huawei-appgallery-sklep-google-play-gry-oszczednosci-punkty

Lubisz grać na smartfonie? Zobacz, jak możesz zaoszczędzić

7 minut czytania
Komentarze

Granie na smartfonie już nikogo nie dziwi. Mnogość dostępnych dzisiaj pozycji to nie tylko ciekawostki, które umilą nam czas w kolejkach, ale także pozwolą rozerwać się w domowym zaciszu na urządzeniu mobilnym. Deweloperzy prześcigają się z coraz ciekawszymi pomysłami na wykorzystanie ekranów dotykowych i bądź co bądź sporej mocy obliczeniowej smartfonów. Tylko z tyłu głowy zawsze mamy potrzebę oszczędności. Niekoniecznie musi wynikać to z polskiej cebuli. W końcu skoro możemy płacić mniej i nikomu nie robić krzywdy, to czemu tego nie robić? Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak kształtują się oferty i ceny mikropłatności w popularnych tytułach, które zdominowały Sklep Play i AppGallery.

Nie musimy tylko płacić, możemy także zbierać punkty, aby później oszczędzać w grach

google play sklep appgallery huawei mobile services

Sklep Play i AppGallery to aktualnie najpopularniejsze sklepy z aplikacjami na smartfony oraz tablety z Androidem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby market Huawei zainstalować nawet na urządzeniach innych firm. To już pokazuje, że warto… porównywać ceny, do czego oczywiście zaraz przejdziemy. W końcu część popularnych gier może w różny sposób zachęcać do siebie w zależności od platformy. Na przykład w Sklepie Play otrzymamy szybciej aktualizacje, a w markecie Huawei tańsze mikropłatności. Jednak warto także zwrócić uwagę na poboczne kwestie, które mają nas zachęcać do spędzania czasu, grając w gry na smartfonach. Dlatego jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to sprawdźcie, jak zainstalować sklep AppGallery na dowolnym smartfonie z Androidem.

Zacznijmy od oferty Google Play Points

gry jak oszczedzac google play points

Obie platformy zachęcają do siebie programami lojalnościowymi, czyli punktami, które zbieramy w ramach różnych akcji, aby później wydawać je bezpośrednio na same gry. Możemy w ten sposób obniżać ceny gier lub sprawiać, że będą one całkowicie darmowe. Niestety, ale Amerykanie dopiero przygotowują się do tego, żeby wprowadzić Google Play Points do Polski. Na tę chwilę usługa dostępna jest w wybranych państwach na świecie, choć to zapewne kwestia czasu, aż dotrze ona do naszego kraju. Z racji, że nie wiemy, jak dokładnie program będzie działał u nas, tak spójrzmy na możliwości w Stanach Zjednoczonych. W ramach zakupów w Sklepie Play każdy wydany dolar zamieniany jest na 1 punkt. Podczas okresu promocyjnego możemy otrzymywać ich więcej. Możemy także je zbierać wewnątrz gier, wykonując konkretne akcje. Ostatecznie w zależności od liczby punktów, jesteśmy przypisywaniu do jednego z konkretnych poziomów:

 • brązowy (0-149)
 • srebrny (150-599)
 • złoty (600-2999)
 • platynowy (3000 i więcej)

Za uzyskanie najwyższego poziomu otrzymujemy między innymi pomoc premium, czyli w ramach jakichkolwiek problemów z usługami, będziemy traktowani priorytetowo. Naturalnie zebrane punkty możemy też wymieniać na kupony lub środki do wydania w Sklepie Play. Dodatkowo Google przygotowało swego rodzaju abonament na gry, czyli Google Play Pass.

Co z kolei zyskujemy z Huawei Points?

Punkty Huawei to także swego rodzaju waluta, którą możemy posługiwać się w AppGallery. W ten sposób możemy płacić nie tylko w samym sklepie z aplikacjami, ale kupować również inne usługi Huawei, na przykład zwiększać pojemność w Chmurze lub wybierać płatne motywy. Firma również pozwala wykorzystywać je do mikropłatności, do których zaraz przejdziemy. Kluczowa różnica pomiędzy Punktami Huawei i Google Play Points to sposób zdobywania waluty. O ile Google promuje wydawanie pieniędzy, tak w przypadku Huawei najczęściej wystarczy… brać udział w konkursach. Te sprowadzają się do prostych zasad pokroju pobierania konkretnych aplikacji i wykonywaniu ustalonych czynności. Możemy także liczyć na różnorakie vouchery i inne akcje promocyjne. Ach, i co najważniejsze, Punkty Huawei są dostępne w Polsce. Dodatkowo AppGallery oferuje aplikację Game Center, która zawiera program lojalnościowy, który pozwala użytkownikom na odbieranie kuponów na 10-20% zniżki na zakupy w grach.

