Smartwatch z czarnym paskiem leży na ciemnoszarym smartfonie umieszczonym na drewnianej powierzchni.
LINKI AFILIACYJNE

Recenzja Google Pixel Watch 3 45mm. Przepiękny smartwatch, który zachwyca funkcjonalnością

11 minut czytania
Komentarze

Gigant z Mountain View niedawno pokazał mnóstwo nowości. Show skradły smartfony, natomiast pokazano też zegarek. Recenzja Google Pixel Watch 3 45mm dowiedzie, że jest to urządzenie, które oferuje dużo więcej niż tylko minimalistyczny wygląd. Czym wyróżnia się najnowszy przedstawiciel serii Pixel Watch? Tego dowiesz się z dzisiejszej recenzji.

Najważniejsze cechy ze specyfikacji

Google Pixel Watch 3 45mm

Ekran

LTPO AMOLED, 320 ppi, jasność do 2000 nitów

System

Wear OS 5.0

Łączność

Bluetooth 5.3, Wi-Fi, NFC, LTE (opcjonalnie)

Bateria

420 mAh, ok. 28 minut ładowania do 50%

Zobacz więcej funkcji

Zalety

  • doskonała współpraca szczególnie ze smartfonami producenta
  • świetna jakość wykonania, dwa paski w zestawie
  • błyskawicznie działający system Wear OS 5.0
  • szeroki dostęp do aplikacji przez sklep Play, asystent Google
  • możliwość połączeń głosowych i płatności zbliżeniowych
  • szczelność IP68 / 5 ATM
  • liczne funkcje sportowe i pomiar kluczowych parametrów

Wady

  • krótki czas pracy
  • brak ładowania indukcyjnego
  • autorski mechanizm mocowania pasków ogranicza dostęp do zamienników
  • część funkcji ukryta za subskrypcją Fitbit Premium

Recenzja Google Pixel Watch 3 45mm w kilku zdaniach

Minimalistyczne urządzenie o imponującym wyposażeniu. Smartwatch oferuje jasny i ostry ekran, bezbłędną szybkość działania i fantastyczne oprogramowanie.

8,5/10
Ocena

Google Pixel Watch 3 45mm

  • Opakowanie i akcesoria 7
  • Jakość wykonania 10
  • Ekran 10
  • Specyfikacja 9
  • Oprogramowanie 10
  • Funkcje zdrowotne 9
  • Funkcje sportowe 8
  • Czas pracy 5

Zestaw Google Pixel Watch 3 45mm

Pudełko smartwatcha Google Pixel Watch 3 na białym blacie.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Design pudełka i użyte materiały przypominają mi Google Pixel 9 i 9 Pro XL. Wewnętrzne, tekturowe opakowanie zostało podzielone na dwie części. Dolna szufladka zawiera główną część zegarka, a poniżej znalazł się przewód do ładowania zakończony USB typu C.

Górna szufladka skrywa pasek z materiału przypominającego silikon, skróconą dokumentację i uproszczoną instrukcję montażu urządzenia. Bardzo doceniam, że w zestawie znalazły się paski o dwóch długościach, dzięki czemu Pixel Watch 3 powinien pasować na każdy nadgarstek. Mniejszy ma obwód 150 do 185 mm, a większy 165 do 215 mm.

Tylna obudowa inteligentnego zegarka z odłączonym paskiem.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Producent postawił na całkiem wygodny sposób zakładania pasków, który nie wymaga od użytkownika żadnych narzędzi. Minus takiego rozwiązania to duże ograniczenie dostępu do zamienników, przez co jesteśmy skazani na akcesoria Google.

Budowa i jakość wykonania Google Pixel Watch 3 45mm

Czarna, okrągła inteligentna opaska na nadgarstku pokazująca godz. 15:43, liczbę kroków, puls i temperaturę.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

W moje ręce trafił największy Google Pixel Watch 3 45mm w wersji obsługującej sieć LTE. Design nie różni się mocno od poprzednich generacji, a sprzęt wygląda fantastycznie. Prywatnie od blisko dwóch lat korzystam z Galaxy Watch5 i zaokrąglone kształty w zegarku Google bardzo przypadły mi do gustu. Urządzenie wygląda minimalistycznie, przez co w mojej ocenie jest bardzo uniwersalne.

