iPhone 12S

Galaxy S21 ma świetne rozwiązanie, ale Apple nie chce go w iPhone 12S

3 minuty czytania
Komentarze

W najnowszym flagowcu Samsunga zadebiutował nowy skaner linii papilarnych, zaprojektowany z resztą przez Qualcomm. Rozwiązanie jest przede wszystkim zdecydowanie szybsze niż to, co widzieliśmy w poprzedniej generacji. Apple chyba nie jest pod wielkim wrażeniem nowego, ulepszonego skanera i planuje coś innego dla iPhone 12S. Wiemy od pewnego czasu, że następny smartfon z Cupertino, otrzyma zarówno Touch ID, jak i Face ID.

Zobacz także: Apple zdecydowanie wyprzedza Samsunga i jest liderem rynku smartfonów

Galaxy S21 ma świetne rozwiązanie, ale Apple nie chce go w iPhone 12S

Apple ma rozważać zastosowanie optycznego czytnika linii papilarnych, umieszczonego wyświetlaczu. Wcześniej uważano takie rozwiązanie za gorsze od ultradźwiękowej odmiany używanej na przykład przez Samsunga. Nowa opcja okazała się dużo bardziej niezawodna niż czytnik pierwszej generacji od Qualcomm. Od tego czasu producent wprowadził kolejną generację, będącą znacznym ulepszeniem dzięki większej powierzchni, lepszej prędkości i wyższej dokładności.

Niekoniecznie oznacza to, że skaner linii papilarnych zastosowany w iPhone 12S będzie wolny lub zawodny. Niezależnie od rozwiązania zastosowanego przez Apple, musi ono spełniać standardy bezpieczeństwa obecnego Touch ID , który jest nadal używane na iPhonie SE, iPadzie i MacBookach.

iPhone 12S

Nowe Touch ID musi spełniać standardy Apple

Optyczne czujniki linii papilarnych w wyświetlaczu działają przy użyciu światła.Można je łatwo oszukać, ponieważ używają obrazu 2D. Ultradźwiękowe skanery są nowszą technologią i wykorzystują fale dźwiękowe do tworzenia trójwymiarowej mapy odcisków palców. To bezpieczniejsze rozwiązanie, którego nie da się tak łatwo oszukać i które działa, gdy palce są mokre. Technologia ultradźwiękowego wykrywania odcisków palców jest jednak znacznie droższa.

Touch ID w urządzeniach z Cupertino opiera się na czujnikach pojemnościowych. Wykorzystują one serię małych kondensatorów do tworzenia mapy danych odcisków palców, która jest trudna do oszukania. Nie wykorzystuje ona prostego obrazu odcisków palców. Mimo zastosowania Touch ID, Face ID prawdopodobnie pozostanie, ponieważ ma zastosowania wykraczające poza rozpoznawanie twarzy, jak fotografia i rzeczywistość rozszerzona. 

iPhone 12S funkcje

iPhone 12S z niektórymi funkcjami znanymi z Galaxy S21

Artykuł WSJ podkreśla również inne prawdopodobne funkcje iPhone 12S, które są już dostępne w Galaxy S21. Oczekuje się, że flagowce będą obsługiwać częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz. Apple ma podobno użyć adaptacyjnej technologii LTPO OLED od Koreańczyków, aby rozwiązać problemy z rozładowaniem baterii i wydajnością.

Wreszcie modele 12S Pro mają zostać wyposażone w funkcję zoomu optycznego 10x. Dla porównania, iPhone 12 Pro i 12 Pro Max oferują odpowiednio zoom optyczny 2x oraz 2,5x. Niedawny raport sugeruje, że możemy zobaczyć warianty nowych iPhone’ów o pojemności 1 TB. Według wcześniejszych informacji Apple rozważa również usunięcie portu ładowania dla niektórych wersji nowych telefonów, co oznacza, że ​​będą obsługiwać tylko ładowanie bezprzewodowe.

Istnieje również kilka drobnych zmian konstrukcyjnych, których można się spodziewać. Najwyraźniej notch w iPhone’a 12S będzie odrobinę mniejszy niż wycięcie w iPhone 12. Plotki wskazują również na użycie szybszego Wi-Fi 6E, a także większych akumulatorów.

Źródło: Phonearena

Motyw