Ok, ale co z tymi mikropłatnościami w grach? Jak w tym wypadku możemy zaoszczędzić?

Skoro poszczególne programy lojalnościowe mamy za sobą, to czas przejść do konkretów, czyli ile realnie jesteśmy w stanie zaoszczędzić, gdy zdecydujemy się pobrać grę z różnego sklepu? Oczywiście dzisiaj dominują propozycje free2play. Oznacza to, że sama gra jest darmowa do pobrania i teoretycznie dostęp do treści również nie wymaga opłat, ale jeśli chcemy iść na skróty lub uprzyjemnić sobie rozgrywkę, to możemy skorzystać z mikropłatności. W zależności od intencji deweloperów dodatkowe opłaty mogą przekładać się na szybszy progres, ominięcie blokad lub specjalnego wyposażenia, które mniej lub bardziej będzie pomagać w samej rozgrywce. Dlatego weźmy na warsztat kilka popularnych i na pozór darmowych gier, które dostępne są w Sklepie Play i AppGallery, aby porównać zawarte w nich stawki.

State of Survival

Tematyka zombie zawsze świetnie sprawdzała się w grach. Chroń siebie i innych ocalałych w ramach State of Survival, rozwijaj technologie i twórz sojusze. Tak właśnie prezentuje się klasyka gatunku, ale skupmy się na tym, po co w ogóle zaglądamy do tej popularnej gry.

W grze główną walutą są biokapsle, które możemy kupić za gotówkę i tak kształtuje się przedział cenników w grze ze Sklepu Play oraz z AppGallery:

 • 500 biokapsli za:
  • 4,99 złotych w Sklepie Play
  • 3,79 złotych w AppGallery (~25% taniej!)
 • 50000 biokapsli za:
  • 479,99 złotych w Sklepie Play
  • 379,99 złotych w AppGallery (~20% taniej!)

Pobierz State of Survival z:

Fishing Clash

Druga przykładowa propozycja skierowana jest do fanów wędkarstwa. Ponownie to niesamowicie popularna gra z marketów obu platform. O co dokładnie chodzi? Tytuł tłumaczy się praktycznie sam. Jeśli akurat nie możemy zrelaksować się nad jeziorem lub innym stawem, to czemu nie spróbować swoich sił w grze na smartfonie? Tak prezentuje się Fishing Clash, gdzie perłami jest waluta, którą możemy kupić za:

 • garść pereł:
  • w Sklepie Play za 4,99 złotych
  • w AppGallery za 4,99 złotych
 • wielka skrzynia pereł:
  • w Sklepie Play za 399,99 złotych
  • w AppGallery za 399,99 złotych

Pobierz Fishing Clash z:

World of Tanks: Blitz

Tej gry prawdopodobnie nikomu nie trzeba przedstawiać. Czołgi w swoim najlepszym wydaniu, czyli zbieraj różne pojazdy i walcz w drużynowych potyczkach, gdzie liczy się spryt, strategia i doświadczenie. Złoto pomaga nam w rozwoju, a to możemy kupić za:

 • 250 złota:
  • w Sklepie Play: 4,99 złotych
  • w AppGallery: 3,79 złotych (~25% taniej!)
 • 37500 złota:
  • w Sklepie Play: 429,99 złotych
  • w AppGallery: 341,99 złotych (~15% taniej!)

Pobierz World of Tanks z:

Evony: The King’s Return

https://youtu.be/1JSGTgdW5L8

Wyjątkowa gra logiczna, która osadza nas w starożytnym świecie, gdzie wybieramy jedną z cywilizacji, którą chcemy rozwijać. Jedna z walut, którą jesteśmy w stanie kupić za złotówki, to klejnoty i w tym wypadku sytuacja kształtuje się następująco:

 • 500 klejnotów:
  • w Sklepie Play: 23,99 złotych
  • w AppGallery: 19,29 złotych (~13% taniej!)
 • 10 tysięcy klejnotów:
  • w Sklepie Play: 499,99 złotych
  • w AppGallery: 386,20 złotych (~22% taniej!)

Pobierz Evony z:

Jak sami widzicie, możliwości oszczędzania w grach na smartfony są ogromne. Wystarczy tylko chwila zaangażowania, korzystania z dostępnych platform lojalnościowych oraz… pamięć, że możemy chodzić do różnych sklepów. W końcu Android to otwarty system, więc świat nie kończy się na Sklepie Play lub AppGallery. Tymczasem dajcie znać, jak Wy podchodzicie do tematu oszczędzania?

Motyw