Koperta urządzenia została wykonana z aluminium pochodzącego z recyklingu, a front pokrywa szkło 3D Corning Gorilla Glass 5. Szkoda, że producent nie postawił na szafirowe szkło, natomiast przez blisko 2 tygodnie testów na wyświetlaczu pojawiła się jedna mikrorysa. Spasowanie elementów stoi na najwyższym poziomie.

Na froncie znajduje się jedynie wyświetlacz przykryty szkłem. Po lewej stronie można dostrzec maskownicę całkiem donośnego głośnika. Z prawej strony producent zastosował przycisk, który włącza listę ostatnich aplikacji, a jego przytrzymanie skutkuje aktywacją asystenta głosowego. Niżej znalazła się wygodna koronka do przewijania elementów interfejsu, a jej kliknięcie aktywuje pełne menu z aplikacjami.

Czarny smartwatch z czujnikami tętna i śledzenia snu na spodzie.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Tylna część została wykonana z błyszczącego tworzywa, które przypomina ceramikę. W centralnej części znalazły się sensory, a także cztery punkty, z którymi łączą się piny do ładowania.

Ekran Google Pixel Watch 3 45mm

Zegarek smartwatch na czyimś nadgarstku wyświetlający godzinę 09:50 oraz informacje o spalonych kaloriach, krokomierzu, temperaturze i tętnie.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Smartfon został wyposażony w spory ekran, natomiast producent nie podaje jego przekątnej, a właściwie średnicy, bo mamy do czynienia z okręgiem. Actua LTPO AMOLED oferuje gęstość pikseli na poziomie 320 ppi i częstotliwość odświeżania od 1 do 60 Hz. Kolory i kąty widzenia wypadają świetnie. Wyświetlane powiadomienia i aplikacje są czytelne i wyglądają świetnie.

Smartwatch Google Piel Watch 3 45mm na ręku.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Google informuje, że matryca jest w stanie świecić z jasnością 2000 nitów. Testowany przez Jolantę Szczepaniak Samsung Galaxy Watch Ultra oferuje 3000 nitów, natomiast jasność Pixel Watch 3 jest w zupełności wystarczająca. Nie miałem żadnych problemów z czytelnością nawet w pełnym słońcu. Bardzo doceniam jasność minimalną na poziomie 1 nita. Sprawdzenie godziny w środku nocy jest komfortowym doświadczeniem.

Oprogramowanie i aplikacja Google Pixel Watch 3 45mm

Smartwatch trzymany w ręce na tle telefonu z aplikacją Pixel Watch.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Testowany model jest kompatybilny z urządzeniami na Androidzie, natomiast pełnię możliwości rozwinie z innym urządzeniem serii Pixel. Do połączenia jest wymagana aplikacja Google Pixel Watch, a informacje o zdrowiu, śnie i treningach są synchronizowane z oprogramowaniem Fitbit.

Apka Google Pixel Watch pokazuje podstawowe informacje o sprzęcie. Oprogramowanie pozwala na zmianę i dostosowanie tarczy, a także wybór kart, czyli kolejnych ekranów dostępnych po przesunięciu tarczy zegarka w prawo lub lewo. Apka pozwala też na dostosowanie ustawień powiadomień i skonfigurowanie urządzenia. W praktyce z Google Pixel Watch przez cały czas trwania testów korzystałem dwa razy, podczas pierwszej konfiguracji i drugi raz do opisania możliwości.

Aplikacja Fitbit

Jak wspominałem wszystkie funkcje skupione wokół zdrowia, są dostępne w aplikacji Fitbit. Ekran główny w estetyczny i prosty sposób pokazuje podsumowanie różnych parametrów. Można sprawdzić sen, gotowość do ćwiczeń, a także przejrzeć aktywności. Poniżej znalazły się wskaźniki zdrowia. Każdy z kafelków można rozwinąć, co pokaże jeszcze więcej szczegółów.

Na następnej karcie znalazły się gotowe treningi, a także karta „Ty”. W tym miejscu pojawia się zakładka społeczność, gdzie możemy rywalizować ze znajomymi. Niżej użytkownik ustawi cele, a także przejrzy odznaki, które dodatkowo motywują do aktywności.

