Kobieta w białej koszulce siedzi obok mężczyzny na wózku inwalidzkim z respiratorem, w kolorowej bluzie; tło żółte.
LINKI AFILIACYJNE

SmartNotHard. Inicjatywa EZVIZ i Komputronika dla osób z niepełnosprawnością

3 minuty czytania
Komentarze

Komputronik, znana sieć sklepów z elektroniką użytkową, we współpracy z firmą EZVIZ, dostawcą inteligentnych rozwiązań dla domu, zrealizowała projekt budowy inteligentnego domu dla Wojtka i Agaty Sawickich, znanych jako Life on Wheelz. Celem inicjatywy było zaprezentowanie, jak technologie Smart Home mogą ułatwiać codzienne życie osobom z niepełnosprawnością ruchową.

EZVIZ. Brand Koletkyw i Komputronik - smart współpraca z Life on Wheelz! Mężczyzna na wózku inwalidzkim i kobieta na żółtym tle.
Fot. Marketing przy Kawie / zrzut ekranu

Wyzwania dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich napotykają na co dzień na wiele barier i ograniczeń. Dotyczy to zarówno sfery publicznej, jak i prywatnej. Jednym z głównych problemów jest utrudniony dostęp do budynków i infrastruktury. W kwestii mieszkalnej istotna jest obecność windy w budynku, przestronność pomieszczeń oraz możliwość łatwego poruszania się po mieszkaniu.

Motto życiowym Wojtka i Agaty jest „live smart, not hard”. Z tego względu są idealnymi ambasadorami inicjatywy, którą prowadzimy wspólnie z firmą EZVIZ. Marka ta dostarczyła i zainstalowała w mieszkaniu Life on Wheelz rozwiązania z zakresu Smart Home. Dziękujemy Wojtkowi i Agacie za możliwość współpracy. Cieszymy się, że urządzenia wykorzystujące Internet Rzeczy mogą ułatwiać ich życie. 

Karolina Pietz-Drapińska, dyrektor marketingu i PR firmy Komputronik S.A.

Smart Home dla osób z niepełnosprawnością

Nowe technologie odgrywają coraz ważniejszą rolę w życiu osób z niepełnosprawnością, zwiększając ich poziom niezależności i komfortu. Rozwiązania Smart Home pozwalają na automatyzację wielu codziennych czynności, ułatwiając sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, urządzeniami domowymi i systemami bezpieczeństwa.

Komputronik i Ezviz wyposażają inteligenty dom

W mieszkaniu Sawickich zainstalowano szereg inteligentnych urządzeń, które znacząco poprawiły jakość ich życia. Do najważniejszych rozwiązań należą:

  • Bramka ZigBee: Ezviz Home Gateway A3 stanowi centralny punkt systemu Smart Home, umożliwiając komunikację i sterowanie pozostałymi urządzeniami.
  • Robot sprzątający: Model Ezviz RS2 wyposażony w funkcję automatycznego czyszczenia i sterowania z poziomu aplikacji mobilnej, znacznie ułatwia utrzymanie porządku w mieszkaniu.
  • Czujniki ruchu i czujniki zalania: Zwiększają poziom bezpieczeństwa i pozwalają na szybkie reagowanie na potencjalne zagrożenia.
  • Inteligentne oświetlenie: Możliwość sterowania oświetleniem za pomocą głosu lub aplikacji mobilnej ułatwia poruszanie się po mieszkaniu, szczególnie w nocy.
  • System monitoringu: Kamera IP zapewnia całodobowy podgląd mieszkania, pozwalając na zdalne sprawdzenie sytuacji w domu.

Wszystkie produkty możecie kupić w sklepie Komputronik.

Przeczytałeś wszystko? To wspaniale! Dziękujemy! Teraz prosimy cię o poświęcenie jeszcze 10 sekund na wypełnienie krótkiej ankiety. Twoja pomoc jest dla nas nieoceniona, ponieważ sprawdzamy preferencje Polaków w zakresie pracy z domu.

Źródło: informacja prasowa, NowyMarketing. Zdjęcie otwierające: NowyMarketing / zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw