LINKI AFILIACYJNE

Realme i Xiaomi w wyścigu o najszybsze ładowanie. 300 W coraz bliżej

2 minuty czytania
Komentarze

Można zadać pytanie, czy ładowanie o mocy 300 W jest potrzebne i czy nie będzie to miało wpływu na temperatury i żywotność ogniwa. Jednak fakt jest faktem. Chińscy producenci, wśród nich Xiaomi i realme, mocno inwestują w najszybsze systemy ładowania w swoich telefonach. O ile koreańska czy amerykańska konkurencja pozostaje przy 2-cyfrowych wartościach, to w chińskich modelach liczby sięgają kilkuset watów.

Osoba podłączająca kabel USB-C do smartfona.
Fot. Vitalii Stock / Shutterstock

Realme zapowiada urządzenia z szybkim ładowaniem 300 W

W wywiadzie dla kanału YouTube The Tech Chap Francis Wong, dyrektor generalny Realme Europe i globalny dyrektor marketingu, potwierdził, że realme testuje ładowanie 300 W. Ma to pozwolić na szybkie ładowanie akumulatorów, zaledwie w ciągu kilku minut.

Nie podano szczegółów, niemniej realme faktycznie musi się spieszyć, by wyprzedzić inne marki, które planującymi w przyszłości planują wprowadzić tę samą funkcję w swoich telefonach. Najbliższa premiery podobnej technologii jest firma Xiaomi.

Przypomnijmy, że realme może pochwalić się jednym z najszybciej ładujących się smartfonów w branży: Realme GT Neo 5, który obsługuje szybkie ładowanie do 240 W. Dzięki temu smartfon może uzyskać 50% naładowanej baterii w ciągu 4 minut, natomiast naładowanie go do pełna do 100% zajmie tylko 10 minut.

realme GT Neo 5
Fot. realme / materiały prasowe

Firma od 2021 roku stawiała na szybkie ładowanie. Wraz z modelem GT Master Edition zaprezentowano 65 W DartCharge, a w 2022 roku model GT Neo 3 z ładowaniem 50 W.

Xiaomi zapowiadał 300 W już w 2023 roku

W 2023 roku Xiaomi zademonstrowało, że ładowanie 300 W jest zupełnie możliwe. Wykorzystano w tym celu zmodyfikowany smartfon Redmi Notice 12 Discovery z baterią 4100 mAh. Dzięki technologii szybkiego ładowania udało się napełnić akumulator w mniej niż pięć minut. Oto wpis na Weibo na ten temat:

Post na chińskiej platformie społecznościowej Weibo o szybkim ładowaniu 300W z obrazkiem promującym tę funkcję na Redmi Note 12, z tekstem w języku chińskim omawiającym zalety i techniczne szczegóły dotyczące nowej technologii.
Fot. Weibo / zrzut ekranu

Jednak do tej pory firma nie wypuściła jeszcze telefonu obsługującego szybkie ładowanie o mocy 300 W.

Dodajmy, że obecnie najszybciej ładującymi się telefonami, które dostępne są w sprzedaży, są Vivo iQOO 11 (200 W), Infinix Zero Extremely 5G (180 W) oraz Realme GT Neo 3 (150 W) i realme GT Neo 5 (240 W). Wkrótce może się to zmienić albo za sprawą realme, albo Xiaomi. Zobaczymy, kto będzie pierwszy.

Super, że przeczytałeś artykuł. Potrzebujemy jeszcze chwili twojej uwagi. Jeśli lubisz sport i cenisz wypoczynek, wypełnij naszą ankietę o oglądaniu transmisji i pomóż nam poznać preferencje Polaków. Twoja opinia jest dla nas bezcenna!

Źródło: xiaomiui, rmupdate. Zdjęcie otwierające: Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw