iOS to system, na którym wiele aplikacji debiutuje w pierwszej kolejności. Dopiero po jakimś czasie lądują one na Androidzie. Jednym z wielu przykładów może tu być Super Mario Run. Ponadto niestety niektóre programy nigdy nie ukazały się na systemie z zielonym robotem. Wybrałem 5 najlepszych aplikacji, których użytkownicy Androida mogą pozazdrościć korzystającym z iOSa, oto one.

Tweetbot 4 for Twitter

Aplikacja kosztuje 47,99 złotych, ale jest warta każdej wydanej złotówki, jeżeli jesteśmy miłośnikami Twittera. Ma ona oczywiście wszystkie funkcje, których użytkownicy oczekują od w pełni wyposażonego klienta niebieskiego ptaszka. Jest ona zdecydowanie bardziej zaawansowanym narzędziem niż natywna aplikacja Twittera. Oferuje ona między innymi przegląd dokładnych statystyk, dostosowanie interfejsu do swoich potrzeb, brak reklam i niezliczoną ilość innych opcji. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które Twittera wykorzystują w pracy.

Enlight

Aplikacja ta zdobyła nagrodę Apple Design Award za rok 2017. Firma z Cupertino nazwała ją:

The best all-in-one photo editor provides powerful tools that are easy to use

Menu Enlighta jest bardzo proste oraz oczywiście idealnie dopasowane do wytycznych AppStore. Również kolorystyka jest zgodna z najnowszymi wersjami systemu iOS.

Program umożliwia zastąpienie wszystkich swoich edytorów graficznych jednym. Jego możliwości są praktycznie nieograniczone i obejmują przykładowo:

  • bardzo precyzyjną i selektywną kontrolę nad kolorami, tonacją
  • tworzenie i zapisywanie unikalnych ustawień użytkownika
  • odnawianie kolorów przy pomocy dwutonowego gradientu
  • odkrywanie magicznych monochromatycznych zdjęć inspirowanych technikami profesjonalnych fotografów
  • dodawanie niezliczonej ilości filtrów i artystycznych elementów
  • przywracanie utraconych detali za pomocą gestów
  • dzielenie się zdjęciami przez media społecznościowe
  • i wiele innych niezliczonych efektów i narzędzi.

Uważam Enlight za najbardziej kompletną aplikację do obróbki zdjęć na iPhonie czy iPadzie. Program kosztuje 18,99 złotych.

Infinity Blade III

Jest to gra fantasy wzbogacona elementami RPG. Polega na pojedynkowaniu się z wrogami przez wyprowadzenie ciosów i zaklęć. Wszystko odbywa się dzięki tąpnięciom w ekran. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna. Tytuł ten zdobył szereg wysokich not w zagranicznych recenzjach. Debiut aplikacji nastąpił 18 września 2013 roku. Od tamtej pory dodawano do niej nową zawartość poprzez regularne aktualizacje, które zakończyły się w 2015 roku. Nie zmienia to faktu, że jest ona jedną z najbardziej popularnych i najciekawszych gier na iOS. Można ją kupić za 32,99 złotych.

Hyperlapse from Instagram

Aplikacja stworzona przez niesamowicie popularne medium społecznościowe. Dziwne jest, że nie trafiła jeszcze na Androida, mimo licznych zapowiedzi. Hyperlapse umożliwia tworzenie niesamowitych filmów wykorzystując efekt rewelacyjnej stabilizacji. Jest ona możliwa bez statywów i drogiego, dodatkowego sprzętu. Sprawdza się to świetnie w czasie biegu, jazdy samochodem lub innym środkiem komunikacji. Program daje nam opcję przyspieszenia swojego materiału wideo do 12 razy. Menu Hyperlapse składa się w zasadzie z jednego przycisku i paska przyspieszania, więc żaden użytkownik nie powinien mieć problemów z jego obsługą. Niesamowite jest, że za pomocą tak prostego interfejsu można osiągnąć tak kapitalny efekt. Aplikacja jest bezpłatna w AppStore.

Camera+

10 milionów pobrań tej aplikacji powinno mówić samo za siebie. Jest ona alternatywą dla standardowego programu aparatu w iOS, który nie oferuje zbyt wiele funkcji. W Camera+ znajdziemy między innymi podstawowe oraz zaawansowane opcje edytowania wykonywanych zdjęć czy stabilizator. W trakcie robienia zdjęć wystarczy jedno kliknięcie, aby zmienić ekspozycję i focus lub tryby tworzenia fotografii, wykorzystać sześciokrotny zoom zapewniający lepsze przetwarzanie jakości obrazu. Camera+ wspiera również pliki RAW. Jest dostępna w kwocie 13,99 złotych.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)