Zmiany na Facebooku – kolorowe komentarze i nowy interfejs mobilny?

mm Michał Derej Artykuły 2017-09-07

Facebook jest aktualnie największym na świecie portalem społecznościowym, z którego codziennie korzystają setki milionów osób. Aby uzmysłowić sobie ogrom tej witryny, wystarczy wspomnieć o tym, że na Facebooku aktualnie zarejestrowanych jest ponad dwa miliardy kont, a liczba ta wciąż rośnie. Z tego powodu ekipa odpowiedzialna za ten projekt wciąż stara się udoskonalać swoje dzieło, jednak niestety nie zawsze wychodzi to tak, jak powinno. W tym artykule przedstawię Wam dwie najciekawsze zmiany, które już wkrótce mogą pojawić się na tym portalu społecznościowym. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy są to zmiany na plus lub też minus Facebooka, ale definitywnie są one dość nietypowe.

Kolorowe komentarze na Facebooku

Jest to jedna ze zmian, którą można albo pokochać, albo nienawidzić, ale niestety wydaje mi się, że większości użytkowników nie przypadnie ona do gustu. Facebook od jakiegoś czasu stara się jak najbardziej uprzykrzać życie swoim użytkownikom – wszystko zaczęło się od beznadziejnej aplikacji mobilnej, która na słabszych urządzeniach działa tragicznie oraz od oddzielenia komunikatora Messenger od głównego klienta tego portalu społecznościowego. Teraz przyszła pora na kolejną dziwną zmianę – powitajcie kolorowe komentarze, czyli nowy sposób na zmniejszenie czytelności interfejsu aplikacji.

Aktualnie funkcja ta jest w fazie testów – miejmy nadzieję, że testerzy zauważą, że jest ona naprawdę niepotrzebna i zmniejsza czytelność komentarzy, przez co finalnie nie trafi ona do wszystkich użytkowników. Osoby korzystające z Facebooka, które trafiły do puli testerów, otrzymały możliwość komentowania postów, filmów i zdjęć kolorowanymi komentarzami – jako tło wybrać można jednolity kolor lub gradient i niestety żadna z tych opcji nie wygląda dobrze. Mam nadzieję, że funkcja ta zniknie jak najszybciej. Warto pamiętać, że jak na razie współpracuje ona wyłącznie z urządzeniami mobilnymi.

Nowy interfejs menu z opcjami

Do tej pory menu z opcjami takimi jak Ustawienia, Wydarzenia lub Zapisane znajdowało się z prawej strony interfejsu Facebooka i wystarczyło skorzystać z ikonki hamburgera, by się do niego dostać. W najnowszej aktualizacji Facebooka wszystko się jednak zmieni i według mnie, będzie to zmiana na dobre. Od teraz, by przejść do wspomnianej przeze mnie wyżej zakładki, będzie wystarczyło przesunąć palcem od góry do dołu, podobnie jak rozwija się pasek powiadomień. Spowoduje to otworzenie się wysuwanego menu ze wszystkimi funkcjami, które do tej pory można było znaleźć w innym miejscu.

Funkcja ta prezentuje się naprawdę nieźle – warto również pamiętać o kropkach, które, podobnie jak ma to miejsce w Androidzie Oreo, powiadamiają użytkowników o przegapionych notyfikacjach z danego miejsca. To, jak aktualizacja ta prezentuje się w akcji, możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Czy podobają Wam się te nowe dodatki w aplikacji?

Źródło: AndroidPolice 1/2 • DarkRaven666

  Taaaa.

  „Od teraz, by przejść do wspomnianej przeze mnie wyżej zakładki, będzie wystarczyło przesunąć palcem od góry do dołu…”

  Czyli oznacza to kolejne godziny zdenerwowania, bo przy rozwijaniu tego paska będę też rozwijał belkę powiadomień -_-

  • Michał Derej

   Jeśli umieścisz palec nieco poniżej belki, to nic się nie stanie 😉

 • Nysdroid

  Osoby odpowiedzialne za rozwój Facebooka to idioci, ale skoro ludzie (raczej większość to niedorozwinięte małpy) lubią badziew.