Obydwie aplikacje są fantastyczne i korzystało mi się z nich bardzo przyjemnie. Muszę jednak zwrócić uwagę, że część funkcji jest dostępna jedynie dla subskrypcji Fitbit Premium. Po darmowym okresie próbnym za usługę trzeba zapłacić 51,99 zł miesięcznie.

Wear OS 5.0

Sprzęt w testowanej konfiguracji obsługuje eSIM, więc Pixel Watch 3 może działać niezależnie od smartfona. Obsługa sprzętu jest bajecznie prosta i intuicyjna. Powiadomienia są wyświetlane błyskawicznie i wyglądają czytelnie. Na ekranie głównym z tarczą, przeciągnięcie palcem do dołu (lub ruch koronką) skutkuje pojawieniem się skrótów do ustawień. Ten sam ruch w przeciwną stronę otwiera nieodczytane powiadomienia. Przesuwając w prawo i lewo mamy dostęp do kart.

Osoba trzymająca inteligentny zegarek z wyświetlaczem pokazującym godzinę 10:04.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Dodatkowe aplikacje i tarcze można instalować z poziomu telefonu lub sklepu Play na smartwatchu. Bardzo podoba mi się świetnie działające rozpoznawanie pozycji zegarka. Kiedy mamy otwarte okno inne niż tarcza zegarka, po np. opuszczeniu ręki treść się rozmazuje, a Pixel Watch 3 pokazuje prosty zegarek. Kiedy zdecydujemy się podnieść smartwatcha, ten niemal błyskawicznie przejdzie do otwartej w tle aplikacji.

Sprzęt automatycznie sprawdza podstawowe parametry, natomiast użytkownik ręcznie może przejść do przeprowadzenia pomiaru EKG. Z ciekawszych aplikacji zainstalowanych domyślnie mamy oprogramowanie do kontroli oddechu. Na pokładzie zegarka znalazł się Asystent Google, którego można aktywować przez przytrzymanie przycisku nad koronką. Użytkownicy smartfonów Pixel mogą skorzystać z aplikacji aparatu, która wyświetla podgląd ze smartfona na zegarku. Oprogramowanie umożliwia podstawową kontrolę, w tym przybliżanie i oddalanie za pomocą koronki.

Urządzenie zostało wyposażone w czip NFC (Komunikacja bliskiego zasięgu) i aplikację Portfel Google. Oznacza to, że smartwatchem bez problemu można zapłacić zbliżeniowo. Warto podkreślić, że po dodaniu karty pokładowej do aplikacji, Pixel Watch 3 wyświetli kod QR pozwalający wejść na pokład samolotu.

Funkcje sportowe

Czarny smartwatch na bicie nad ekranem smartfona pokazującego szczegóły aktywności rowerowej.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Google Pixel Watch 3 automatycznie wykrywa podstawowe aktywności jak spacer, bieganie czy jazda na rowerze. Większy wybór sportów jest dostępny, kiedy aktywność wybieramy ręcznie. Z ciekawszych pozycji znalazłem bootcamp, crossfit, paddleboarding, czy ściankę wspinaczkową.

Osobiście skorzystałem ze spacerów i jazdy rowerem. Zasięg GPS był łapany szybko, a rejestracja trasy i parametrów nie pozostawia wiele do życzenia. Po kilku treningach nie dostrzegłem żadnych anomalii. Dane ze sportów można przejrzeć bezpośrednio na zegarku, natomiast apka na smartfonie jest zdecydowanie wygodniejsza.

Akumulator Google Pixel Watch 3 45mm. Czas pracy i ładowania

Producent wyposażył urządzenie w akumulator o pojemności 420 mAh. Bateria nie jest mała, natomiast czas pracy nie zachwyca. Przy włączonym AoD (Always on Display), sporadycznych powiadomieniach, braku aktywności z GPS i bez eSIM, Pixel Watch 3 45mm był w stanie działać około 30 godzin. Włączenie oszczędzania baterii powinno nieco wydłużyć ten czas.

W sytuacji, kiedy z zegarka korzystałem zdecydowanie częściej i bardziej intensywnie (trening z GPS, liczne pomiary zdrowotne), Pixel Watch 3 potrafił wołać o ładowarkę po mniej niż 20 godzinach działania.

