Trzech uśmiechniętych ludzi w koszulkach "CampusAI" stoi na tle nowoczesnych budynków i Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
LINKI AFILIACYJNE

Rewolucja w edukacji AI. Polski CampusAI z ogromnym dofinansowaniem na rozwój

3 minuty czytania
Komentarze

CampusAI, czyli polska innowacyjna platforma do nauki i współpracy z AI, zebrała rekordową w historii polskich start-upów rundę pre-seed o wartości 10 milionów dolarów. Środki te mają przyspieszyć rozwój technologii oraz globalną ekspansję naszej rodzimej firmy.

CampusAI z ogromnym zastrzykiem gotówki

CampusAI. Trzy osoby stojące na tarasie z widokiem na miasto, ubrane w koszulki z napisem "Campus AI".
Fot. CampusAI / materiały prasowe

CampusAI pod przewodnictwem Aureliusza Górskiego, założyciela i CEO, planuje wejść na co najmniej 10 nowych rynków oraz pozyskać 200 tysięcy klientów. Firma, która od 12 lat jest aktywna w polskim ekosystemie innowacji, zamierza wykorzystać zgromadzone środki na rozwój technologii i ekspansję zagraniczną.

Rewolucyjna platforma ma na celu zmienić podejście do edukacji poprzez tworzenie wirtualnego świata, w którym użytkownicy mogą uczyć się i współpracować z AI. Platforma oferuje interaktywne kursy, narzędzia sztucznej inteligencji oraz społeczność, która wspiera rozwój umiejętności swoich członków. Kursy tworzone są w technologii awatarów, co czyni proces nauki bardziej angażującym i efektywnym.

W skład zespołu CampusAI wchodzą specjaliści z dziedziny technologii i nauki. W Radzie Naukowej CampusAI zasiadają prof. Aleksandra Przegalińska i prof. Dariusz Jemielniak z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Prof. Przegalińska podkreśla, że CampusAI dąży do demokratyzacji sztucznej inteligencji, czyniąc ją narzędziem dostępnym dla wszystkich. Sama zdecydowała się sklonować swój wizerunek, aby jako awatar pełnić rolę ekspertki w wirtualnym świecie CampusAI.

Wspieram naukowo Campus AI, ponieważ zgadzamy się na poziomie wartości. Po pierwsze, sztuczna inteligencja jest dla ludzi, a to znaczy, że jest ich narzędziem (a nie odwrotnie), a po drugie: sztuczna inteligencja jest dla wszystkich, a to oznacza, że powinna być przystępna i zdemokratyzowana.

Prof. ALK Aleksandra Przegalińska

Jak prezentuje się przyszłość edukacji AI?

Mężczyzna pracuje przy komputerze z dwoma monitorami, na których widać interfejsy oprogramowania i grafikę 3D przedstawiającą twarz.
Fot. DC Studio / Shutterstock

Polska firma planuje dynamiczną ekspansję na nowe rynki, koncentrując się w pierwszej kolejności na krajach angielsko i hiszpańskojęzycznych. Szymon Piekarz, Co-founder i CTO firmy, zaznacza, że jej celem jest zdobycie 200 tysięcy użytkowników w ciągu kilkunastu miesięcy. CampusAI chce również rozwijać rewolucyjne technologie AI, które pomogą użytkownikom przygotować się na zmiany na rynku pracy.

CampusAI wypracował unikalną i łatwo skalowalną koncepcję edukacji w obszarze sztucznej inteligencji, pozwalającą w krótkim czasie wprowadzić w świat AI setki tysięcy użytkowników, będąc odpowiedzią na wyzwania rewolucji cyfrowej. Zachęcam innych przedsiębiorców, by dołączyli do nas. Zmiany wywołane AI będą za chwilę dotyczyć każdego, dlatego tak istotna jest świadoma edukacja. To da szansę zbudowania osobistej i biznesowej przewagi konkurencyjnej.

Maciej Zientara, założyciel Supernova Group i partner w JR Holding

Jednym z pierwszych partnerów, którzy dostrzegli potencjał futurystycznej platformym jest Akademia Leona Koźmińskiego. Organizacje podpisały wspólną deklarację współpracy na rzecz poszerzenia wiedzy o narzędziach sztucznej inteligencji. Wirtualny bliźniak budynku ALK znajduje się już w uniwersum CampusAI, a obie instytucje planują uruchomienie wspólnych inicjatyw w najbliższym czasie.

Polska firma dzięki wsparciu finansowemu i merytorycznemu jest na dobrej drodze do stania się liderem w edukacji AI na globalnym rynku. Firma kontynuuje rozwój swoich innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu zwiększenie dostępności i efektywności nauki sztucznej inteligencji dla wszystkich.

Super, że przeczytałeś artykuł. Potrzebujemy jeszcze chwili twojej uwagi. Jeśli lubisz sport i cenisz wypoczynek, wypełnij naszą ankietę o oglądaniu transmisji i pomóż nam poznać preferencje Polaków. Twoja opinia jest dla nas bezcenna!

Źródło: Informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: CampusAI / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

    Motyw