Białe bezprzewodowe słuchawki douszne z etui na niebiesko-różowym tle.

Nowe funkcje AirPods w iOS 18. Nie tego się spodziewaliście

2 minuty czytania
Komentarze

Im bliżej premiery aktualizacji iOS, tym więcej wiemy o nowym systemie operacyjnym. Choć pierwsze skrzypce grają funkcje AI oraz Siri, nieco w cieniu są inne modyfikacje, m.in. te dotyczące AirPods w iOS 18. Zmiany będą, ale chyba nie takie, jakich oczekiwaliście. Na pewno to zupełnie inny update niż w przypadku iOS 17.

Ulepszenia w słuchawkach w iOS 18 – Spis treści

iOS 18 już za rogiem

Słuchawki AirPods w iOS 18 w etui, które jest otwarte.
Fot. Apple / materiały prasowe

W zeszłym roku, wraz z iOS 17, AirPods Pro 2 zyskały pięć znaczących ulepszeń (z których dwa dostały także inne modele AirPods): adaptacyjny dźwięk, wyłapywanie rozmów, spersonalizowaną głośność, wyciszanie i wyłączanie wyciszenia oraz ulepszenia automatycznego przełączania.

Mimo że aktualizacja, która ma zostać zaprezentowana podczas WWDC 2024, może nie wprowadzić aż tylu nowości, przewiduje się, że użytkownicy AirPods w iOS 18 mogą liczyć na kilka interesujących funkcji, choć zupełnie innych niż w iOS 17.

Wszystkie nowości, których możemy spodziewać się na konferencji WWDC 2023 sprawdzicie w innym naszym tekście.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo.

Funkcje AirPods w iOS 18

Według Marka Gurmana z Bloomberga, w iOS 18 słuchawki AirPods otrzymają dwa główne ulepszenia: badanie słuchu i funkcję aparatu słuchowego. Pierwsza ma polegać na odtwarzaniu różnych tonów i dźwięków, aby określić, jak dobrze użytkownik słyszy, co może pomóc w identyfikacji problemów ze słuchem, podobnie jak aplikacja EKG w Apple Watch sprawdza problemy z sercem. Funkcja aparatu słuchowego, która może pojawić się pod koniec roku, ma na celu poprawę jakości słuchu użytkowników.

słuchawki apple airpods 2
Fot. Apple / materiały prasowe

W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, że podobnie jak w przypadku innych funkcji zdrowotnych w Apple, wyniki testów będą jedynie szacunkowe, ponieważ ani słuchawki, ani zegarek to nie urządzenia medyczne, które mogą zastąpić badanie w gabinecie lekarskim.

W tym miejscu pojawia się więc pytanie, czy nowe funkcje AirPods w iOS 18 będą skierowane jedynie do osób mających problemy ze słuchem czy może do szerszego grona odbiorców? Być może odpowiedzi pojawią się na WWDC 2024.

Jeśli lubisz słuchać muzyki, na pewno zdajesz sobie sprawę, że streamingi potrafią być drogie. Chcesz mieć Spotify Premium za darmo? Zerknij na nasz poradnik, jak zapewnić sobie dłuższy bezpłatny okres.

Źródło: Bloomberg, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Roman Larchikov / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw