Osoba używająca myszy komputerowej przy biurku.

Produkt z TEDi na czarnej liście UOKiK. Sklep będzie zwracał pieniądze

2 minuty czytania

Podkładka pod mysz z popularnej w Polsce sieci sklepów została umieszczona na liście produktów niebezpiecznych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Poinformowano, że w artykule wykryto podwyższoną zawartość szkodliwych substancji. Klienci mogą produkt wymienić lub zwrócić.

Podkładka pod mysz wycofana ze sprzedaży – Spis treści

UOKiK wydało komunikat

Żelowa podkładka pod mysz o wartości 8 Euro marki TEDi Warenhandels GmbH. Numer artykułu 5322400398100000800. Okres sprzedaży: od 9 czerwca 2023 r. do 27 maja 2024 r.
Fot. TEDi / zrzut ekranu

Jeśli ostatnio byliście na zakupach w sieci sklepów TEDi i kupiliście żelową podkładkę pod mysz do komputera, najlepiej ponownie udajcie się do sklepu w celu odzyskania pieniędzy. W artykule wykryto podwyższoną zawartość węglowodorów poliaromatycznych, co może być niebezpieczne dla zdrowia. Podkładka sprzedawana była od 9 czerwca 2023 roku do 27 maja 2024 roku, czyli prawie przez rok.

Numer artykułu to: 53224003981000000800

UOKiK podaje także w komunikacje prasowym, że klienci są informowani o zagrożeniu, jakie może wywołać produkt oraz o możliwości jego zwrotu lub wymiany.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo.

Sieć sklepów TEDi wycofuje produkt ze sprzedaży

Choć w komunikacie UOKiK czytamy, że podana informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku, sieć sklepów postanowiła podjąć taki krok. We wpisie na stronie internetowej TEDi podano, że dalsze używanie podkładki nie jest wskazane.

UOKiK. Osoba korzystająca z myszy komputerowej, na biurku znajdują się klawiatura i kontroler do gier.
Fot. Deliris / Shutterstock

Szanowni Klienci,
niniejszym informujemy, iż produkt Żelowa podkładka pod myszkę został wycofany ze sprzedaży. Testy wykazały podwyższoną zawartość węglowodorów poliaromatycznych. Ze względu na zagrożenie dla zdrowia, nie zaleca się dalszego użytkowania produktu. Produkt ten był dostępny w sprzedaży od 08.07.2023 do 27.05.2024. Mogą Państwo zwrócić powyższy produkt lub wymienić na inny o tej samej wartości 35 zł w dowolnym sklepie TEDi.

UOKiK przypomina, że jeśli przedsiębiorca dowie się, że wprowadzony przez niego na rynek produkt nie jest bezpieczny, powinien natychmiast to zgłosić. Niewywiązanie się z tego obowiązku może skutkować nałożeniem kary finansowej w wysokości do 100 tys. zł.

Jeśli faktycznie zdarzyło się tak, że podkładkę pod mysz musicie zwrócić lub kompletujecie swoje stanowisko biurowe, sprawdźcie wybrane przez nas najlepsze zestawy komputerowe do 2500 zł.

Super, że przeczytałeś artykuł. Potrzebujemy jeszcze chwili twojej uwagi. Jeśli lubisz sport i cenisz wypoczynek, wypełnij naszą ankietę o oglądaniu transmisji i pomóż nam poznać preferencje Polaków. Twoja opinia jest dla nas bezcenna!

Źródło: UOKiK, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Miljan Zivkovic / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw