gamingowy sprzęt przyszłości Nowe laptopy razer blade

Nowe laptopy Razer zaprezentowane na CES 2022 – ale moc!

3 minuty czytania
Komentarze

Laptopy firmy Razer to świetny sprzęt w smukłej obudowie. Od kilku lat używam Razer Blade’a 15 i jestem bardzo zadowolony. Popularna firma właśnie zapowiedziała nowy sprzęt.

Zobacz także: Uważaj na aktualizacje Windowsa – mogą mocno namieszać!

Nowe laptopy Razer

Nowe laptopy razer blade

Razer, wiodąca globalna marka lifestylowa dla graczy rozpoczyna rok 2022 nowymi modelami laptopów do gier – Razer Blade. Na targach CES można zobaczyć nowe: Razer Blade 14, Razer Blade 15 i Razer Blade 17. Laptopy dla graczy zostały wyposażone w niedawno ogłoszone procesory graficzne NVIDIA GeForce RTX serii 30 do laptopów, aż do RTX 3080 Ti. Dzięki temu nowe urządzenia są lepsze niż kiedykolwiek, teraz dostarczane z systemem Windows 11. Wszystkie laptopy gamingowe Razer Blade zawierają teraz również pamięć DDR5 zapewniająca błyskawiczne taktowanie do 4800 MHz, co oznacza wzrost częstotliwości nawet o 50% w porównaniu z poprzednią generacją.

„Seria Razer Blade nadal jest najlepszym laptopem do gier, zapewniając wydajność klasy komputerów stacjonarnych w podróży. Ponadto umożliwiliśmy twórcom pracę w dowolnym miejscu dzięki wspaniałym wyświetlaczom, dostępnym sterownikom NVIDIA Studio i nawet 14-rdzeniowym procesorom. Użytkownicy będą mogli wybrać dowolny model lub konfigurację, która najlepiej odpowiada ich potrzebom w zakresie gier lub tworzenia, a jednocześnie uzyskać najnowsze i najlepsze technologie graficzne, pamięci i przetwarzania”.

— mówi Travis Furst, starszy dyrektor jednostki biznesowej Razer Systems.

Laptopy z NVIDIA Geforce RTX

NVIDIA GeForce Now RTX 3080

Laptopy z NVIDIA GeForce RTX są oparte na rewolucyjnej architekturze Ampere, z rdzeniami RT drugiej generacji do ray tracingu i rdzeniami tensorowymi trzeciej generacji do obsługi DLSS i sztucznej inteligencji. Nowy procesor graficzny GeForce RTX 3080 Ti do laptopów po raz pierwszy wprowadza flagową klasę procesorów graficznych 80 Ti do laptopów. Wyposażony w 16 GB najszybszej pamięci GDDR6, jaką kiedykolwiek dostarczono w laptopie, RTX 3080 Ti zapewnia wyższą wydajność niż stacjonarny TITAN RTX. Nowy GeForce RTX 3070 Ti jest do 70% szybszy niż laptopy RTX 2070 SUPER i może dostarczyć 100 klatek na sekundę w rozdzielczości 1440p.

Ponadto nowa czwarta generacja technologii Max-Q, z optymalizacją procesora, szybkim skalowaniem rdzenia i funkcją Battery Boost 2.0, dodatkowo zwiększa wydajność, wydajność i żywotność baterii.

Co oferują laptopy?

Razer Blade 14, 15 i 17 są napędzane najnowocześniejszymi rozwiązaniami AMD i Intel. Blade 14 powraca z następną generacją procesorów AMD️ Ryzen z serii 6000. Każda konfiguracja oferuje ultraszybki procesor Ryzen 9 6900HX.

Nowe laptopy razer blade

Zarówno Blade 15, jak i Blade 17 są wyposażone w najnowsze procesory ️ 12. generacji Intel Core serii H, aż do Intel Core i9-12900H z liczbą 14 rdzeni w porównaniu z poprzednią generacją 8-rdzeniową. Procesory 12. generacji firmy Intel zapewniają rewolucyjny nowy projekt z wydajną architekturą hybrydową, oferując użytkownikom swobodę czatowania, przeglądania, przesyłania strumieniowego, edycji, nagrywania i odtwarzania. Najnowsza generacja procesorów Intel Core i9 będzie obsługiwała wysokie częstotliwości do 5,0 GHz.

Każdy Razer Blade został wymyślony w wyjątkowy sposób dzięki wzorowej aluminiowej obudowie frezowanej CNC i wysokiej jakości niestandardowych komponentom. Dzięki temu jest to laptop do gier niepodobny do żadnego innego na rynku. Zaprojektowane z myślą o dobrym samopoczuciu graczy, nowe Blades mają odświeżoną konstrukcję klawiatury z nieco większymi klawiszami, dzięki czemu pisanie jest bardziej ergonomiczne niż kiedykolwiek wcześniej. Zmieniony projekt obejmuje również laserowo wycinane głośniki, udoskonaloną konstrukcję zawiasów z cieńszym profilem i dodatkową wentylację z dobrze zaprojektowanymi gumowymi nóżkami, aby zapewnić wygodne chłodzenie dróg oddechowych.

Laptopy Razer trafią na rynek w pierwszym kwartale 2022 roku. Ceny zaczynają się od 1999 dolarów za model Blade 14, 2499 USD za Blade 15 i 2699 USD za Blade 17.

Źródło: razer

Motyw