LOKOWANIE PRODUKTU: HUAWEI

Wszechstronny tablet dla całej rodziny. HUAWEI MatePad 11.5’’S może zastąpić laptopa

6 minut czytania
Komentarze

Tablety powstały z myślą o konsumpcji treści, natomiast odpowiedni model zaoferuje wiele więcej. Najnowszy HUAWEI MatePad 11.5’’S to urządzenie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Sprzęt oferuje wyjątkowe funkcje i w wielu sytuacjach może zastąpić laptopa.

HUAWEI MatePad 11.5’’S to dopracowana i wytrzymała konstrukcja

Tablet trzymany w dłoni z aplikacjami na ekranie, w tle drzewa iglaste.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Huawei MatePad 11.5’’S został zaprojektowany z myślą o trwałości i bezpieczeństwie. Metalowa obudowa tabletu jest nie tylko elegancka, ale również wyjątkowo wytrzymała. Oznacza to, że urządzenie sprawdzi się nawet w rękach najmłodszych.

Osoba trzymająca tablet marki Huawei na tle zielonych drzew.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Smukła konstrukcja (6,2 mm grubości) i lekka waga (510 g) sprawiają, że tablet jest łatwy do trzymania nawet dla dzieci. Mój sześcioletni kuzyn nie miał żadnych problemów z korzystaniem z urządzenia. Używanie sprzętu jest na tak komfortowe, że najmłodszych ciężko odciągnąć od MatePad 11.5’’S. Tu przydadzą się funkcje kontroli rodzicielskiej.

Wyjątkowy ekran PaperMatte o imponujących możliwościach

Tablet z klawiaturą leżący na drewnianym stole.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

MatePad 11.5’’S wyróżnia się nietypowym ekranem, bo front urządzenia jest matowy. Wyświetlacz PaperMatte redukuje refleksy świetlne, co jest szczególnie korzystne dla oczu dzieci. Technologia ta imituje powierzchnię papieru, co sprawia, że ekran jest bardziej przyjazny dla wzroku.

Dwa tablety leżące na trawie, z odbiciem kamery na ekranach.
Porównanie widoczności, z lewej tablet z błyszczącym ekranem, z prawej HUAWEI MatePad 11.5’’S. Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Matowy ekran w wielu zastosowaniach sprawdzi się znacznie lepiej niż błyszczący odpowiednik. Największe korzyści można dostrzec w słoneczne dni, bo czytelność względem tradycyjnych ekranów jest dużo lepsza. Matowy panel korzystniej radzi sobie też z maskowaniem odcisków palców, co także wpływa na widoczność treści w jasnym otoczeniu.

Parametry wyświetlacza także wypadają bardzo pozytywnie. IPS oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz, co przekłada się na świetną płynność wyświetlanych treści. Zastosowana rozdzielczość 2800×1840 pikseli sprawia, że ostrość jest na najwyższym poziomie.

Coś dla najmłodszych – gry edukacyjne i kolorowanki

Tablet na białym stole z wyświetlonym kolorowym interfejsem gry edukacyjnej dla dzieci oraz leżące obok kolorowe kredki.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Producent dostarcza urządzenie z zainstalowaną aplikacją „Kącik dla dzieci”, która oferuje inteligentne funkcje ochrony wzroku, a także uczy zarządzania czasem. Oprogramowanie daje dostęp do uproszczonego aparatu, nagrań dźwiękowych, a także przyjemnej aplikacji do rysowania. Dzieci mogą tworzyć palcami, ale też wygodnym i lekkim rysikiem M-Pencil.

Tablet z rysunkiem domu i drzewa oraz kostką Rubika na biurku.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Z poziomu Kącika dla dzieci rodzice mogą zainstalować wysokiej jakości aplikacje. HUAWEI MatePad 11.5’’S wspiera różnorodne gry edukacyjne, które są świetnym narzędziem do nauki przez zabawę. Świetnym wyborem będą gry matematyczne, które oferują mnóstwo poziomów trudności. Tytuł będzie odpowiedni dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Oprogramowanie można też pobrać bezpośrednio za pomocą sklepu Huawei AppGallery.

HUAWEI MatePad 11.5’’S może zastąpić laptopa

Tablet HUAWEI Matepad z zewnętrzną klawiaturą i rysikiem, wyświetlający dokument tekstowy o nazwie "dublerz.docx".
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Opisywany model sprawdzi się nie tylko dla dzieci. Jeśli w pracy korzystasz głównie z przeglądarki i aplikacji biurowych, HUAWEI MatePad 11.5’’S spełni twoje wymagania. Za wydajność odpowiada ośmiordzeniowy procesor Processor Kirin 9000WL, który współpracuje z 8 GB RAM-u, a także 256 GB pamięci na pliki. Wewnątrz urządzenia zmieści się wiele zdjęć, prezentacji i dokumentów.

Liczne aplikacje i dostęp do usług Google

Ekran tabletu z ikonami aplikacji: Baby Panda, Booking, MeeTime, Chrome, Google, YouTube, Gry matematyczne - x, Gmail, Dokumenty, Arkusze.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Obecnie coraz częściej korzysta się z usług sieciowych z rozwiązaniami Google na czele. HUAWEI MatePad 11.5’’S wspiera usługi Google, co czyni go idealnym narzędziem do wideorozmów za pośrednictwem Google Meet oraz do pracy w Google Workspace.

Aplikacje takie jak Google Docs, Sheets czy Slides działają bezproblemowo. Umożliwia to efektywną pracę zdalną i współpracę z innymi. Dzięki wbudowanej kamerze i wysokiej jakości mikrofonom tablet doskonale sprawdza się podczas wideokonferencji, oferując czysty obraz i dźwięk. Inne przydatne na co dzień aplikacje również można łatwo pobrać ze sklepu AppGallery.

Akcesoria, których chce się używać

Rysunek samochodu na tablecie z napisem "Android.com.pl" na górze ekranu.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Nawet najlepszy tablet bez udanych akcesoriów nie ma szans zastąpić laptopa. Huawei doskonale to rozumie i oferuje model MatePad 11.5’’S z rysikiem M-Pencil, a także fizyczną klawiaturą.

Rysik na tablecie z czarno-białymi pociągnięciami.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Wyjątkowo precyzyjny pisak jest na tyle czuły, że sprzęt z powodzeniem można wykorzystać do pracy kreatywnej. Rozwiązanie korzysta z technologii NearLink, która w tym zastosowaniu jest lepsza od popularnego Bluetooth. Łączność bliskiego zasięgu minimalizuje opóźnienia i zakłócenia sygnału, co gwarantuje bezproblemowe działanie rysika M-Pencil. Przy tworzeniu pomocny będzie matowy ekran, ale najważniejsze jest dopracowane oprogramowanie.

Tablet i rysik Huawei, na ekranie otwarta aplikacja graficzna.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Producent oferuje darmowe, autorskie rozwiązanie „GoPaint”. Aplikacja oferuje pracę na warstwach, a do wyboru jest mnóstwo pędzli. Wśród opcji można znaleźć wiele zaawansowanych funkcji jak mapa kolorów, rozmycie w ruchu czy poświata. Mimo zaawansowania narzędzia, aplikacja jest prosta w użyciu.

Tablet z podłączoną klawiaturą na drewnianym stole.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

W pracy z tekstem najważniejsza jest wysokiej jakości klawiatura. Producent oferuje odpinane akcesorium, które jest niezależne od etui. Tablet można postawić na stoliku np. w pociągu lub samolocie, a klawiaturę wziąć na kolana. Dzięki temu urządzenie oferuje komfort pracy nawet wyższy niż na laptopie. Urządzenie oferuje też aplikację Notatki Huawei, która pozwala na wprowadzanie tekstu i odręczne notowanie.

Atrakcyjna oferta premierowa

Urządzenie niedawno zadebiutowało na polskim rynku, więc kupujący mogą skorzystać z atrakcyjnej oferty premierowej. Korzyści są oferowane zarówno w konfiguracji z samym laptopem, jak i w zestawie z klawiaturą. Decydując się na HUAWEI MatePad 11.5’’S z klawiaturą do 7.07.2024 roku, producent dorzuca darmowy rysik, a także dwunastomiesięczną ochronę ekranu. Oznacza to, że użytkownik oszczędza aż 798 złotych.

Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Huawei

Motyw