ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Revolut Junior

Revolut Junior – czy karta dla najmłodszych to dobry pomysł

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

Revolut Junior właśnie zadebiutowało w naszym kraju. Oznacza to, że każdy, kto ma ochotę oraz taką potrzebę, może założyć kartę oraz konto dla swojego dziecka. No może nie każdy, bo jednak trzeba być użytkownik Revolut, który za usługę płaci. Jednak to całkiem sensowna oferta dla tych, którzy chcą nauczyć swoje pociechy tego, jak kontrolować finanse.

Revolut Junior

Revolut Junior
Fot. Revolut Junior

Kartę dla młodszego klienta w swojej ofercie Revolut wprowadził w pierwszej chwili w Wielkiej Brytanii. Widocznie rozwiązanie przyjęło się tam na tyle, ze opłaca się je przekładać na kolejne rynki. Jednym z nich jest Polska, gdzie właśnie pojawiła się możliwość założenie Revolut Junior. Jak sama nazwa wskazuje, to karta oraz aplikacja, która skierowana jest do młodszych, a w tym wypadku do osób w wieku od 7 do 17 lat. Oczywiście dziecko czy nastolatek nie jest w stanie samodzielnie takiej karty sobie założyć. Ta jest przypisana do konta opiekuna i wyraźnie z nim związana.

Karta przedpłacona Revolut założą obecnie jedynie posiadacze dwóch planów taryfowych – Revolut Premium oraz Metal. W przypadku tego pierwszego można założyć dwie karty, a Metal rozszerza tę możliwość aż do pięciu. Widać jeszcze, że usługa dopiero startuje, bo na stronie Revolut dalej znajdują się informacje, które są po prostu tłumaczeniem z angielskiego. Jednym z takich przykładów jest to, gdzie napisano: „Konto Revolut Junior mogą otworzyć wyłącznie rodzice lub opiekunowie prawni mieszkający na terenie Wielkiej Brytanii”. Drobnostka, ale miejmy nadzieję, że wkrótce zostanie poprawiona.

Zobacz też: Płatności zbliżeniowe coraz popularniejsze

Revolut Junior
Fot. Revolut Junior

Jak działa karta przedpłacona dla dzieci?

Tutaj nie ma wielkich zmian pod względem „dorosłej” karty, bo korzystanie z Revolut Junior jest banalnie proste. Oczywiście pod warunkiem, że zna się zasady korzystania z karty, ale to już zadanie rodzica czy opiekuna, by takie zasady wyłuszczył dziecku. Na stronie przeczytamy jednak, że taką kartą będzie można płacić jedynie w miejscach, które są bezpieczne dla najmłodszych. Czy to oznacza, że 17-latek nie będzie w stanie zapłacić nią za piwo, które kupi w Biedronce? Trudno ocenić, ale to rzecz, którą firma powinna przemyśleć.

W aplikacji, która powiązana jest z normalną kartą, czyli tą zarządzaną przez opiekuna, można ustalić odpowiednie reguły oraz obostrzenia odnośnie wersji Junior. Dodatkowo ma się stały podgląd tego, na co wydawane są pieniądze z karty. To pozwoli na lepsze edukowanie najmłodszych o wartości pieniądza. Przelewy wysyłana na konto dziecka mają dochodzić na nie natychmiast, co może się przydać w chwili, kiedy pociecha wyjeżdża na kolonie czy gdzieś z dala od opiekunów. Oczywiście jest też wersja aplikacji dla dziecka, choć nie jest ona konieczna do obsługi samej karty. Jednak w programie będzie możliwość podglądu wydatków oraz dostawania powiadomień, więc warto, żeby młodszy użytkownik miał go zainstalowanego. O ile oczywiście posiada już smartfona. Rodzic ma także możliwość ustawienia stałych wpłat na kartę, czyli tzw. kieszonkowego. To z pewnością pomoże w kwestii nauczania, jak zarządzać wydatkami.

Revolut Junior
Fot. Revolut Junior

Czy to potrzebne?

Obecnie większość osób ma w kieszeni smartfona i to niezależnie od wieku. Oczywiście najmłodsi i najstarsi nie zawsze potrafią z takiego sprzętu korzystać, ale dostęp do smartfonów jest obecnie wyjątkowo łatwy. Najmłodszych trzeba więc uczyć tego, jak bezpiecznie z nich korzystać, a dodatkowo, jak dbać o finanse. Im wcześniej się tego nauczą, tym łatwiej będą mieć w przyszłości. Revolut Junior nie jest pierwszym tego typu rozwiązaniem, bo w wielu bankach znajdziemy możliwość założenia konta dla osoby niepełnoletniej.

Tutaj jednak kontrola rodzicielska odgrywa duże znacznie. Natychmiastowy podgląd wydatków, możliwość szybkiego doładowania konta czy bezpieczeństwo. Tutaj Revolut ma przewagę nad tradycyjnymi bankami. Funkcja ma być dalej rozwijana, więc w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych nowości z nią związanych.

Źródło: Revolut

Sprawdź najnowsze wpisy