Pokemon Go koniec wsparcia dla 32-bitów

Jeśli od miesięcy nie grałeś w Pokemon GO, to czas wrócić do gry. Co się zmieniło?

3 minuty czytania
Komentarze

Pokémon GO to gra inna niż wszystkie. Tytuł miał premierę latem 2016 roku na smartfonach z systemem Android i iOS. W grze wcielamy się w rolę trenera sympatycznych stworków. Pokemon GO to produkt oparty na lokalizacji, pozwalający graczom śledzić, łapać, toczyć bitwy i szkolić pokemony w warunkach rzeczywistych. Stworki pojawią się w parkach, na ulicach i innych miejscach na całym świecie. Gra jest wynikiem współpracy między Nintendo, The Pokémon Company i Niantic.

Co prawda w hitowy tytuł nie gra już tak wielu graczy, jak na początku jego żywotności, jednak wciąż ma oddane grono fanów. Chcąc powstrzymać spadek liczby użytkowników Niantic sukcesywnie wprowadza aktualizacje do aplikacji. Zobaczmy, co się zmieniło przez ostatnie kilka miesięcy.

Zobacz także: Ponad rok z Galaxy S8+

Aktualizacja z lata 2017 roku wprowadziła wiele zmian

Największą zmianą zostały dotknięte Gymy. Punkty prestiżu zostały zamienione na motywację. Ponadto liczba slotów została zmniejszona do sześciu (z dotychczasowych dziesięciu), w których dana drużyna umieści swoje stworki. Pojawiły się także nowe odznaki związane z salami treningowymi.

Ciekawą nowością było także pojawienia się Raids, czyli nalotów na Gymy. Ta nowość ma na celu zebranie do 20 użytkowników, których zadaniem będzie pokonać Bossa – ekstremalnie mocnego pokemona. Za jego pokonanie, gracze będą mogli go złapać. Do tego wszystkie pojawiło się kilka nowych przedmiotów. Całość działa na solidne odświeżenie rozgrywki, ale to jeszcze nie koniec nowości.

Legendarne pokemony

Latem 2017 roku, gracze w końcu mogli łapać Legendarne pokemony. W celu zdobycia tego typu Pokemona najpierw trzeba będzie znaleźć Raid z jego udziałem. Następny krok to oczywiście jego pokonanie, ale nie dokonamy tego w pojedynkę. Boss będzie bowiem bardzo potężny, z dużą liczbą CP, dlatego około dwudziestu uczestników Raidu to podstawa w zwycięstwie z nim. Po pokonaniu, gracz będzie mógł rzucić specjalnym Pokeballem i złapać stworka. Legendarne pokemony zmieniane są co kilkanaście dni.

Pojawiły się także nowe itemy np. Rare CandyRazz Berries czy Technical Machines. W między czasie zobaczyliśmy także efekty pogodowe. Mają one być w grze takie same, jak w rzeczywistości na danym terenie. Ponadto wpływają na pojawianie się poszczególnych rodzajów pokemonów w danym momencie.

Trzecia generacja

W grze zadebiutowała także w końcu cała trzecia generacja stworków. Pokemony jednak nie pojawiły się wszystkie na raz. Najpierw mogliśmy zobaczyć duchy w Halloween, a dopiero następnie typy lodowe i inne z trzeciej generacji. Dopiero na początku 2018 roku Niantic skończyło wprowadzać stworki z regionu Hoenn do gry. Teraz pozostaje czekać na czwartą generację…

Questy

W Pokemon GO pojawiły się zadania do wykonania. Istnieją dwa różne typy badań: Field Research i Special Research. Obracając pobliskie PokéStopy gracz otrzyma cele do zrealizowania np. odkrywanie lub łapanie niektórych pokemonów lub angażowanie się w bitwy.

Oba typy badań oferują wspaniałe nagrody, w tym wiele użytecznych przedmiotów, a nawet spotkania z niektórymi pokémonami! Zadania mają różne poziomy trudności. Im trudniejsze zadanie badawcze, tym większa nagroda czeka na gracza. Można zdobyć jeden stempel dziennie, wypełniając przynajmniej jedno zadanie Field Research. W przypadku zgarnięcia siedmiu znaczków, gracz może osiągnąć przełom w badaniu, aby otrzymać jeszcze większe nagrody np. spotkać się z Legendarnym Pokemonem!

Od premiery gry w 2016 roku zmieniło się naprawdę wiele. Pogoda za oknem sprzyja, warto więc dać grze drugą szansę, tym bardziej, że wciąż wielu sympatyków korzysta z aplikacji na co dzień.

Motyw