Programowanie to bardzo przyszłościowy kierunek – na osoby trudniące się pisaniem kodu zawsze jest zapotrzebowanie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę organizatorzy akcji Godzina Kodowania, której kolejna odbywa się w tym roku. Aż 2500 uczniów i uczennic zapozna się z programowaniem pod okiem ekspertów Amazonu.

Godzina Kodowania z Amazon – co to za akcja?

Godzina Kodowania

Godzina Kodowania z Amazon to inicjatywa, w ramach której uczniowie i uczennice zapoznają się z programowaniem. Tegoroczna edycja akcji odbędzie się w dziesięciu polskich miastach, a z lekcji skorzysta ponad 2500 młodych programistów i programistek. Uczniowie szkół podstawowych z województwa pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego będą mogli wziąć udział w specjalnych lekcjach prowadzonych przez aż 50 wolontariuszy Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Natomiast młodzież z województwa śląskiego, dolnośląskiego oraz łódzkiego, gdzie znajdują się wyposażone w ultranowoczesne rozwiązania robotyczne centra logistyczne firmy, będą mogli uczestniczyć w zajęciach realizowanych przez edukatorów bezpośrednio w oddziałach Amazon.

Zobacz także: Nie tylko Kevin na Polsacie – oto świąteczne filmy, które obejrzysz na Netflixie

Jak informuje Rafał Kukliński, podczas zajęć młodzież będzie rozwiązywać proste i angażujące ćwiczenia, których zadaniem jest zarażenie ich pasją programowania. Oczywiście poziom skomplikowania zadań będzie dostosowany do wieku uczniów.

W XXI wieku warto traktować języki programowania, jak kolejny język obcy. W szkole uczymy się angielskiego po to, aby móc się płynnie komunikować, podróżować, zdobywać kolejne doświadczenia naukowe czy zawodowe. Język programowania, podobnie jak język angielski, pozwala nam lepiej rozumieć współczesny świat, coraz bardziej cyfrowy i zaklęty w algorytmach. Dzięki znajomości języka programowania nabieramy umiejętności analitycznych i zaczynamy rozumieć technologie. dodał Rafał Kukliński, dyrektor Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

Godzina Kodowania Amazon

Co ciekawe, podczas tegorocznej Godziny Kodowania Amazon zamierza pójść o krok dalej i przeszkolić z podstaw także niektórych swoich pracowników, którzy wyrażą zainteresowanie. Nie da się ukryć, że całe przedsięwzięcie jest godne pochwały – nie dość, że udział jest w pełni darmowy, to można zobaczyć, jak wygląda programowanie w rzeczywistości – bo wiele osób nie do końca zdaje sobie z tego sprawę. Z pewnością choć niewielka część młodzieży biorącej udział w zajęciach odkryje swoją nową pasję, a o to przecież chodzi. Nie są to rzecz jasna kursy, które od razu zrobią z najmłodszych programistów – zadaniem Godziny Kodowania jest jedynie nakierowanie ich na odpowiedni kierunek. Więcej informacji o opisywanej akcji, a także dostępne przez cały rok lekcje online, można znaleźć na stronie internetowej Hour of Code.

Źródło: Informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.