AI smartfon sztuczna inteligencja

5 aplikacji z AI, których możesz nie znać, a warto pobrać

3 minuty czytania
Komentarze

Sztuczna inteligencja zmienia świat, ale dla większości z nas efekty są odczuwalne jedynie w sposób subtelny. Algorytmy bowiem oddziałują na dane wykorzystywane w branżach związanych z naszą pracą, zdrowiem lub rozrywką. Oczywiście przykładowo Google Assistant i Amazon Alexa są asystentami domowymi, ale dla każdego, kto chciałby nieco więcej sztucznej inteligencji w swoim życiu, warto przyjrzeć się pięciu aplikacjom. Są to programy, których możesz nie znać, ale które wykorzystują moc AI dla zabawy i produktywności.

Otter Voice Notes

Otter Voice AI

Zarówno dziennikarze, studenci, jak i ludzie biznesu docenią Otter Voice Notes. Otter nazywa swoją AI „Ambient Voice Intelligence”, która uczy się na podstawie użycia i rozmów, rozpoznaje indywidualnych mówców i szybko wyświetla to, czego szukasz, kiedy wypowiadasz kluczowe frazy. Jest to znacznie więcej niż tylko dokładna aplikacja do transkrypcji, Otter to także oszczędność czasu. Program pobrano ponad 100 000 razy.

Ada – Your Health Guide

Ada AI

Czujesz się źle pod wpływem pogody? Masz dziwny ból, który wywołuje Twój niepokój? Jeżeli szukasz odpowiedzi na swoje dolegliwości w Google, to być może to się zmieni. Teraz możesz poprosić o to Adę. Ten bot jest szkolony przez dużą grupę lekarzy i naukowców i zna szeroki zakres symptomów, aby móc postawić diagnozę, nawet w przypadku rzadkich chorób. Oczywiście nie zastąpi on lekarza. Ada może być pomocna w podjęciu decyzji, czy powinieneś pójść do lekarza, czy nie i może pomóc w wyartykułowaniu objawów w klinice. AI uczy się z Twojego używania i dowiaduje się więcej o Tobie, aby zaoferować spersonalizowaną poradę zdrowotną.

Deep Art Effects – AI Photo Filter & Art Filter

Deep art effects AI

Istnieje kilka naprawdę dziwnych aplikacji wspomaganych sztuczną inteligencją, jeśli chodzi o edycję obrazów. Deep Art Effects wykorzystuje moc sieci neuronowych do przekształcania zdjęć w dzieła sztuki. Aplikacja oferuje ponad 40 filtrów w stylu znanych artystów, działa szybko i ma imponujący poziom ochrony danych. Można ją wypróbować, ale istnieje wersja premium, która usuwa reklamy i znaki wodne oraz oferuje obrazy o wyższej rozdzielczości.

Zobacz także: Rewolucyjna funkcja w Chrome!

Replika

Replika jest obsługiwana przez sztuczną inteligencję, gdy musisz porozmawiać, ale niekoniecznie chcesz dzielić się przemyśleniami z prawdziwą osobą. Jest to w zasadzie aplikacja do przesyłania wiadomości, z tym że rozmawiasz z AI. Jego algorytmy są zaprojektowane tak, aby użytkownik miał wrażenie, jakby rozmawiał z prawdziwą osobą. Jaki jest tego cel? Aby zapewnić korzystającemu bezpieczne miejsce do rozmowy o swoich myślach i problemach. To może być bardzo pomocne, gdy musisz po prostu rozładować swoje drażliwe myśli albo komukolwiek się zwierzyć. Jest to także świetna zabawa, by zmierzyć się z AI i zobaczyć, jak dobrze może prowadzić rozmowę. Możesz być zaskoczony.

Gladiabots

Gladiabots to gra strategiczna, która kryje w sobie przyjazne dla użytkownika wprowadzenie do programowania AI. Drużyny robotów walczą ze sobą na arenie, ale zamiast kontrolować je bezpośrednio, roboty podążają za sztuczną inteligencją, którą zaprogramowałeś dla nich z góry. Nie pozwól, aby słowo „programowanie” Cię przestraszyło. Gra tak naprawdę w intuicyjny sposób wprowadza początkujących do programowania AI za pośrednictwem łatwych schematów blokowych. Nie znajdziesz tutaj głębokiej nauki – chodzi tylko o ustawienie obwodów i warunków działania różnych robotów. Nie zmienia to faktu, że czegoś się nauczysz, świetnie się przy tym bawiąc.

źródło: androidpit

Motyw