Smartwatch z czarnym paskiem, na ekranie godzina 10:08, poziom naładowania 72%, pozostało 33 minuty do pełnego naładowania.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Szybkość ładowania jest w porządku. Według zapewnień producenta 50% powinniśmy ujrzeć po 28 minutach, a na pełne ogniwo trzeba poczekać około 80 minut. W praktyce czasy ładowania są bardzo podobne. 50% zobaczyłem po 29, a 100% po 74 minutach.

Nie podoba mi się jednak sposób ładowania. Energię można uzupełnić jedynie za pomocą dedykowanego rozwiązania. Szkoda, bo zwyczajne ładowanie bezprzewodowe jest bardziej uniwersalną technologią. Nawet na weekendowy wypad za miasto użytkownik musi zabierać dedykowaną ładowarkę, co może być uciążliwe.

Specyfikacja techniczna i cena Google Pixel Watch 3 45mm

Testowany model w momencie publikacji występuje jedynie w wersji Bluetooth/Wi-Fi. Sprawdzany przeze mnie model 45mm wyceniono na 1949 zł. Jeśli szukasz tańszej alternatywy, producent przygotował mniejszą, 41mm wersję Pixel Watch 3, za którą trzeba zapłacić 1699 zł.

Pełna specyfikacja techniczna Google Pixel Watch 3 45mm

Google Pixel Watch 3 z pudełkiem w tle.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Dane techniczne Google Pixel Watch 3 nie budzą zastrzeżeń. Świetnie prezentuje się długa lista czujników, wiele wspieranych standardów nawigacji i jasny ekran o bardzo dobrej jasności.

PODZESPOŁYSZCZEGÓŁY
Budowaaluminium z recyklingu, pasek z fluoroelastomeru, szkło 3D Corning Gorilla Glass 5, IP68, 5 ATM
Rozmiar45 mm
Ekranwyświetlacz Actua LTPO AMOLED, 320 pikseli na cal, częstotliwość odświeżania 1-60 Hz, jasność do 2000 nitów, 1-nitowa jasność minimalna
ProcesorSnapdragon W5 1 generacji
0rocesor dodatkowy Cortex-M33
Pamięć RAM2 GB SDRAM
Pamięć wewnętrzna32 GB
SystemWear OS 5
Łączność4G LTE
Bluetooth 5.3
Wi-Fi 802.11 b/g/n, pasmo 2,4 GHz lub 5 GHz
NFC
NawigacjaGPS, Galileo, Glonass, Beidou, QZSS
CzujnikiKompas
Wysokościomierz
Czujniki czerwieni i podczerwieni do monitorowania nasycenia tlenem (SpO2)
Wielofunkcyjne czujniki elektryczne zgodne z aplikacjami EKG
Wielościeżkowy optyczny czujnik tętna
3-osiowy akcelerometr
Żyroskop
Czujnik jasności otoczenia
Czujnik elektryczny do mierzenia przewodnictwa elektrycznego skóry (cEDA) i śledzenia reakcji ciała
Czujnik temperatury
Barometr
Magnetometr
Bateria420 mAh, ok. 28 minut ładowania do 50%
Czasy pracydo 24 godzin przy włączonym zawsze aktywnym wyświetlaczu (AoD)
do 36 godzin w trybie oszczędzania baterii
Wymiaryśrednica 45 mm
wysokość 12,3 mm
Waga37 g bez opaski

Recenzja Google Pixel Watch 3 45mm. Podsumowanie i nasza opinia

Smartwatch Go
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Google Pixel Watch 3 45mm to sprzęt idealny dla fanów urządzeń i oprogramowania Google. Smartwatch oferuje bezbłędną szybkość działania i rewelacyjnie współpracuje ze smartfonami Pixel. Warto docenić wysoką jakość wykonania, jasny ekran i świetne aplikacje na smartfony. Sprzęt bardzo dobrze radzi sobie z rejestracją aktywności i parametrów zdrowotnych.

Urządzenie do najtańszych jednak nie należy i ma swoje mankamenty. Największym z nich jest krótki czas pracy. Rozładowanie Pixel Watch 3 w dobę nie jest żadnym wyczynem, a do ładowania trzeba wykorzystać dedykowaną ładowarkę.

Źródło: oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Produkt na okres testów został udostępniony przez firmę Google. Dostawca nie miał wpływu na treść materiału – prezentowana opinia jest niezależnym i subiektywnym poglądem autora tekstu. Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw