Dwa laptopy stojące na stole w nowoczesnym wnętrzu. Jeden z nich jest otwarty, a drugi zamknięty.
LINKI AFILIACYJNE

ASUS prezentuje Zenbook S 16. Nowości z targów Computex mogą zachwycić

4 minuty czytania
Komentarze

Computex 2024 przyniósł szereg ekscytujących premier technologicznych. Jedną z najciekawszych nowości jest z pewnością ASUS Zenbook S 16, który łączy smukłą konstrukcję z imponującą mocą obliczeniową. Równie interesujące są najnowsze propozycje z serii ProArt oraz TUF.

Smukły Zenbook S 16

Mężczyzna siedzi na kremowej kanapie i trzyma laptopa ASUS Zenbook.
Fot. ASUS / materiały prasowe

Zenbook S 16 to najnowszy model topowej serii dla zwolenników smukłych konstrukcji. Laptop łączy w sobie najwyższą jakość wykonania z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi.

Uwagę zwraca wyjątkowe wykończenie, nazwane przez producenta Ceraluminum. Jest to połączenie aluminium z ceramiką. Zenbook S 16 jest pierwszym modelem, który oferuje Ceraluminum w jasnej wersji kolorystycznej.

Srebrny laptop ASUS Zenbook z nowoczesnym wzorem na pokrywie matrycy.
Fot. ASUS / materiały prasowe

Zenbook S 16 jak na 16-calowe urządzenie jest niezwykle smukły. Sprzęt mierzy 1,1 cm grubości i waży zaledwie 1,5 kg. Sercem laptopa jest najnowszy procesor AMD Ryzen AI 9 HX 370, wspierany przez zaawansowany system chłodzenia z komorą parową 3D. Rozwiązanie pozwala schłodzić procesory o mocy TDP do 28 W.

Laptop ASUS Zenbook na ciemnym tle.
Fot. ASUS / materiały prasowe

16-calowy ekran o rozdzielczości 3K z odświeżaniem 120 Hz powinien zapewnić doskonałą jakość obrazu. Z kolei system sześciu głośników z technologią Dolby Atmos prawdopodobnie zagwarantuje wyjątkowe wrażenia dźwiękowe. Podstawową wersję laptopa ASUS Zenbook S 16 wyceniono na równowartość 5500 zł, natomiast z polskimi podatkami sprzęt w naszym kraju może być droższy.

Zenbook S 15 to laptów dla fanów mobilności

Cztery różne laptopy ASUS w kolorach czarnym i srebrnym, każdy prezentujący ekran z innym widokiem.
Fot. ASUS / materiały prasowe

S 15 to kolejny model z serii Zenbook. Warto podkreślić, że mniejszy laptop ASUS jest pierwszym laptopem Copilot+ wyposażonym w platformę Snapdragon X Elite. Sprzęt ma zaledwie 1,47 cm grubości i waży 1,42 kg. Według producenta sprzęt jest w stanie działać nawet 18 godzin na jednym ładowaniu.

Ekran 3K Lumina OLED oraz system audio Harman Kardon z Dolby Atmos powinny zapewnić doskonałe wrażenia konsumpcji, ale też tworzenia treści. Zenbook S 15 wykorzystuje zaawansowane funkcje AI, takie jak Windows Studio Effects, które poprawiają jakość wideokonferencji, oraz kamera AiSense z funkcjami bezpieczeństwa opartymi na sztucznej inteligencji.

Nowości ProArt – AI dla twórców

Zestaw komputerowy z dwoma monitorami, laptopem, obudową PC, kartą graficzną, płytą główną i radiatorem na biurku.
Fot. ASUS / materiały prasowe

Seria ProArt to urządzenia kierowane do twórców. Najnowsze modele, ProArt P16, PX13 i PZ13, wyposażone są w procesory AMD Ryzen AI 9 HX 370 oraz karty graficzne NVIDIA GeForce RTX serii 40. Urządzenia wspierają nowe aplikacje AI, takie jak StoryCube i MuseTree, które ułatwiają zarządzanie treściami i inspiracją twórczą.

Trzy laptopy z serii ProArt stojące na stole, na tle pustynnego krajobrazu z górami w oddali.
Fot. ASUS / materiały prasowe

ProArt P16 to laptop z 16-calowym ekranem. Został zaprojektowany z myślą o pracy w podróży. Świadczy o tym lekka obudową o grubości zaledwie 14,9 mm. PX13 to 13-calowy laptop konwertowalny z ekranem 3K ASUS Lumina OLED, który można używać w różnych trybach.

Ostatni przedstawiciel serii ProArt PZ13 to ultralekki tablet z dołączaną klawiaturą, idealny dla osób potrzebujących maksymalnej mobilności.

Model P16 wyceniono na równowartość 7500 zł, a za PX13 trzeba będzie zapłacić minimum 6700 zł. Cena PZ13 nie jest jeszcze znana.

Sztuczna inteligencja w laptopach gamingowych

Laptop ASUS TUF na drewnianym biurku, z lewej strony stojak na słuchawki, notes i długopis, z prawej strony myszka i telefon komórkowy.
Fot. ASUS / materiały prasowe

ASUS nie zapomniał o graczach, wprowadzając nowe modele z serii TUF Gaming. TUF Gaming A14 i A16 to laptopy zaprojektowane z myślą o mobilnym gamingu, wyposażone w procesory AMD Ryzen AI 9 HX 370 i karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 4070. Nowe modele oferują imponującą wydajność AI z funkcjami takimi jak rozmycie tła i korekcja spojrzenia. Użytkownik nie musi patrzeć kamerę, a jego oczy za pomocą algorytmów są kierowane prosto w obiektyw. Jest to szczególnie przydatne w czasie wideorozmów i streamingu.

Oficjalna cena nie została ogłoszona, ale z pewnością nie będą to tanie sprzęty. Tańsze urządzenia do gamingu znajdziesz w rankingu „laptop gamingowy do 4000 zł”.

Przenośna konsola nowej generacji. ASUS ROG Ally X

Konsola przenośna do gier na biurku, z kolorowym logo na ekranie, w tle ciemne niebieskie i czerwone światła.
Fot. ASUS / materiały prasowe

Producent zaprezentował również odświeżoną wersję swojej popularnej konsoli ROG Ally X. Nowa wersja oferuje więcej pamięci operacyjnej (24 GB kontra 16 GB) i przestrzeni dyskowej (1 TB kontra 512 GB). Przekłada się to na lepszą wydajność i większą swobodę w zarządzaniu grami. Uwagę zwraca też akumulator o dwukrotnie większej pojemności (80 Wh kontra 40 Wh).

Przeczytałeś wszystko? To wspaniale! Dziękujemy! Teraz prosimy cię o poświęcenie jeszcze 10 sekund na wypełnienie krótkiej ankiety. Twoja pomoc jest dla nas nieoceniona, ponieważ sprawdzamy preferencje Polaków w zakresie pracy z domu.

Źródło: ASUS / materiały prasowe. Zdjęcie otwierające: ASUS / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw