iPhone'y w kolorach czerwonym, białym, czarnym, niebieskim i różowym.
LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

iPhone 13 w 2024 roku. Czy warto go kupić? Oto co mówią użytkownicy

3 minuty czytania
Komentarze

Zakup nowego smartfona to spory wydatek, szczególnie jeśli chcemy zdecydować się na model marki Apple. Nie zawsze najnowszy flagowiec jest w naszym finansowym zasięgu, więc warto rozważyć także opcje starszych modeli. Analizujemy zatem, czy inwestycja w iPhone 13 to dobra decyzja w 2024 roku. Zerkniemy nie tylko na parametry, ale także opinie użytkowników.

Parametry techniczne i porównanie z najnowszym modelem

iPhone w różnych kolorach: czerwony, biały, czarny, niebieski, różowy, zielony i zielony z wyświetlaczem włączonym.
Fot. Apple / materiały prasowe

Zastanawiając się nad zakupem iPhone’a 13, warto zerknąć na jego parametry techniczne i sprawdzić, jak ma się ta specyfikacja do najnowszego modelu – iPhone’a 15. W tym miejscu zaznaczę, że recenzję iPhone’a 15 Pro przeczytacie w innym naszym artykule.

Oba modele mają ekran OLED o przekątnej 6,1 cala, różnią się rozdzielczością – iPhone 15 ma 1179 × 2556 pikseli w porównaniu do 1170 × 2532 pikseli w iPhone 13. Kolejną różnicą jest Dynamic Island w iPhone 15 – z doświadczeń użytkowników nie wynika jednak, że była to przełomowa zmiana.

Niebieski iPhone leżący na czarnej powierzchni.
fot. Pexels / Douglas Mendes

Pod względem wydajności różnica nie będzie ogromna – iPhone 15 jest wyposażony w nowszy procesor A16 Bionic, podczas gdy iPhone 13 działa na A15 Bionic. Oczywiście „piętnastka” oferuje lepszą efektywność energetyczną, jednak w codziennej pracy nie będzie do „przepaść”. Sama do tej pory korzystam czteroletniego iPhone’a 12 Pro i nie czuję potrzeby zmiany.

Nie da się ukryć, że iPhone 15 ma nieco lepszą żywotność baterii, oferując do 26 godzin odtwarzania wideo w porównaniu do 19 godzin w iPhone 13. Podane przez producenta 19 godzin to nadal jest bardzo dobry wynik. Znów posłużę się swoim przykładem – w moim modelu 12 Pro bateria po czterech latach nadal wystarcza na cały dzień intensywnego użytkowania.

Zauważalna zmiana będzie w jakości zdjęć – iPhone 15 oferuje znaczną poprawę w tym zakresie dzięki głównemu aparatowi o rozdzielczości 48 Mpx w porównaniu do 12 Mpx w iPhone 13.

iPhone 13 – opinie użytkowników

Przyglądając się opiniom użytkowników dotyczących iPhone 13, można zauważyć, że komentarze są bardzo dobre – w serwisie Komputronik sprzęt ma ocenę 4,95/5, a na Ceneo 4,8/5.

Ocena 4,95 na 5 gwiazdek na podstawie 28 opinii użytkowników. Najlepsza opinia użytkownika oceniła produkt na 5 gwiazdek.
Fot. Komputronik / zrzut ekranu

Większość recenzji jest pozytywna, użytkownicy chwalą telefon za wysoką jakość wykonania, elegancki design oraz znakomitą wydajność. Pojawiają się komentarze, że aparat robi świetne zdjęcia, zarówno w dobrym, jak i słabym oświetleniu.

Opinie o Apple iPhone 13 128GB Księżycowa Poświata; średnia ocena 4,8 na podstawie 1713 opinii.
Fot. Ceneo / zrzut ekranu

Opinie użytkowników na Ceneo dotyczące iPhone 13 128 GB są w większości pozytywne. Klienci chwalą jakość wykonania, wydajność urządzenia oraz jakość zdjęć z aparatu. Ekran OLED jest ceniony za wyświetlanie żywych kolorów, a system operacyjny iOS za płynne działanie i jest intuicyjność.

Negatywne opinie na obu serwisach, choć jest ich bardzo mało, zazwyczaj dotyczą braku gniazda słuchawkowego. Apple w ogóle zrezygnował z tego dodatku, który nie pojawia się także w nowszych modelach.

Podsumowując, zakup iPhone’a 13 w 2024 roku może być dobrą decyzją, szczególnie dla osób, które szukają solidnego, wydajnego i estetycznie wykonanego smartfona w niższej cenie niż najnowsze modele. Opinie użytkowników potwierdzają wysoką jakość i funkcjonalność iPhone’a 13 – jak na telefon do 3000 zł to właściwy wybór.

Źródło: oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Apple / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw