Logo Google Gemini na ekranie telefonu na tle tego samego logo na dużym ekranie.
LINKI AFILIACYJNE

Google Gemini już dostępne po polsku. Oto jak skorzystać

2 minuty czytania
Komentarze

To dopiero niespodzianka! Google Gemini właśnie zostało udostępnione w polskim języku. Aplikację możecie pobierać już teraz, dlatego nie przedłużając, opowiem wam jak pobrać ją na smartfony.

Jak pobrać polską wersję Google Gemini?

Jak czytamy na Blogu Google, Gemini zostało udostępnione w wielu nowych krajach, w tym również w Polsce. Aby pobrać asystenta sztucznej inteligencji, konkurencyjnego dla ChatGPT na Android, wystarczy pobrać aplikację Gemini od Google, tak jak widzicie na zrzutach ekranu powyżej.

Miska gnocchi z sosem pomidorowym w Google Gemini.
Fot. Gemini / zrzut ekranu

Gemini jest w stanie nie tylko odpowiadać na zadawane pytania tekstowo, ale również i zrozumie nasz głos. Mało tego, aplikacja w podstawowej wersji radzi sobie świetnie ze zdjęciami. Idealnie rozpoznała na przykład miskę gnocchi z pomidorami, które jadłem niedawno na obiad. Dodatkowo można skonfigurować aplikację tak, by reagowała na dźwiękowe „OK Google”. Idealny moment, by wiedzieć, jak wyłączyć asystenta Google.

Wymagania sprzętowe Gemini

Fot. Google / materiały prasowe

Aby Gemini działało prawidłowo na smartfonie, wymagane jest co najmniej 4 GB pamięci RAM oraz zainstalowany system Android 12. Co ciekawe, planowane jest też wsparcie dla iOS od wersji 16. Warto też dodać, że jeśli macie problem z zainstalowaniem aplikacji, winne mogą być aktywne Opcje programistyczne. Należy je wyłączyć i uruchomić ponownie smartfon, wtedy Gemini powinno zadziałać.

Gemini od Google – Pobierz na Android.

Super, że przeczytałeś artykuł. Potrzebujemy jeszcze chwili twojej uwagi. Jeśli lubisz sport i cenisz wypoczynek, wypełnij naszą ankietę o oglądaniu transmisji i pomóż nam poznać preferencje Polaków. Twoja opinia jest dla nas bezcenna!

Zdjęcie otwierające: rafapress / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw