Windows 10 z nachalną reklamą

Fluent Design i inne nowości w Windows 10 Fall Creators Update

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Windows ma to do siebie, że co druga odsłona jest udana. Według mnie do lepszych wersji systemu można zaliczyć XP, siódemkę i dziesiątkę. Ta ostatnia jest najlepszym oprogramowaniem stworzonym przez Microsoft i zdobywa coraz więcej pecetów. Spółka miała plany, aby w kilka lat od debiutu, system był zainstalowany aż na miliardzie urządzeń. W maju tego roku półmetek tego planu został zrealizowany. Zapewne przyczyniają się do tego darmowe aktualizacje dziesiątki, które sprawiają, że platforma staje się jeszcze lepsza. Najnowsza łatka o nazwie Windows 10 Fall Creators Update była testowana przez giganta przez sześć ostatnich miesięcy. Jest już dostępna do ściągnięcia. Wprowadza ona szereg nowości. Oto najważniejsze z nich.

Pliki OneDrive na żądanie

Synchronizacja ważnych plików w chmurze to dobry sposób zabezpieczenia swoich danych. Nowa funkcja OneDrive na żądanie umożliwia usłudze wybór odpowiednich danych z chmury, gdy są potrzebne, bez potrzeby synchronizacji całych folderów. Pliki będą pobierane, w momencie gdy użytkownik ich potrzebuje.

Kontakty przypinane do paska zadań

Kontakty to ciekawa funkcja, która umożliwia nam zebranie danych kontaktowych znajomych, którzy korzystają z kont Google, czy np. Outlooka. W aktualizacji Windowsa 10 będzie można je dodatkowo przypiąć do paska zadań. Dzięki temu użytkownicy otrzymają szybki dostęp do wybranych kontaktów.

Fluent Design

To nowa nazwa dla wyglądu Windowsa 10. Najnowsza aktualizacja wprowadzi pewne jej elementy, takie jak subtelne efekty i animacje. Fluent Design ma być następcą Metro Design i pojawi się w aplikacjach i usługach Microsoftu na Windowsie 10, ale także w iOSie i Androidzie.  W nowym wyglądzie gigant skupi się na świetle, głębi, ruchu, materiale i skali. Animacje mają sprawić, że użytkownik poczuje płynność ruchów w interakcji z Windowsem.

Ulepszenie Microsoft Edge

Microsoft stale rozwija swoją przeglądarkę, która jest następcą Internet Explorera. W Fall Creators Update użytkownicy będą mogli przypinać strony internetowe do paska zadań. Pozwoli to na uzyskanie szybkiego dostępu do nich. Pojawi się także nowa opcja pełnego ekranu po naciśnięciu klawisza F11.

Usprawnienia do rysika i dotyku

Jeżeli posiadacie Microsoft Surface, to ucieszycie się z aktualizacji. Poprawi bowiem ona użyteczność ekranu dotykowego. Producent dodał nową klawiaturę dotykową z przewidywaniem słów i szybkim dostępem do emoji. Użytkownik będzie mógł także korzystać z funkcji „swipe”. Microsoft dodał także guzik do dyktowania tekstu. Poprawiona została również użyteczność rysika.

Zobacz także: Kłótnia Microsoft i Google

Nowe emoji

Prawie każdy używa emoji. W związku z tym Microsoft chce zapewnić, że zostaną one zaktualizowane do najnowszej wersji.

Usprawnienia Cortany

Niestety Cortana wciąż nie mówi w języku polskim. Jej angielska wersja po raz kolejny zostanie usprawniona. Pokaże ona teraz powiadomienia z telefonu z Androidem, jeśli użytkownik będzie miał na nim zainstalowaną Cortanę.

Ulepszenia dźwięku i menedżera zadań

Jeżeli korzystacie z słuchawek podłączonych do komputera, to mam dobrą wiadomość. W Fall Creators Update będzie łatwiej zarządzać dźwiękiem. Ponadto w menedżerze zadań pojawi się możliwość śledzenia wykorzystania CPU oraz GPU

Źródło: theverge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy