Galaxy S9 samsung

Bateria w Galaxy S9 wytrzymuje za krótko? Samsung komentuje sprawę

2 minuty czytania
Komentarze

Galaxy S9 oraz S9+ to najnowsze smartfony Samsunga, które wydane zostały stosunkowo niedawno. Pomimo kilku wad są to świetne urządzenia, a korzystanie z nich to czysta przyjemność. Niestety Galaxy S9 w wersji z procesorem Exynos 9810 (czyli takiej, która dostępna jest na sklepowych półkach w Polsce i Europie) na jednym naładowaniu baterii wytrzymuje znacznie krócej, niż amerykańska wersja wyposażona w układ Snapdragon 845. Samsung wie o tym problemie i zdecydował się na opublikowanie oświadczenia w tej sprawie. Niestety nie wynika z niego absolutnie nic.

Samsung: po prostu źle używacie telefonu

W swoim komentarzu odnośnie do tej sytuacji Samsung przyznał, że smartfon Galaxy S9 stworzony został, by zapewnić jak najlepsze odczucia płynące z korzystania z urządzenia. Producent dodaje, że czas pracy telefonu na jednym naładowaniu akumulatora zależy od wielu czynników, takich jak ilość zainstalowanych aplikacji, ustawień użytkownika, lecz również warunków środowiskowych. Z oświadczenia dodatkowo możemy dowiedzieć się, że procesory oraz baterie przechodzą rygorystyczne testy, które sprawdzają, jak urządzenie zachowywać będzie się w rękach konsumenta. Dzięki temu Samsung jest w stanie stworzyć smartfona, które spełni oczekiwania większości osób, które zdecydują się na zakup smartfona.

Zobacz też: Samsung prezentuje specjalną wersję Galaxy S9.

Co wynika z oświadczenia, które w skrócie przytoczyłem w powyższym akapicie? Według mnie absolutnie nic – każdy z nas wie, dlaczego urządzenie ma nieco słabszy czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora po instalacji wielu aplikacji, lecz to nie takiego komentarza oczekiwaliśmy od koreańskiego giganta. Głównym problemem europejskiej wersji smartfona Galaxy S9 jest Exynos 9810, który sam w sobie jest bardzo wydajnym układem. Niestety jego energooszczędność jest absolutnie fatalna i w testach jest aż o 50% bardziej energochłonny niż konkurenci.

Co robić, jak żyć?

Jeśli jesteście posiadaczami Samsunga Galaxy S9 wyposażonego w procesor Exynos 9810 i doświadczacie słabej żywotności na jednym naładowaniu akumulatora, to warto sprawdzić, jakie aplikacje najbardziej drenują baterię Waszego urządzenia – w tym celu zachęcam do zapoznania się z moim poradnikiem, w którym dokładnie opisałem ten proces. Całość wykonać można bez uprawnień roota.

Po wykryciu feralnych aplikacji warto je odinstalować lub zamrozić – w tym celu przydatny może okazać się program Greenify. W momencie, gdy nie potrzebujecie pełnej wydajności swojego smartfona, zachęcam również do korzystania z trybu oszczędzania energii, który drastycznie poprawia czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora – w moim przypadku telefon rozładowuje się znacznie wolniej. Jeśli macie inne sposoby na poprawę tego problemu w swoich smartfonach, to dajcie znać w komentarzach – na pewno pomożecie innym użytkownikom!

Źródło: AndroidCentral

Motyw