Kolekcja kolorowych zegarków smartwatch z abstrakcyjnymi tarczami na różnokolorowych paskach ułożonych obok siebie.
LINKI AFILIACYJNE

Sztuczna inteligencja lepiej zadba o wasze zdrowie. Galaxy AI w zegarkach Galaxy Watch

4 minuty czytania
Komentarze

Samsung wprowadził Galaxy AI do swoich smartfonów wraz z premierą serii Galaxy S24. Zapowiedział wtedy, że pakiet inteligentnych funkcji trafi na szerszą gamę urządzeń. I obietnicy dotrzymał. Galaxy AI wylądowało w inteligentnych zegarkach Galaxy Watch. Do czego zostanie wykorzystane?

Samsung Galaxy Watch6
Fot. Samsung / materiały prasowe

Co daje Galaxy AI?

W smartfonach Samsunga Galaxy AI działa w wielu obszarach. W ramach systemu One UI 6.1 znajdziecie takie funkcje jak Zakreśl, aby wyszukać z Google (Circle to Search with Google), błyskawiczne tłumaczenie rozmów (Live Translate) czy asystent aparatu (Photo Assist) ze świetnymi funkcjami związanymi z poprawianiem, retuszowaniem i modyfikowaniem zdjęć.

Warto dodać, że funkcje Galaxy AI będą dostępne bezpłatnie do końca 2025 r. na obsługiwanych urządzeniach Samsung Galaxy (głównie flagowcach z serii S24, S23 i S22 oraz najnowszych tabletach z serii Tab S8 i Tab S9).

Sztuczna inteligencja w Galaxy Watch

Oczywiście inne funkcje AI będą dostępne z poziomu smartwatcha i aplikacji Samsung Health. Jak twierdzi Samsung, łącząc zaawansowaną sztuczną inteligencję wbudowaną w urządzenie z rozszerzoną aplikacją Samsung Health, zapewni możliwie najbardziej spersonalizowane i bezpieczne doświadczenia zdrowotne. Oraz będzie skuteczniej wspomagać funkcje, które pozwolą użytkownikowi jeszcze lepiej o siebie zadbać. 

Energy Score

Nowe funkcje zdrowotne zapewnią bardziej kompleksowy wgląd w zdrowie, wraz z motywacją, która pomoże poprawić codzienne samopoczucie. Samsung zawarł je w Energy Score.

Zegarek i telefon pokazujący wynik energii na podstawie analiz snu i innych czynników zdrowotnych.
Fot. Samsung / materiały prasowe

To funkcja, która pomoże lepiej zrozumieć swoją aktualną kondycję poprzez kompleksową analizę osobistych wskaźników, w tym:

  • średniego czasu snu,
  • regularności czasu snu i czuwania,
  • aktywności poprzedniego dnia,
  • tętna i jego zmienności podczas snu.

Wellness Guide

Kolejną funkcją powiązaną z Galaxy AI jest Wellness Guide. Ma ona pomóc w osiągnięciu osobistych celów zdrowotnych, oferując motywujące porady i wskazówki bazujące na konkretnych celach do osiągnięcia.

Smartfon wyświetlający dane zdrowotne i porady wellness, m.in. liczba kroków, spalonych kalorii oraz analizy snu i pulsu.
Fot. Samsung / materiały prasowe

Inne obszary, w których zadziała Galaxy AI

Oto inne obszary, w których pojawią się funkcje sztucznej inteligencji:

  • udoskonalone algorytmy snu AI, które zapewnią dodatkowe, dogłębne informacje na temat snu użytkownika;
  • nowe wskaźniki snu dla funkcji Sleep Insights, które zaoferują bardziej szczegółową i dokładną analizę jakości snu;
  • nowa funkcja Workout Routine, która pozwoli łączyć różne ćwiczenia w spersonalizowany trening i płynnie przechodzić do następnych bez robienia przerwy;
  • funkcja Race, która porównuje bieżącą i przeszłą wydajność na tych samych trasach podczas biegania lub jazdy na rowerze;
  • nowe szczegółowe wskaźniki Aerobic Threshold (AT) / Anaerobic Threshold (AnT) w strefie Heart Rate Zone, które wspierają efektywne bieganie, jednocześnie szybko analizując wydajność;
  • korzystanie przez rowerzystów ze spersonalizowanego wskaźnika mocy Functional Threshold Power (FTP), opartego na analizie danych AI.
Fot. Samsung / materiały prasowe

Dostępność Galaxy AI w smartwatchach

Nowe funkcje będą dostępne w nowej serii Galaxy Watch za pośrednictwem interfejsu One UI 6 Watch. Aktualizacja ma być dostępna jeszcze w tym roku. Ograniczona liczba użytkowników Galaxy Watch już w czerwcu otrzyma wczesny dostęp do wersji beta.

Program One UI 6 Watch beta będzie dostępny dla użytkowników Galaxy Watch4, Galaxy Watch4 Classic, Galaxy Watch5, Galaxy Watch5 Pro, Galaxy Watch6 i Galaxy Watch6 Classic w Stanach Zjednoczonych i Korei za pośrednictwem aplikacji Samsung Members.

Czy interesuje cię temat wynagrodzeń programistów? Wypełnij krótką ankietę (zajmie ci to tylko 10 sekund!), aby podzielić się z nami swoją opinią. Twoje odpowiedzi pomogą nam kształtować przyszłe treści na ten temat.

Źródło: Samsung. Zdjęcie otwierające: Samsung / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw