Osoba przemawiająca na scenie podczas konferencji AI & EDU Scientific Congress, w futurystycznie oświetlonym audytorium z publicznością.
LOKOWANIE PRODUKTU: SZKOŁA GŁÓWNA MIKOŁAJA KOPERNIKA

SpaceX i Boston Dynamics, czyli co przyniesie kongres Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika AI&EDU

3 minuty czytania
Komentarze

Już tylko 9 dni pozostało do międzynarodowej, interdyscyplinarnej debaty naukowców, ekspertów na temat sztucznej inteligencji (AI) w nauce i przemyśle przyszłości. Kolejny kongres Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika AI&EDU odbędzie się już w dniach 13–14 czerwca 2024 roku, a nam miło poinformować, że Android.com.pl został patronem medialnym wydarzenia.

Kongres Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika AI&EDU już w czerwcu

Prelegent przemawiający na konferencji naukowej AI&EDU.
Fot. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika / X / zrzut ekranu

Tematy związane ze sztuczną inteligencją coraz częściej stają się czymś oczywistym na wyższych uczelniach. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika uruchomiła nabór na interdyscyplinarne studia podyplomowe w obszarze, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii. Zajęcia na kierunkach „Communications and strategic foresight / Komunikacja i strategic foresight (prognozowanie strategiczne)” oraz „Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI) / Cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych (AI)” ruszą już w połowie czerwca br. Wcześniej będzie za to możliwość wzięcia udziału w kongresie Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika, gdzie poruszane będą właśnie tematy związane z AI.

Sztuczna inteligencja oraz jej wpływ na nauczanie, badania i przemysł przyszłości będzie wiodącym tematem kolejnego kongresu naukowego Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika. Interdyscyplinarna, międzynarodowa debata znakomitych naukowców i praktyków z najlepszych ośrodków naukowych na świecie to szansa na wymianę wiedzy, doświadczeń oraz nawiązanie współpracy w tak dynamicznie zmieniającym się obszarze jakim jest AI.

Prof. Fabrizio Giulimondi, p.o. Rektora Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika, informacja prasowa

Czego spodziewać się na wydarzeniu?

Kongres Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika AI&EDU. Cztery osobowe zdjęcia prelegentów konferencyjnych z podpisanymi imionami, nazwiskami i afiliacjami.
Fot. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika / zrzut ekranu

Kongres Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika AI&EDU to będą dwa dni wystąpień gości specjalnych, dyskusji i debat z udziałem międzynarodowych naukowców i praktyków poświęcone będą najnowszym osiągnięciom i zastosowaniom sztucznej inteligencji i innych technologii eksponencjalnych. W trakcie kongresu, naukowcy i eksperci zderzą wiedzę i swoje doświadczenia przedstawiając ten obszar technologiczny z perspektywy różnych dziedzin naukowych.

Kongres Uczelni SGMK AI&EDU Sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle przyszłości, podobnie jak kongres Futurist of the Year SGMK będzie interdyscyplinarną platformą wymiany wiedzy i doświadczenia przez polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy. Prelekcję wygłosi między innymi profesor Gennaro Terracciano, prawnik, prorektor Università degli Studi di Roma „Foro Italico” oraz prof. Andrzej Dragan, znakomity mówca i czołowy polski fizyk teoretyczny, profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

Wystąpi także Ambasadorka SpaceX i Boston Dynamics Agnieszka Pilat – polsko–amerykańska artystka i pisarka specjalizująca się w renderowaniu portretów technologii w celu badania relacji między ludźmi i maszynami w XXI wieku.

Źródło: informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: SGKM / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

Motyw