Kadr z filmu Michaela Reevesa.
LINKI AFILIACYJNE

„Zbudowałem samochód z hulajnóg”. Absurd, który podbija sieć, naprawdę działa

2 minuty czytania
Komentarze

Aby skonstruować samochód elektryczny, wcale nie potrzebujemy ogromnego zakładu przypominającego gigafabryki Tesli. Taką tezę udowodnił youtuber Michael Reeves. Amerykanin stworzył swojego elektryka przy pomocy kilku starych hulajnóg oraz sporej inwencji twórczej.

„Samochód elektryczny”, na który nie jesteśmy gotowi – stworzył go youtuber

„Samochód elektryczny”, na który nie jesteśmy gotowi – stworzył go youtuber. Kadr z filmu Michaela Reevesa.
Fot. Michael Reeves / YouTube, zrzut ekranu

Michael Reeves to amerykański twórca internetowy, który w ciągu siedmiu lat swojej działalności na platformie YouTube zgromadził tam ponad 7,31 miliona subskrypcji. Content, który tworzy Amerykanin, w największym skrócie można określić jako majsterkowanie i konstruowanie wyjątkowo ciekawych mechanizmów, które czasem działają, a czasem wręcz przeciwnie.

W związku z tym osobom zainteresowanym taką twórczością na pewno przypadnie do gustu najnowszy film Reevesa. Youtuber udostępnił go wczoraj (tj. 6 czerwca) i w ciągu zaledwie 20 godzin zanotował już 3,3 miliona wyświetleń. Materiał nosi tytuł… „Zbudowałem samochód z hulajnóg”.

Elektryk–Frankenstein faktycznie jeździ

Kadr z filmu Michaela Reevesa.
Fot. Michael Reeves / YouTube, zrzut ekranu

Co ważne, wcale nie jest to clickbait. Amerykanin faktycznie skonstruował coś na wzór auta elektrycznego. Podstawą pojazdu są cztery hulajnogi, które połączono ze sobą, tworząc prowizoryczne podwozie. Następnie Reeves przy pomocy elementów wydrukowanych na drukarce 3D, fotela, komputera oraz kontrolera z Nintendo Wiimote stworzył własny „samochód elektryczny”. Jak dokładnie wyglądał proces produkcji oraz jak auto sprawuje się na drodze? O tym możecie przekonać się w materiale Reevesa:

Youtuber zdradził, że projekt pochłonął około 80 godzin pracy i wcale nie jest to jego największe dzieło. Na kanale Reevesa znajdziecie wiele innych ciekawych maszyn skonstruowanych przy pomocy przedmiotów codziennego użytku. Najpopularniejszym filmem Amerykanina jest natomiast próba stworzenia „krzyczącej Roomby”. Materiał w ciągu pięciu lat wyświetlono ponad 26 milionów razy.

Kanał YouTube Michael Reeves, zrzut ekranu sekcji popularnych filmów, w tym filmy o nazwach: "The Roomba That Screams When it Bumps Into Stuff," "I Built A Surgery Robot," "Trigger Me Elmo | World's First Race Detecting Toy," "I Let a Twitter Bot Decorate My Room," "Your Robot Ideas Are Stupid," "I Hate Your Robot Ideas," "Tazer Camera Makes Me The Tallest Person in The Picture," "Teaching a Robot Dog to Pee Beer".
Najpopularniejsze filmy na kanale Michaela Reevesa. Fot. YouTube / zrzut ekranu

Super, że przeczytałeś artykuł. Potrzebujemy jeszcze chwili twojej uwagi. Jeśli lubisz sport i cenisz wypoczynek, wypełnij naszą ankietę o oglądaniu transmisji i pomóż nam poznać preferencje Polaków. Twoja opinia jest dla nas bezcenna!

Źródło: Dexerto, YouTube. Zdjęcie otwierające: YouTube / Michael Reeves

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw