Mężczyzna jedzący makaron z miski za pomocą pałeczek. Obraz wygenerowany przez AI
LINKI AFILIACYJNE

Wystarczyło półtora roku, by AI nauczyło się jeść makaron. Postęp sztucznej inteligencji przeraża

2 minuty czytania
Komentarze

AI radzi sobie z wszystkimi zadaniami coraz lepiej. To dotyczy również produkcji wideo. Nie ma na to lepszego przykładu niż bezpośrednie porównanie wygenerowanych materiałów, na którym jest spożywane jedzenie. Jeden z użytkowników Reddita zestawił produkcje z początku 2023 r. i czerwca 2024 r. Efekty są wręcz przerażające.

Generowanie filmów z AI to już nie są żarty

Porównanie filmów z osobami jedzącymi makaron. Na górze karykatura Willa Smitha, na dole dość pełnoprawny materiał…

Pierwsze nagranie trudno tak naprawdę nazwać wizualizacją jedzenia. Karykatura Willa Smitha stworzona z Modelscope nijak ma się do dzisiejszych osiągnięć, takich modeli jak Sora czy też chińskiego Kling. Fragment z czerwca 2024 r. pokazuje to dobitnie.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Spokojne, aczkolwiek dalej dość łapczywe spożywanie makaronu jest o niebo bardziej rzeczywiste niż dzieła z początku 2023 r. (wygenerowane z Kling AI). Jednego jestem pewien. Swoich rodziców oraz dziadków z pewnością bym przekonał, że jest to prawdziwy materiał.

100 dolarów za 5 minut filmu wygenerowanego przez AI

Logo OpenAI na ekranie telefonu komórkowego, w tle niewyraźny wizerunek mężczyzny.
Fot. QubixStudio / Shutterstock

Warto przy okazji wspomnieć, że swoimi wrażeniami z użytkowania modelu Sora (w wersji beta) podzielił się Ashton Kutcher, znany aktor z Hollywood. Stwierdził, że bardziej opłaca mu się wygenerować 5 minut filmu za 100 dolarów, niż wynajmować ekipę i lokację za tysiące dolarów.

Nie musiałem zatrudniać działu CGI, żeby to zrobić. W pięć minut wygenerowałem wideo maratończyka biegnącego przez pustynię, ściganego przez burzę piaskową. I dokładnie to otrzymałem.

Ashton Kutcher, wypowiedź dla Variety

Należy wziąć poprawkę na to, że skoro Aston Kutcher ma dostęp do wersji beta, to oczywiste, że będzie udzielał korzystnych PR–owo wypowiedzi.

Niemniej jednak jakość materiałów produkowanych przez sztuczną inteligencję już dziś przeraża, szczególnie przy kulturze korporacyjnej, która promuje wyłącznie nieskończony wzrost zysków i redukcję kosztów niezależnie od skutków.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Jeśli lubisz oglądać sport i masz krótką chwilę, wypełnij naszą ankietę na temat wypoczynku i oglądania Euro 2024 oraz Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Źródło: Reddit, Variety. Zdjęcie otwierające: Kling AI / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw