Spadek cen kart graficznych

Nowe karty graficzne NVIDIA – GeForce RTX 3080 Ti to przedsmak

3 minuty czytania
Komentarze

Na targach CES NVIDIA ogłosiła nowe urządzenia, w tym nowe karty graficzne NVIDIA. Pojawiły się przykładowo: GeForce RTX 3080 Ti i RTX 3070 Ti dla laptopów oraz budżetowy GeForce RTX 3050. Przyjrzyjmy się szczegółom.

Zobacz także: Windows 11 22H2 to duża aktualizacja systemu – poznaj ją

Nowe karty graficzne NVIDIA

Gracze i twórcy uczynili wysokowydajne laptopy GeForce najszybciej rozwijającą się kategorią komputerów. Na targach CES, NVIDIA ogłosiła ponad 160 nowych laptopów, wszystkie oparte na procesorach graficznych do laptopów z serii RTX 30. Urządzenia te są zbudowane w różnych formach, od dwuekranowych po standardowe i konwertowalne. Niektóre z wyświetlaczami G-SYNC i 1440p.

nowe karty graficzne NVIDIA geforce 3080

Warto zauważyć, że flagowa klasa procesorów graficznych 80 Ti po raz pierwszy pojawia się w laptopach z procesorem graficznym GeForce RTX 3080 Ti do laptopów. Wyposażony w 16 GB najszybszej pamięci GDDR6, jaką kiedykolwiek dostarczono w laptopie, GeForce RTX 3080 Ti zapewnia wyższą wydajność niż komputer stacjonarny TITAN RTX. Ceny laptopów z RTX 3080 Ti zaczynają się od 2499 USD.

Ti zbliża się teraz do najszybciej rozwijającej się klasy procesorów graficznych do laptopów, dzięki nowej karcie GeForce RTX 3070 Ti. Jest ona nawet o 70% szybsza niż poprzednia generacja GeForce RTX 2070 SUPER. Nowy procesor graficzny GeForce RTX 3070 Ti do laptopów oferuje znaczące ulepszenie dla każdego, kto potrzebuje doskonałej wydajności 1440p. Ceny laptopów z GeForce RTX 3070 Ti zaczynają się od 1499 USD.

Ulepszone rozwiązania

Niezależnie od tego, czy jesteś twórcą, czy graczem, najnowsza czwarta generacja technologii Max-Q — w tym optymalizator procesora, Rapid Core Scaling i Battery Boost 2.0 — kontynuuje zaangażowanie firmy w zapewnianie doskonałej wydajności w cienkich konstrukcjach. Teraz twórcy mogą doświadczyć nawet trzykrotnej poprawy wydajności swoich ulubionych aplikacji podczas tworzenia w podróży, a gracze będą również cieszyć się zwiększoną wydajnością i nawet o 70% dłuższym czasem pracy na baterii.

Nowa karta GeForcce RTX 3050

Nove karty graficzne NVIDIA rtx 3050

Na targach CES zaprezentowano także kartę GeForce RTX 3050, która zapewnia wydajność i efektywność architektury NVIDIA Ampere większej liczbie graczy niż kiedykolwiek wcześniej. Karty graficzne RTX 3050 są wyposażone w rdzenie RT drugiej generacji do ray tracingu, rdzenie tensorowe trzeciej generacji do obsługi DLSS i AI oraz 8 GB pamięci GDDR6. Po raz pierwszy możesz grać w gry wykorzystujące ray tracing na 50-klasowym GPU z szybkością ponad 60 klatek na sekundę. Ceny tej karty zaczynają się od zaledwie 249 USD. Karta graficzna będzie dostępna na całym świecie od 27 stycznia.

RTX w kolejnych w grach

Rozpęd NVIDIA RTX nadal rośnie, ponieważ ray tracing i sztuczna inteligencja definiują nową generację treści. Od ostatniego CES firma dodała ponad 150 gier i aplikacji RTX, a gracze przeżyli ponad miliard godzin gry. Do najlepszych gier tego roku należą Call of Duty: Warzone, Rainbow Six Siege, DOOM Eternal, Back 4 Blood i Deathloop. W tym roku firma poszerzy listę gier RTX, wprowadzając te technologie do gier takich jak The Day Before, Rainbow Six Extraction, Escape from Tarkov i Dying Light 2 Stay Human.

Inne nowości

NVIDIA pokazała także nową gamę monitorów esportowych: rozdzielczość 1440p, 27-calowy wyświetlacz, częstotliwość odświeżania do 360 Hz. Wszystko to z nowymi funkcjami Esports Vibrance i Reflex Latency Analyzer. NVIDIA wraz z partneram: Alienware, ASUS, LG i innymi, ogłosili jeszcze więcej nowych monitorów G-SYNC Compatible, G-SYNC i G-SYNC ULTIMATE.

Nvidia studio

Firma współpracuje również z największymi światowymi producentami telewizorów, aby wprowadzić usługę GeForce NOW do milionów salonów. W zeszłym miesiącu uruchomiono wersję beta GeForce NOW na telewizorach LG 2021 Web Os Smart TV, a dzisiaj ogłoszono partnerstwo z firmą Samsung w celu zintegrowania GeForce NOW. Od drugiego kwartału telewizory Samsung Smart TV będą transmitować gry klasy PC dzięki usłudze GeForce NOW.

Ponadto, NVIDIA Studio rozszerza się, wprowadzając produkcyjną wersję Omniverse — wirtualną platformę współpracy i symulacji w czasie rzeczywistym dla twórców 3D.

Źródło: nvidia

Motyw