Smartwatch z czarnym ekranem i szarą opaską na różowo-pomarańczowym tle.
LINKI AFILIACYJNE

Fitbit zaprezentował nowy smartwatch. Będzie można na nim grać w gry

3 minuty czytania
Komentarze

Fitbit zaprezentował swojego nowego smartwatcha skierowanego do najmłodszych. Inteligentny zegarek Ace LTE oferuje wiele klasycznych funkcji, jednak największą furorę robi „gamingowe” zacięcie tego sprzętu.

Nowy smartwatch od Fitbit prezentuje ciekawe podejście do gier

Smartwatche z kolorowymi paskami i tarczami wyświetlającymi różne motywy graficzne oraz czas.
Fot. Fitbit / materiały prasowe

Fitbit Ace LTE to pierwszy smartwatch popularnej marki, który został wyposażony w technologię LTE. Dzięki temu dzieci, czyli grupa docelowa sprzętu będzie mogła pozostać w kontakcie z rodzicami bez konieczności posiadania smartfona. Urządzenie umożliwia wykonywanie połączeń, odbieranie wiadomości oraz śledzenie lokalizacji w czasie rzeczywistym, co jest dużym udogodnieniem dla opiekunów.

Oczywiście producenci podkreślają, że jednym z kluczowych aspektów nowego modelu jest właśnie funkcja GPS, która pozwala sprawdzić, gdzie właśnie znajduje się nasza pociecha. To opcja, która zyskuje na popularności wśród smartwatchy dla dzieci, a Fitbit zdecydował się ją zaimplementować, odpowiadając na potrzeby rynku i rosnące oczekiwania użytkowników​.

Nowością, która z pewnością przyciągnie uwagę młodszych użytkowników, jest możliwość grania w gry na smartwatchu. Fitbit Ace LTE oferuje różnorodne minigry edukacyjne, które pomagają dzieciom rozwijać swoje umiejętności, jednocześnie bawiąc. Gry zostały zaprojektowane tak, aby zachęcać do ruchu i aktywności fizycznej, co jest zgodne z misją marki Fitbit, która promuje zdrowy tryb życia.

Zegarek trafi do sprzedaży (m.in. na Amazonie) już 5 czerwca, a jego cena wynosi 229,95 dolara, czyli około 900 złotych.

Co jeszcze oferuje smartwatch Ace LTE?

Smartwatch z siatkowym paskiem i kolorowym ekranem wyświetlającym grę w węża oraz godzinę 09:30.
Fot. Fitbit / materiały prasowe

Jak już doskonale wiemy, Fitbit Ace LTE został zaprojektowany z myślą o dzieciach. W związku z tym ma wytrzymałą konstrukcję, która jest odporna na upadki i uderzenia. Urządzenie jest także wodoodporne, co oznacza, że można go nosić podczas pływania czy kąpieli. Dodatkowo kolorowy wyświetlacz i różnorodne opcje personalizacji, takie jak wymienne paski, sprawiają, że dzieci mogą dostosować wygląd zegarka do swojego stylu.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Smartwatch oferuje również długi czas pracy na baterii, co jest ważne dla dzieci, które często zapominają o ładowaniu swoich urządzeń. Zgodnie z danymi producenta, Fitbit Ace LTE może działać nawet do tygodnia na jednym ładowaniu. Rodzice mogą ustawiać przypomnienia i alarmy, które pomogą dzieciom w codziennych obowiązkach, takich jak odrabianie lekcji czy pójście spać​.

Ostatecznie model Ace LTE to urządzenie, które łączy w sobie funkcje komunikacyjne, lokalizacyjne oraz edukacyjne. To czyni go kompleksowym narzędziem wspierającym rozwój dzieci. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym i atrakcyjnym funkcjom, nowy smartwatch Fitbita z pewnością zyska popularność wśród rodzin poszukujących bezpiecznych i funkcjonalnych urządzeń dla swoich pociech.

Źródło: The Verge. Zdjęcie otwierające: Fitbit / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw