Proces technologiczny z użyciem maszyny CNC.
LINKI AFILIACYJNE

Corning prezentuje Gorilla Glass 7i. Nowe szkło nie trafi na flagowce

2 minuty czytania
Komentarze

Corning jest jednym z najpopularniejszych producentów szkła pokrywającego ekrany smartfonów. Gorilla Glass 7i to najnowszy produkt, który zabezpieczy nadchodzące smartfony. Na jakie urządzenia może trafić nowość od Corning?

Gorilla Glass 7i zabezpieczy średniopółkowe smartfony

Ręka trzymająca czarny prostokątny przedmiot, najprawdopodobniej smartfon, na tle rozmytej przestrzeni warsztatowej.
Fot. Corning / materiały prasowe

Corning ostatnią nowość pokazał blisko 4 lata temu, a było to Gorilla Glass siódmej generacji. W międzyczasie producent zmienił nazewnictwo, a wytrzymały materiał pod nazwą Gorilla Glass Victus trafiał na najdroższe telefony. Jak podaje producent zaprezentowane Gorilla Glass 7i jest rozwinięciem, a nie kolejną generacją szkła. David Velasquez, wiceprezes i dyrektor generalny Corning Gorilla Glass zapewnia, że nowość trafi na średniopółkowe urządzenia.

Zakup smartfona to znacząca inwestycja, a szkło Gorilla Glass 7i pozwala większej liczbie konsumentów chronić swój zakup, zapewniając zaawansowaną wytrzymałość w stosunku do niedrogich i pośrednich urządzeń w przystępnej cenie.

David Velasquez, wiceprezes i dyrektor generalny Corning Gorilla Glass

Nowy materiał według zapewnień producenta ma przetrwać upadki z wysokości jednego metra na nierówne powierzchnie. Gorilla Glass 7i ma być też dwa razy bardziej odporne na zarysowania niż szkła konkurencji. Materiał w wersji 7i powinien zastąpić Gorilla Glass 5, który dalej można znaleźć w nowych urządzeniach ze średniej półki cenowej, takich jak smartfony do 1500 zł.

Dalsza część pod materiałem wideo

Jak sprawdzić wersję Gorilla Glass?

Goryl dotykający gładkiej powierzchni, na białym tle, z napisem "Tough, yet beautiful." i logo Corning Gorilla Glass.
Fot. Corning / materiały prasowe

Jeśli zastanawiasz się, czy na twoim smartfonie znajduje się szkło od Corning, możesz to sprawdzić w prosty sposób. Wystarczy wejść na stronę producenta, a następnie wybrać producenta telefonu. Urządzenia z Gorilla Glass powinny znaleźć się na liście.

Niestety nawet najtrwalsze szkło nie zapewnia pełnej ochrony. Aby zabezpieczyć smartfona, warto zdecydować się np. na etui i dodatkową folię. Akcesoria do popularnych modeli znajdziesz u naszego partnera.

Źródło: GSMArena, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Corning / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw