 27-latka z Polski straciła ponad 300 tysięcy złotych. Oszuści wykorzystali prosty program

Nowa funkcja jest dostępna dla użytkowników aplikacji IKO korzystających z opłat parkingowych i posiadających wersję aplikacji 3.147. PKO Bank Polski we współpracy z firmą moBILET planuje dalsze rozszerzanie dostępności tej funkcji na inne miasta.

Aby korzystać z miejskich parkingów, przy wsparciu aplikacji IKO niezbędne jest posiadanie jakiegoś środka transportu. Najlepiej, aby był to samochód. W związku z tym, jeśli planujecie kupić auto – warto najpierw zaznajomić się z naszym zestawieniem najtańszych samochodów elektrycznych. W końcu kupując taki pojazd, będziecie zwolnieni z konieczności opłacania biletów parkingowych.

Dodatkowo pamiętaj, że w przypadku zgubienia lub kradzieży smartfona, zawsze dobrze jest mieć włączoną funkcję lokalizacji telefonu, aby łatwo go namierzyć.

Źródło: Informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: PKO Bank Polski / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.