Zbliżenie na ekran z logo Windows 11 i abstrakcyjnym niebieskim tłem.

Windows prosi o zmianę strefy czasowej. Wyjaśniamy, czy są powody do obaw

2 minuty czytania
Komentarze

Nikt nie jest idealny i każdemu z nas przydarzają się błędy. Takie słowa od kilku dni muszą krążyć po siedzibie Microsoftu. Dlaczego? Wszystko to wina błędów w systemie Windows, który w dosyć niecodzienny sposób zaczął sygnalizować swoim użytkownikom, że znajdują się w złej strefie czasowej. To objaw występujący czasami podczas infekcji komputera szkodliwym oprogramowaniem, co wystraszyło wielu użytkowników.

Microsoft płata figle – tym razem błąd leży po ich stronie

Laptop na biurku z włączonym ekranem systemu Windows 11 oraz nakrycie do posiłku obok.
Fot. Ham patipak / Shutterstock

Dziś jak nigdy wcześniej dbamy o swoje bezpieczeństwo także w sferze technologicznej i internetowej. W związku z tym jakiekolwiek dziwne zachowania oprogramowania mogą sprawiać, że w naszych głowach pojawiają się czarne myśli. Mowa tu oczywiście o wirusach, które mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Przezorność użytkowników systemu Windows udowodnił najnowszy błąd Microsoftu. Okazuje się bowiem, że w losowych momentach niektóre osoby były proszone przez system o skonfigurowanie strefy czasowej w urządzeniu.

Taki niestandardowy błąd błyskawicznie skojarzył się z działaniami wirusów, które przy okazji infekcji zmieniają liczne ustawienia sieciowe, konfigurację serwerów czasu czy tworząc przekierowania naszego ruchu internetowego. Na szczęście Microsoft szybko wziął odpowiedzialność za usterkę i przyznał, że wynika ona z wcześniejszych niedopatrzeń. Firma jest świadoma problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem.

Nowa aktualizacja Windows 11 powoduje niekończące się restarty komputera

Zbliżenie na klawisze klawiatury z widocznymi klawiszami: fn, klawisz Windows, alt.
Fot. tomeqs / Shutterstock

Co ciekawe nieszczęsne powiadomienia nie są jedynym problemem, który dotyka użytkowników systemu Windows. W przypadku wersji z numerem jedenastym komputery niektórych użytkowników po zainstalowaniu aktualizacji oznaczonej jako KB5039302 wpadli w pętlę niekończących się resetów systemu. Naturalnie ten błąd dotyczy mniejszej grupy osób, jednak Microsoft i tym razem bada problem, aby jak najszybciej położyć mu kres. Ta aktualizacja została wydana 14 czerwca 2024 roku i zawiera kilka ważnych poprawek dotyczących bezpieczeństwa. Aktualnie Microsoft wstrzymał jej dystrybucję.

Jak sami widzicie, nawet gigant z Redmond raz na jakiś czas musi borykać się ze sporymi problemami technicznymi. Jeśli niektóre z nich dotknęły także was, warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ Microsoft pracuje nad rozwiązaniem wszelkich błędów w systemie Windows.

Przeczytałeś wszystko? To wspaniale! Dziękujemy! Teraz prosimy cię o poświęcenie jeszcze 10 sekund na wypełnienie krótkiej ankiety. Twoja pomoc jest dla nas nieoceniona, ponieważ sprawdzamy preferencje Polaków w zakresie pracy z domu.

Źródło: XDA. Zdjęcie otwierające: mundissima / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw