Apple TV z pilotem leżące na drewnianym blacie.
LINKI AFILIACYJNE

Netflix kończy wsparcie dla starszych Apple TV. Sprawdź, czy twój model jest na liście

2 minuty czytania
Komentarze

Netflix ogłosił, że kończy wsparcie dla starszych modeli Apple TV. Oznacza to, że część użytkowników urządzeń straci dostęp do popularnych treści. Jakie modele stracą dostęp do usługi?

Serwis przestaje wspierać starsze sprzęty Apple

Osoba trzymająca smartfona z logiem Netflix na ekranie.
Fot. Chayjitti Hongmanee / Shutterstock

Netflix poinformował użytkowników za pośrednictwem komunikatu, że ​​starsze modele Apple TV drugiej i trzeciej generacji, nie będą już obsługiwane. W praktyce oznacza to, że aplikacja serwisu przestanie działać na tych urządzeniach i użytkownicy nie będą mogli oglądać treści za pośrednictwem popularnej platformy.

Decyzja jest tłumaczona potrzebą skupienia się na rozwoju i ulepszaniu obsługi nowszych urządzeń oraz zapewnienia najwyższej jakości usług streamingowych. Wsparcie oficjalnie zakończy się 31 lipca 2024 roku.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Lista urządzeń Apple TV, które stracą wsparcie Netflixa

Czarny Apple TV box i pilot zdalnego sterowania na białym tle.
Apple TV 4K zachowa wsparcie. Fot. Apple, zrzut ekranu

Według oficjalnych informacji udostępnionych przez Netflix wsparcie zostanie zakończone dla następujących urządzeń.

  • Apple TV drugiej generacji z 2010 roku
  • Apple TV trzeciej generacji z 2012 roku

Nazewnictwo produktów Apple może nieco mylić, ale urządzenia Apple TV 4K pierwszej, drugiej i trzeciej generacji z 2017, 2021 i 2022 roku zachowają wsparcie. Netflix będzie też działał bezproblemowo na Apple TV HD z 2015 roku, który jest określane jako czwarta generacja.

Pilot do urządzenia, trzymany w prawej dłoni.
Fot. Apple / materiały prasowe

Jeśli korzystasz z urządzeń, które przestały być wspierane i jesteś fanem Apple TV, najprostszym wyjściem będzie wymiana starego modelu. Budżetową opcją na oglądanie najlepszych filmów Netflix jest zakup używanego egzemplarza. Jeśli chcesz mieć model, który wystarczy na kilka lat, warto zdecydować się na jak najnowszy model.

Źródło: AndroidAuthority, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Michael Derrer Fuchs / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw