Fortnite na OnePlus 8 ma działać w 90 klatkach na sekundę, a to sprawia, że będzie to największa wartość fps-ów na smartfonach. Będzie to też większa wartość, niż produkcja od Epic wyciąga np. na PlayStation 4. Wprawdzie mówimy tutaj o zupełnie innym kodzie, to mimo wszystko pokazuje to, jak bardzo rynek gier mobilnych się zmienił. Czyżby to one stanowiły przyszłość rozgrywki multiplayer-owej?

Fortnite na OnePlus 8

Fortnite na OnePlus
Fot. OnePlus

Możliwości, które ma osiągać Fortnite na OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro, zostały ogłoszone na oficjalnym profilu producenta. OnePlus ma się czym chwalić, bo do tej pory, żaden inny producent smartfonów nie oferował 90 klatek na sekundę przy produkcji od Epic Games. Użytkownicy nowych flagowców od OnePlus już mogą wypatrywać aktualizacji, która pozwoli im na odkrycie Fortnite w nowej jakości. Jednak to nie wszystko, co dla wielbicieli tytułu przygotował producent. Posiadacze modeli OnePlus 7 oraz OnePlus 7T także będą mogli cieszyć się lepszym „klatkarzem”. Tutaj jednak będzie on „tylko” na poziomie 60 klatek na sekundę.

Fortnite to ogromny hit i produkt, który został dobrze zaprojektowany dla graczy korzystających ze smartfonów. Nie dziwne, że OnePlus zdecydował się właśnie na ten tytuł, by pokazać możliwości swojego nowego flagowca. To zresztą nie pierwszy raz, kiedy producent smartfonów „uśmiecha się” w stronę Epic Games, by promować swoje nowe urządzenia. To samo zrobił Samsung przy okazji premiery flagowców z serii Galaxy S. Jednak na tych sprzętach, produkcja Epic Games wyciąga „tylko” 60 klatek na sekundę. To wątpliwe, żeby ktoś szukający sprzętu dla siebie, decydował o zakupie na podstawie tego, co można osiągnąć w Fortnite, ale jest to przykład na to, jak firmy zaczynają zmieniać podejście do marketingu.

Zobacz też: Kolejna aktualizacja Mi A2 Lite w końcu przynosi Android 10

Przyszłość mobilnego rynku gier zapowiada się obiecująco. Tej platformy nikt już nie zamierza ignorować, choć dalej może być postrzegana przez graczy jako coś gorszego. Gry mobilne generują gigantyczne zyski, a obok tego nie da się przejść obojętnie. Spodziewamy się, że w przyszłości coraz częściej będą pojawiały się podobnego rodzaju akcje, co ta.

Źródło: OnePlus

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.