Sklep Biedronka z żółtym szyldem i charakterystycznym logo w kształcie biedronki, z wpisem "Codziennie niskie ceny". Wejście z żółtymi elementami i szklanymi drzwiami, obok wózki sklepowe.
LINKI AFILIACYJNE

Biedronka z przydatną usługą, która już jest dostępna w każdym sklepie. Wystarczą zakupy za złotówkę

4 minuty czytania
Komentarze

Nie wszyscy mogli być świadomi, że taka usługa jest dostępna w sklepach Biedronka, ponieważ do tej pory natknąć się na nią można było tylko w nielicznych placówkach. Teraz z wypłacania pieniędzy przy kasie mogą skorzystać klienci w każdym markecie, a do aktywowania jej wystarczą zakupy za symboliczną złotówkę. Redakcji Android.com.pl udało się od przedstawicieli sieci dowiedzieć nieco więcej na temat wprowadzanych zmian.

„Płać kartą i wypłacaj” we wszystkich sklepach Biedronka

Widok na front sklepu Biedronka w nocy, z wyraźnie widocznym logiem firmy i hasłem "Codziennie niskie ceny" nad wejściem. Przez przeszklone drzwi i okna widać wnętrze sklepu i klientów. Obok wejścia znajduje się miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Fot. zdjęcie własne / Android.com.pl

Nowości w sklepach Biedronka – takie jak ładowarki do elektryków na parkingach – sprawiają, że robienie zakupów w tych marketach staje się bardziej przyjazne konsumentom. Ukłonem w stronę klientów jest także odświeżona wersja aplikacji Biedronka, którą przetestował już nasz redaktor Szymon Baliński.

To nie koniec zmian w popularnej sieci sklepów. Choć usługa „Płać kartą i wypłacaj” w Biedronce, może być już niektórym znana, od teraz mają do niej dostęp wszyscy klienci odwiedzający żółto-czerwony market. Polega ona na możliwości wypłaty gotówki w kasie sklepu podczas dokonywania zakupów. Aby skorzystać z programu, klient powinien najpierw zrobić zakupy, nawet za minimalną kwotę 1 zł.

Nasi klienci posiadający karty działające w oparciu o systemy firm Mastercard oraz Visa mogą korzystać z usługi wypłaty gotówki z kasy tradycyjnej. Takie placówki są oznaczone stosowną informacją. 

Jan Kołodyński, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka dla Android.com.pl

Usługę wprowadzano stopniowo, początkowo tylko dla kart Mastercard, a później również dla użytkowników Visa. Pilotażowy projekt pojawił się w 2022 roku, a dzięki sporemu zainteresowaniu klientów teraz rozwiązanie zostało wdrożone we wszystkich placówkach.

Biedronka z bankomatem albo zamiast niego

Kasy samoobsługowe w supermarkecie Biedronka, z plakatem "HUTA WARSZAWA 1957-2019" na ścianie w tle.
Fot. Biedronka / materiały prasowe

Na pewno na popularność programu „Płać kartą i wypłacaj” ma wpływ stopniowa likwidacja bankomatów. Dostęp do maszyn w mniejszych miejscowościach może wiązać się bowiem z długim spacerem, a w tym wypadku łączymy robienie zakupów i wypłacanie pieniędzy w jednej placówce.

Warto wspomnieć natomiast, że w niektórych Biedronkach nadal znajdują się tradycyjne bankomaty, o czym poinformował Jan Kołodyński, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w rozmowie z Android.com.pl.

Sieć Biedronka umożliwia klientom korzystanie zarówno z bankomatów zlokalizowanych na terenie sklepów na podstawie umów zawartych z największymi operatorami bankomatów i bankami na rynku polskim, jak i inne formy wypłat gotówki. Korzystamy z ponad 2100 bankomatów, rozstawiamy nowe, jak i relokujemy już obecne, w uzgodnieniu z operatorem danego urządzenia, do tych placówek, gdzie jest zainteresowanie taką usługą.

Jan Kołodyński, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka dla Android.com.pl

Jak wypłacić pieniądze w Biedronce?

Sklep Biedronka w Osiu z logo w kształcie biedronki i hasłem "Codziennie niskie ceny" na froncie budynku, na tle niebieskiego nieba. Przed sklepem parkują samochody, a w wejściu widoczna jest osoba w czerwonym kurtce.
Fot. Szymon Baliński / Android.com.pl

Jeśli chcemy uzyskać gotówkę za pomocą „Płać i wypłacaj”, przed rozpoczęciem kasowania produktów, klient musi poinformować kasjera o chęci skorzystania z usługi i podać kwotę, którą chce otrzymać. Następnie dokonuje płatności za zakupy kartą, telefonem lub zegarkiem, potwierdza płatność PIN-em i odbiera pieniądze.

Należy podać kasjerowi kwotę wypłaty i włożyć lub przyłożyć kartę do terminala płatniczego przy kasie. Wypłata jest zawsze zabezpieczona kodem PIN do karty, a jej minimalny poziom to 50 zł. Pobrana w gotówce kwota jest doliczana do wartości zakupów w sklepie Biedronka.

Lidia Stegenta-Głowala, dyrektor ds. operacji finansowych w sieci Biedronka w komunikacie prasowym

Minimalna kwota wypłaty wynosi 50 zł, a maksymalna to 300 zł za jedną transakcję, przy czym można wypłacić tylko wielokrotność 50 zł (tj. 50 zł, 100 zł, 150 zł, 200 zł, 250 zł i 300 zł). Usługa ta nie jest dostępna w kasach samoobsługowych, a jedynie w punktach z obsługą kasjera. Sieć sklepów nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za takie działanie, ale w komunikacie prasowym zaznaczone jest, że opłata może być naliczana przez bank, który wydał kartę.

Podobne usługi są dostępne również w innych sieciach handlowych w Polsce, takich jak Carrefour, Dino, Lewiatan, Netto, Intermarche czy Żabka, jak również w wielu innych punktach, w tym na stacjach benzynowych.

Źródło: Dla handlu, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Biedronka / materiały prasowe