Orange sieć

Orange – internet na kartę. Czy warto? Sprawdzamy

3 minuty czytania
Komentarze

Są wśród nas tacy, którzy miesięcznie zużywają naprawdę duże ilości danych. Jednym ze sposobów na uniknięcie bankructwa jest znalezienie oferty internetu na kartę z niskimi cenami za transmisję danych. Zalicza się do nich Orange Free na kartę – z uwagi na dużą popularność postanowiłem dokładnie ją prześwietlić.

Internet na kartę czyli Orange Free

internet szybkosc predkosc ranking polska lte 4g

Oferta internetu na kartę w Orange działa od lat pod nazwą „Orange Free”. Nie jest wymagane podpisanie umowy czy kupno nowego startera (choć za to są dodatkowe bonusy), można zmienić ofertę na już posiadanej karcie pre-paid Orange. Jako, że oferta Orange Free nie koliduje z aktywacją pakietów minut i SMS-ów, to świetnie sprawdzi się w roli taryfy na smartfonie. Choć określenie „internet na kartę” sugeruje coś innego, to w rzeczywistości Orange Free na kartę nie nadaje się do zastosowań stacjonarnych – paczki danych są zbyt małe.

Zobacz też: LTE 450 MHz? Orange i Ericsson testują możliwości nowej technologii

Orange free na kartę – cennik

Oferta internetu na kartę w Orange jest tak skonstruowana, że darmowe paczki danych otrzymujemy po każdym doładowaniu. Oczywiście wszystko jest zależne od kwoty doładowania:

  • 5 zł – 2,5 GB na 2 dni
  • 10 zł – 5 GB na 5 dni
  • 30 zł – 15 GB na 30 dni
  • 50 zł – 25 GB na 3 miesiące
  • 100 zł – 50 GB na 5 miesięcy
  • 200 zł – 100 GB na 5 miesięcy

Niewykorzystane megabajty przechodzą na kolejny miesiąc, o ile przed upłynięciem terminu ważności pakietu ponownie doładujemy konto. Taryfę aktywujemy kodem *101*40#.

Jakie wady ma internet na kartę w Orange?

orange promocja na internet

Dużą wadą są krótkie terminy ważności pakietu. Jeśli nie korzystamy z internetu bardzo często ale jednocześnie chcemy, aby pakiet był ważny przez miesiąc, to i tak musimy zapłacić 30 zł. Pewnym wyjściem z sytuacji jest doładowanie konta za 50 zł, co jest znacznie bardziej opłacalne, ponieważ pakiet będzie ważny przez 3 miesiące. W przeszłości można było wykorzystać możliwość przedłużenia ważności konta o rok, co działało także na pakiet internetu, ale ta możliwość została usunięta przy okazji promocji z pakietem 1410 GB. Prawdopodobnie Orange obawiał się nadużyć, pakiet 1410 GB mógłby wystarczyć na kilkanaście lat. Szkoda, ponieważ w tamtym czasie oferta internetu na kartę w Orange była bezkonkurencyjna.

Zobacz też: Ten operator nie zablokuje Ci używanego smartfona – blokada IMEI w Orange

Zalety internetu na kartę w Orange

Podstawową zaletą oferty internetu na kartę w Orange jest elastyczność. Jeśli potrzebujemy większego pakietu, to możemy doładować konto większą kwotą. W przeciwnym wypadku możemy zmniejszyć kwotę doładowania lub zbierać megabajty na później, kiedyś się przydadzą. Orange przy pewnych okazjach potrafi udostępniać dodatkowe darmowe pakiety, transfer w pierwszej kolejności jest wykorzystywany właśnie z nich, a więc oszczędzamy transfer z pakietu za doładowanie. Trzeba też przyznać, że tak duże pakiety danych, jakie otrzymujemy za doładowanie w Orange Free na kartę są nieosiągalne w innych taryfach – kupując je za pieniądze na koncie wydalibyśmy fortunę. Orange Free świetnie sprawdza się w dzisiejszych czasach smartfonów, kiedy to potrzebujemy przede wszystkim internetu, a rozmowy i SMS-y schodzą na dalszy plan.

Motyw