awaria pekao .s.a

Awaria Pekao S.A. Nie działa serwis i aplikacja mobilna banku

2 minuty czytania
Komentarze

Klienci kolejnego banku nie mają dzisiaj szczęścia. Trwa ogólnokrajowa awaria Pekao, która mocno utrudnia korzystanie z podstawowych usług bankowości online – m.in. z aplikacji. Pojawiły się także głosy o problemach z bankomatami.

[AKTUALIZACJA #4 – godz. 16:29]

Pekao uporało się już z awarią. Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja mobilna według informacji udzielonej przez bank działają bez zarzutu.

[AKTUALIZACJA #3 – godz. 13:57]

Pekao nadal nie może uporać się z awarią. Liczba raportów od użytkowników narzekających na niedziałające usługi od kilku godzin utrzymuje się stale na bardzo wysokim poziomie.

[AKTUALIZACJA #2 – godz. 12:47]

Awaria Pekao trwa już od ponad trzech godzin. Bank nadal nie uporał się z problemami, a klienci narzekają na niedziałającą aplikację oraz serwis. Nie wiemy, jak długo taki stan jeszcze potrwa.

[AKTUALIZACJA #1 – godz. 11:33]

Bank Pekao jest już świadomy awarii i przeprasza użytkowników za problemy. Prace nad naprawami już trwają.

Poniżej oryginalna treść materiału

Awaria Pekao S.A. – nie działa serwis i aplikacja

Klienci Pekao S.A., którzy chcieli skorzystać ze swojej aplikacji mobilnej, mogli się spotkać ze sporym rozczarowaniem. Ta pozornie działa tylko do wpisania kodu PIN lub innej formy uwierzytelnienia. Tuż po tym pojawia się komunikat o błędzie. Padła także strona internetowa banku. W moim przypadku wyświetla się następujący komunikat:

Z uwagi na Twoje bezpieczeństwo, przeglądarka Internet Explorer, z której obecnie korzystasz, nie jest już obsługiwana na tej stronie. Nie wystarcza również, aby zawartość serwisu wyświetlała się poprawnie. Zainstaluj i korzystaj z najnowszej wersji Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox. Pakiety instalacyjne znajdziesz na stronach producentów.

Zobacz też: Czy na GPW zaczęła się hossa? Mocne wzrosty na warszawskim parkiecie

Biorąc pod uwagę, że korzystam z Chromebooka, to nawet gdybym bardzo chciał, to nie mógłbym wejść na nią za pomocą IE. Chociaż po kilku próbach odświeżenia strona zaczęła ładować się prawidłowo. Możliwe więc, że prace serwisowe trwają. Niestety, bank nie skomentował jeszcze sprawy na swoich mediach społecznościowych.

Źródło: Downdetector, YouTube

Motyw