ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Trzy karty SIM w smartfonie raz jeszcze! Bluboo Xfire 2 zadziwi Was nie tylko tym

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Artykuły
xfire2

Firma Bluboo rzeczywiście może nie być Wam dobrze znana, bo na naszym rynku spotkać można jedynie sprowadzane egzemplarze smartfonów tej marki. Niemniej jednak jest to producent, który za wszelką cenę chce zerwać z siebie łatkę „firmy krzaka” i tu trzeba przyznać – udaje jej się to.

Niedawne modele z Bluboo Xtouch na czele (robił furorę swoją tylną obudową – zdjęcie poniżej) sprawiły, że o tym producencie mówi się coraz cieplej. Nic więc dziwnego, że nadchodzą kolejne urządzenia, w tym inteligentny zegarek (Xwatch). Nie będziemy jednak pastwić się nad każdym nadchodzącym modelem, gdyż chodzi mi konkretnie o jeden, który wzbudza największą ciekawość. Chodzi oczywiście o Bluboo Xfire 2. I tutaj trochę z innej beczki. Pamiętacie LG Optimus L1 II Tri? Ktoś kojarzy czym się wyróżniał? Jednym, dwoma.. trzema slotami na kartę SIM. Co łączy te telefony? Brawo Szerloki – to samo. ?

xtouch

(wspomniany na początku Bluboo Xtouch)

Bluboo Xfire 2 jednak nie jest urządzeniem flagowym, nie zalicza się nawet do średniej półki. Jest to propozycja skierowana do ludzi, którzy chcą zdobyć bardzo tanie, ale użyteczne i „nowoczesne” urządzenie. Wnętrze smartfona to przede wszystkim procesor MT6580 – czyli bez fajerwerków. Dalej mamy 1GB RAM, więc większość pewnie skreśli tego smartfona na starcie. Jeśli zaś chodzi o pamięć wewnętrzną też nie padniecie – 8GB. O baterii się nawet nie wypowiem, bo musiałbym komentować innowacje sprzed paru lat.

Jeśli kogoś interesuje kompletna specyfikacja, to przedstawia się ona następująco:

  • Ekran: 5.0 cali HD 1280x720p, 2.5D
  • Procesor: MT6580
  • RAM: 1GB
  • Pamięć wewnętrzna: 8GB
  • Kamera przednia: 5.0MP
  • Kamera główna: 8.0MP
  • Battery: 2150 mAH (niewymienialna)
  • Cena: 69.99$

W tym momencie niektórzy z pewnością przestaliby czytać, więc warto dodać, że Bluboo Xfire 2 kosztować ma niecałe 70 dolarów, co przy dodaniu czytnika linii papilarnych może jednak niektórych skusić. Do tego 5 calowy (akceptowalne rozmiary wciąż dla wielu) ekran HD ze szkłem 2.5D – tyle z rzeczy pozytywnych. Nie wiadomo też z jaką wersją Androida pojawi się to urządzenie, ale obstawiam lizaka w wersji 5.1

47

Tak – tu się pewnie wszyscy jednak zgodzimy. Ten smartfon nie ma zachwycać specyfikacją, a wykreować szum otoczką – 3 karty SIM i czytnik linii papilarnych robi więc z Bluboo Xfire 2 najtańszy smartfon (i jedyny?) z takimi funkcjonalnościami na rynku.

49

Smartfon będzie do kupienia jeszcze w tym miesiącu, tak więc chętni mogą powoli otwierać portfele. Jeśli jednak wymagacie troszkę więcej od smartfona niż osoba początkująca, to osobiście stanowczo odradzam. Dla lubiących eksperymenty, już bardziej.

Źródło: blog.bluboo

Sprawdź najnowsze wpisy