ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Squid Games sukcesem Netflixa

46,5 miliarda wonów – ile to złotych? Squid Game z kolejnym rekordem

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Ile złotych to tak naprawdę 46,5 miliarda wonów? To jedno z częściej zadawanych pytań odnośnie Squid Game. Serial, który na Netflix stał się niespodziewanym hitem, właśnie okazał się też najczęściej oglądaną produkcją na platformie. Tak wielki sukces sprawił, że wiele osób sprawdza historię z czystej ciekawości, a to tylko nabija jej popularności.

46,5 miliarda wonów – ile to złotych i jak dużo osób ogląda Squid Game?

Netflix poinformował, że Squid Game ma 111 milionów fanów, a  tym samym stał się jednym z najpopularniejszych seriali na platformie. Swoją popularnością przebił takie hity jak Wiedźmin czy serial Bridgerton. Można powiedzieć, że narodził się nowy fenomen, którego popularność może trochę zaskakiwać. Szczególnie w zestawieniu z danymi, którymi podzielił się Netflix. Zanim jednak do nich przejdziemy, może spojrzymy na to, co zaczęło ostatnio interesować Polaków. Ile złotych to 46,5 miliarda wonów?

Skąd w ogóle takie zapytanie w Google? Jeżeli nie wiecie, to Squid Game opowiada o losach bohaterów uwikłanych w wyjątkowo dziwną grę. Otóż bohaterowie mierzą się ze sobą w dziecięcych grach, a jeżeli przegrają, karą jest śmierć. Za ich życie do wspólnej puli wpada wtedy 100 milionów wonów, czyli około 333 tysięcy złotych. 1 won południowokoreański to około 0,0033 złotego. W Squid Game bierze udział aż 456 zawodników, więc główna nagroda ma wynosić 45,6 miliarda wonów. To ponad 151,5 milionów złotych. Robi wrażenie.

Zobacz też: Aktualizacja oferty Netflixa – co nowego dziś na platformie?

Popularność Squid Game liczona przez Netflix może budzić pewne zastrzeżenia. Platforma zalicza bowiem obejrzenie serialu, jeżeli zobaczy się przynajmniej… 2 minuty. Trudno więc ocenić, czy faktycznie koreańską produkcję obejrzało aż 111 milionów osób. Wprawdzie może być tak, że przed telewizorem zasiada więcej, niż jedna osoba, więc wynik może być też lepszy. Nie jest jednak pewne, ile z tych 111 milionów przestało oglądać serial po jednym czy dwóch odcinkach. A Wy daliście się porwać popularności Squid Game?

Źródło: Netflix

Sprawdź najnowsze wpisy