Duży telewizor z wyświetlaczem o żywych kolorach, stojący na dwóch nóżkach na tle abstrakcyjnego różowo-niebieskiego tła.
LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Tani telewizor Samsunga z 4K UHD. To Smart TV na każdą kieszeń

2 minuty czytania
Komentarze

Tani telewizor Samsunga z rozdzielczością 4K UHD i systemem Smart TV jest w zasięgu ręki większości użytkowników. I wcale nie mamy tutaj na myśli małego, 32-calowego odbiornika, ale pełnoprawny 50-calowy telewizor, który spokojnie powinien wpasować się w wystrój mieszkania. Co więc ma do zaoferowania opisywany przez nas model i dlaczego warto po niego sięgnąć?

Tani telewizor Samsunga z 4K UHD

Samsung UE50CU7172 Crystal UHD 4K na stronie Komputronik.
Fot. Komputronik / zrzut ekranu

Samsung UE50CU7172 to jeden z bardziej podstawowych modeli od producenta, ale mimo wszystko posiadający dokładnie to, czego można wymagać od nowoczesnego odbiornika. Zacznijmy od najważniejszych rzeczy, czyli tego, co właściwie ma ten sprzęt do zaoferowania. Matryca LCD o przekątnej 50 cali i z odświeżaniem do 60 Hz powinna być wystarczająca do tego, by czerpać dużo przyjemności z oglądania zarówno telewizji, jak i filmów czy seriali w streamingu. Oczywiście mamy tutaj też rozdzielczość 4K UHD, czyli 3840 × 2160 pikseli. Do tego dochodzi wsparcie dla HDR.

Telewizor 4K zawieszony na ścianie wyświetlający abstrakcyjny, kolorowy obraz, umieszczony nad drewnianą komodą z rośliną w białym doniczce po lewej stronie i zasłoną po prawej w jasnym pokoju.
Fot. Samsung / materiały prasowe

Ten tani telewizor Samsunga wyposażony jest również w odpowiedni dekoder DVB-T2/HEVC, który pozwala na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej. Jeżeli jesteśmy miłośnikami streamingu, to na pokładzie telewizora znajduje się system Smart TV od Samsunga, czyli Tizen. Dzięki niemu możemy zainstalować i korzystać z najpopularniejszych aplikacji, czyli np. Netflix, Disney+, Amazon Prime Video czy YouTube i Spotify. Co więcej, jeżeli posiadamy w domu inteligentne urządzenia od Samsunga, możemy sterować nimi z poziomu telewizora.

Tani telewizor Samsunga z 4K UHD widziany od frontu i wyświetlający różnokolorową grafikę.
Fot. Samsung / materiały producenta

Na pokładzie nie zabrakło również głośników (2 x 10 W) oraz oczywiście modułu Wi-Fi, choć telewizor do sieci możemy podłączyć także z wykorzystaniem kabla. Mamy także 3 wejścia HDMI oraz jedno USB-A. To solidny sprzęt w cenie poniżej 2000 zł, a jeżeli potrzebujecie czegoś mniejszego, niż 55-calowego telewizora, to sprawdzi się idealnie.

Specyfikacja techniczna

Ekran50 cali
Rozdzielczość3840 × 2160 pikseli, 4K UHD
Odświeżanie60 Hz
System Smart TVTizen
Głośniki2 x 10 W, 2.0
Złącza3 x HDMI, 1 x USB, LAN
Wymiary1116,8 x 719,1 x 250,2 mm
Waga11,6 kg z podstawą
Tabela prezentująca specyfikację modelu Samsung UE50CU7172.

Źródło: Komputronik. Zdjęcie otwierające: Samsung / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw