ios 12

Jak uaktualnić iPhone’a do iOS 12?

3 minuty czytania
Komentarze

iOS 12 zadebiutował wczoraj. Najnowsza wersja oprogramowania Apple, dostępna jest dla dokładnie tych samych sprzętów co iOS 11. Aktualizacja wprowadza nowe funkcje, jednak najważniejsze elementy to poprawa działania urządzeń i ich stabilności. Pierwsze recenzje są bardzo optymistyczne. Wydaje się, że Apple nie powtórzyło zeszłorocznych błędów. iOS 12 działa bardzo dobrze nawet na iPhonie 5s, smartfonie wydanym na rynek w 2013 roku. Jeżeli zastanawiacie się nad aktualizacją to uprzedzam – nie ma nad czym. Każde zgodne z nowym oprogramowaniem urządzenie Apple jest warte nowego systemu.

Zobacz także: OnePlus szykuje zupełnie nowe urządzenie

Uaktualnianie iPhone’a, iPada lub iPoda touch do iOS 12

iPhone, iPada lub iPoda touch można uaktualnić do najnowszej wersji systemu iOS drogą bezprzewodową. Jeśli nie widzisz uaktualnienia na urządzeniu, możemy uaktualnić je ręcznie przy użyciu programu iTunes.

Przed uaktualnieniem do iOS 12

Utwórz backup swojego urządzenia w usłudze iCloud lub programie iTunes. To jeden z najważniejszych elementów i lepiej nie zapomnijcie tego zrobić.

Uaktualnianie do iOS 12 bezprzewodowo

W przypadku wyświetlenia komunikatu o dostępności uaktualnienia, stuknij opcję Zainstaluj. Można także wykonać następujące czynności:

 • Podłącz urządzenie do zasilania i nawiąż połączenie z Internetem za pośrednictwem sieci Wi-Fi.
 • Stuknij kolejno opcje Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.
 • Stuknij opcję Pobierz i zainstaluj. Jeśli w komunikacie jest prośba o tymczasowe usunięcie aplikacji, ponieważ system iOS potrzebuje więcej miejsca na uaktualnienie, stuknij opcję Kontynuuj lub Anuluj. Po przeprowadzeniu uaktualnienia system iOS zainstaluje usunięte aplikacje z powrotem. Jeśli wybierzesz opcję Anuluj, dowiedz się, co zrobić dalej.
 • Aby przeprowadzić uaktualnienie, stuknij opcję Zainstaluj. Możesz też stuknąć opcję Później i wybrać ustawienie Zainstaluj dziś w nocy lub Przypomnij mi później. Jeśli stukniesz ustawienie Zainstaluj dziś w nocy, to przed snem nie zapomnij podłączyć urządzenia z systemem iOS do zasilania. Uaktualnienie zostanie wtedy przeprowadzone automatycznie.
 • W razie potrzeby wprowadź kod.
ios 12

Jeśli pojawia się błąd lub potrzebujesz więcej miejsca, aby uaktualnić urządzenie bezprzewodowo. Jeżeli na urządzeniu masz za mało wolnego miejsca, aby przeprowadzić uaktualnienie bezprzewodowe, możesz uaktualnić oprogramowanie za pomocą programu iTunes albo ręcznie usunąć zawartość z urządzenia. Niezależnie od tego, czy przeprowadzisz uaktualnienie bezprzewodowo czy też za pomocą programu iTunes, po zakończeniu procesu uaktualniania na Twoim urządzeniu zostanie tyle samo wolnego miejsca. Tutaj śmiało można obalić mit na temat pobierania przez iTunes „pełnej”wersji systemu. Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia.

Niektóre uaktualnienia oprogramowania systemu iOS nie są dostępne drogą bezprzewodową. Kontakt urządzenia z serwerami uaktualnień systemu iOS może być uniemożliwiony w przypadku korzystania z sieci VPN lub serwera proxy.

Automatyczne uaktualnianie

System iOS 12 umożliwia automatyczne uaktualnienie urządzenia. Aby włączyć funkcję automatycznego uaktualniania, wybierz kolejno opcje Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia oprogramowania > Uaktualnienia automatyczne. Uaktualnienie do najnowszej wersji systemu iOS zostanie przeprowadzone automatycznie. Niektóre uaktualnienia mogą wymagać ręcznej instalacji.

Uaktualnianie do iOS 12 za pomocą programu iTunes

Jeśli nie możesz uaktualnić urządzenia bezprzewodowo, możesz je uaktualnić ręcznie przy użyciu programu iTunes na zaufanym komputerze. Jeśli komputer korzysta z Hotspotu osobistego na uaktualnianym urządzeniu z systemem iOS, przed uaktualnieniem podłącz komputer do innej sieci Wi-Fi lub Ethernet.

ios 12
 • Zainstaluj na komputerze najnowszą wersję programu iTunes.
 • Podłącz urządzenie do komputera.
 • Otwórz program iTunes i wybierz swoje urządzenie.
 • Kliknij pozycję Podsumowanie, a następnie kliknij przycisk Sprawdź uaktualnienia.
 • Kliknij przycisk Pobierz i uaktualnij.
 • W razie potrzeby wprowadź kod. Jeśli nie znasz kodu, dowiedz się, co zrobić.

Jeśli w programie iTunes są wyświetlane komunikaty o błędach albo do przeprowadzenia uaktualnienia potrzeba więcej miejsca. W sytuacji kiedy uaktualnienie wymaga więcej wolnego miejsca, można ręcznie usunąć zawartość z urządzenia.

źródło: Apple, własne

Motyw