Najlepsze smartfony z głośnikami stereo

4 minuty czytania
Komentarze

Odnoszę wrażenie, że moda na słuchanie muzyki w autobusie lub tramwaju już dawno za nami. Dawno z czymś takim się nie spotkałem, więc słuchawki potaniały, zmieniła się forma podróży takich osób lub… po prostu mam to szczęście i nie trafiam na taki przypadki. Jednak dobry i donośny głośnik w smartfonie to zaleta nie tylko w takich sytuacjach, jak najgłośniejsza muzyka w komunikacji miejskiej. Mamy większe szanse usłyszeć dzwonek, budzik lub po prostu w lepszej jakości obejrzeć krótki film na YouTubie w domowym zaciszu lub na spotkaniu ze znajomymi.

Dlatego w tym tygodniu postanowiłem zebrać dla Was najciekawsze modele z głośnikami stereo. W tym miejscu od razu zaznaczam, że stereo potocznie przyjęło się nazywać urządzenia, które zostały wyposażone w dwa głośniki multimedialne. Pojęcie dwóch różnych kanałów dźwięku nie ma zbyt wiele sensu, gdy są one oddalone od siebie o kilkanaście centymetrów. To też potwierdzają najnowsze technologie, które wykorzystują producenci.

Zobacz też:

Lenovo K6 Power – nowy ~700 złotych, używany ~450 złotych

lenovo k6 power design wyglad stereo

Smartfon, który pojawił się na rynku bardzo dawno, bo niemalże dwa lata temu i od razu był średniakiem. Snapdragon 430 wiele nie zwiastuje, ale to idealny model, jeśli szukacie porządnych głośników i przeciętnej reszty. Ok, jeszcze jest bardzo pojemny i zachwalany akumulator. Jednak wróćmy do dźwięku, który wydobywa się z tylnej części urządzenia – jest to podstawowa zaleta tego urządzenia we wszystkich recenzjach.

Nokia 6 – nowy ~800 złotych (899 zł w zestawie z 3310), używany ~550 złotych

Pierwszy model marki po powrocie do Finlandii i od razu ogromny sukces. Jednak niewiele osób wie, że ten smartfon może pochwalić się głośnikami stereo. Ok, podobnie jak w Xiaomi Mi Mix 2, tak i w tym wypadku to dolna membrana wykonuje lwią część w kształtowaniu dźwięku. Jednak ten jest naprawdę donośny i mimo że technologia Dolby Atmos zbiera przeróżne opinie to Nokia 6 niewątpliwie może pochwalić się dobrymi głośnikami.

Google Pixel 2/Pixel 2 XL – nowe ~2900/3500 złotych, używane ~2500/brak

google pixel 2 xl

Klasa sama w sobie, którą od stosunkowo niedawna można kupić w Polsce. Wymieniłem oba smartfony od Google, ale od razu zaznaczam, że też oba miewały problemy z dźwiękiem – zarówno w kwestii multimediów, jak i rozmów telefonicznych. Mimo wszystko Amerykanie zaznaczają, że aktualizacje skutecznie sobie ze wszystkim poradziły. W takich wypadkach można usłyszeć stosunkowo szeroką scenę dźwięku, jak na tak małe głośniki.

HTC U11/U11+ – nowe ~2050/3100 złotych, używane 1500/brak

htc u11+ plus design wyglad

Zamiana całej obudowy w głośnik? Tego jeszcze nie grali w smartfonach do momentu pojawienia się w zeszłym roku U11. Jakość dźwięku poprzez zastosowanie mikroskopijnego pudła rezonansowego wyraźnie się poprawiła i śmiało polecam wszystkim powyższe urządzenia, jeśli nie będzie Wam brakowało gniazda słuchawkowego. To jednak nie upoważnia wybranych do słuchania muzyki na głośnikach w komunikacji miejskiej!

Apple iPhone 7 i nowsze – nowe od 2500 złotych, używane od 1400 złotych

Apple można lubić i nienawidzić zarazem. Jednak trzeba firmie oddać, że w kwestii jakości dźwięku stanowią oni czołówkę. Dotyczy to również głośników, które są w stanie wydobyć z siebie nawet niskie tony. Do tego bardzo donośnie, więc jeśli chodzi o dźwięk to zawsze będę polecał Apple – w tym wypadku modele od iPhone 7 wzwyż, ponieważ właśnie ta seria zapoczątkowała erę podwójnych głośników multimedialnych.

Samsung Galaxy S9/Galaxy S9+ – nowe ~3500/4000 złotych

Głośniki stereo to właśnie jedno z tych ulepszeń względem poprzednika, które zasługuje na największą pochwałę. W końcu Samsung zdecydował się na takie rozwiązanie i od razu z ogromnym zaskoczeniem dla moich uszu. Pozytywnym oczywiście – do tego dochodzi Dolby Atmos, które w przypadku Nokii może dawać mieszane uczucia, ale w przypadku rodziny Galaxy S9 stanowi świetną poprawę jakości.

Sony Xperia XZ2 – nowa ~3600 złotych

Xperia XZ2 kontynuuje rodzinną tradycję i oferuje głośniki stereo. Są one w pełni poprawne, ale też towarzyszy im system wibracji, który ma potęgować odczucia. W moim mniemaniu działa to średnio, ale znam osoby, które nie są już w stanie żyć bez tego rozwiązania. Dlatego też śmiało mogę Wam polecić japońską propozycję.

Razer Phone

razer phone smartfon dla graczy

Na koniec rodzynek, który w Polsce jest od niedawna, ale smartfon dla graczy musi mieć dobre głośniki i to się faktycznie sprawdza.

Zobacz też: Czy warto jeszcze grać w Pokemon GO?

To oczywiście nie wszystkie modele, które mogą pochwalić się dobrą i donośną jakością dźwięku z głośników. Tych na rynku jest od groma, ale powyższe propozycje niosą też ze sobą coś więcej. Mimo wszystko jestem ciekawy Waszych propozycji – czego zabrakło na tej liście?

Motyw