tmobile logo

Darmowy roaming również w T-mobile, sieć zmienia zdanie

1 minuta czytania
Komentarze

Niedawno informowałem o zmianach w opłatach za roaming. Regulacja Komisji Europejskiej jest kłopotliwa dla naszych operatorów, jednak mimo wszystko dali się przełamać.

To koniec opłat za roaming w T-mobile

Od 15 czerwca różowy operator będzie rozliczał połączenia w roamingu tak samo, jak krajowe. Zmiana dotyczy wszystkich ofert tj. T-mobile, Heyah i tuBiedronka. Poza granicami kraju działają również wszystkie pakiety no limit. Wyjątkiem jest internet – ze względu na wysokie koszty sieć zdecydowała się ograniczyć dostępny transfer. Mówiąc w skrócie – za granicą transfer będzie uciekał nieco szybciej. Wszystko rozjaśnia poniższa tabelka:

A gdyby tak wywozić karty za granicę?

Oferta polskich operatorów często jest znacznie lepsza od zagranicznych. W takim razie sprzedając w innych państwach startery T-mobile teoretycznie można zarobić. Sieć przewidziała taką ewentualność. W przypadku stwierdzenia hurtowego wywożenia kart do innych państw, bądź ciągłego korzystania poza granicą kraju telekom przewiduje nałożenie dodatkowych opłat. Nie powinno to wpłynąć na zwykłych użytkowników.

Czy to dobrze?

Dla wielu będzie to świetna informacja, jednak ktoś będzie musiał za to zapłacić. Niewykluczone, że zmiany w roamingu wpłyną na przyszłe oferty, które mogą nie być tak atrakcyjne, jak byśmy tego chcieli. Martwi również zachowanie pozostałych operatorów. Play oraz Plus nie mają rozwiniętej infrastruktury zagranicznej, przez co najbardziej odczują ewentualne zdjęcie opłat za roaming. Na dzień dzisiejszy nie znamy planów tych sieci.

Źródło: T-mobile

Motyw