LOKOWANIE PRODUKTU: HP

Inteligentny komputer to bezpieczna i wygodna praca. Teraz w specjalnej cenie

6 minut czytania
Komentarze

Sztuczna inteligencja to temat modny i nie da się tego w żaden sposób ukryć, bo AI odmieniane jest przez wiele przypadków. Dlatego warto wyróżnić te przykłady, które niosą ze sobą coś więcej. W tym miejscu pojawia się HP, które w swoich laptopach zaimplementowało specjalne rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję, ale m.in. po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. Jest to szczególnie istotne, gdy mówimy o komputerach do pracy, ale nawet w ramach codziennych, domowych zadań będziemy doceniać fakt, że nasze dane i projekty są dodatkowo chronione.

PS. Nie zapomnijcie przeczytać materiału do końca, bo czekają na was ciekawe promocje w HP Store.

HP udowadnia, że AI można wykorzystać do wyższych celów

Jednym z pierwszych i najważniejszych produktów HP, który docenimy z zakresu bezpieczeństwa, jest HP Wolf Security. To zarówno pakiet narzędzi związanych z oprogramowanie, jak i sprzętowe izolowanie zagrożeń. Poprzez prostą konfigurację otrzymujemy m.in. antywirusa nowej generacji, który wykorzystuje AI z funkcją głębokiego uczenia do blokowania złośliwego oprogramowania.

Do tego dochodzi wspomniane sprzętowe powstrzymywanie zagrożeń, czyli izolowanie potencjalnych ataków poprzez izolowane, wirtualne maszyny w ramach zasady zero zaufania. Poza tym HP Wolf Security dba o to, abyśmy nie padli atakiem phishingu, blokując użytkownikom możliwość wprowadzania haseł na podejrzanych stronach internetowych. Co w tym najważniejsze? Całość działa równie dobrze, bez znaczenia, gdzie pracujesz, czy to w biurze, czy daleko od niego.

Kolejny punkt, gdzie AI w produktach HP zaczyna odgrywać istotną rolę, to samo zarządzanie energią. W ramach najnowszych wydań laptopów HP EliteBook serii 800 G11, HP EliteBook 1000 G11 i HP Spectre otrzymujemy rozbudowane narzędzia, które ze wsparciem AI skutecznie przewidują sposób użytkowania przez nas komputera. W połączeniu z najnowszymi podzespołami pozwala to znacząco zredukować zużycie energii, co sprawia, że HP może pochwalić się pierwszymi laptopami, które pozwalają nawet na 10 godzin ciągłej pracy podczas wideorozmów bez konieczności podłączania ładowarki.

Co więcej, AI w tych laptopach wykorzystywane jest do zarządzania dostępną mocą obliczeniową i systemem chłodzenia, ale równocześnie optymalizuje oraz poprawia jakość samych połączeń. W dobie pracy hybrydowej jest to wręcz nieocenione wsparcie, kiedy nie musimy marnować czasu na weryfikację, dlaczego gorzej nas słychać lub widać.

Fot. HP

Skoro wideorozmowy już wyszły na wierzch, to warto zadbać o właściwe akcesoria, które także pozytywnie wpłyną na wygodę naszej pracy. W tym wypadku nie ma znaczenia, czy mówimy o pracy w biurze, w domu, a może na wakacjach (workatation), bo niezależnie od miejsca powinniśmy być dobrze widoczni i dobrze słyszalni. Powód już znacie, czyli ograniczając problemy, zwiększamy naszą produktywność i komfort pracy, szybciej dążymy do celu, a więc najzwyczajniej w świecie ograniczamy marnowany czas.

W tym wypadku siłą rzeczy musi pojawić się AI, które świetnie odnajduje się w poprawie zarówno jakości dźwięku, jak i obrazu. Doskonale udowadniają to produkty Poly, które idą tą samą ścieżką, co komputery HP. Ze wsparciem sztucznej inteligencji poszczególne zestawy do wideorozmów nie tylko dbają o to, aby skutecznie wyciszać dźwięki z otoczenia, ale jednocześnie dostosowują się do pomieszczeń, w których się znajdujemy. 

To wszystko uzupełnia Windows 11, gdzie AI docenimy na każdym kroku

Pojęcie Copilot na pewno nie jest wam obce. Skoro trafiliście na ten artykuł, to obowiązkowo musicie znać przynajmniej jedno rozwiązanie od Microsoftu, w którym pojawia się inteligentny asystent. Niewykluczone, że z pomocą jednego z nich właśnie czytacie ten akapit, a mowa jest o przeglądarce internetowej Edge. Copilot stanowi w niej wsparcie, które pozwala nam konsumować treści w sposób szybszy, pewniejszy i przede wszystkim wygodny. Wystarczy, że klikniecie charakterystyczną ikonę w prawym rogu aplikacji i zacznie przekazywać polecenia.

Drugi jakże użyteczny zestaw Copilotów w aplikacjach giganta z Redmond znajdziecie w Microsoft 365, który stanowi pakiet usług biurowych na czele z Wordem, Excelem i PowerPointem. Tak, również podczas tworzenia dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych lub prezentacji możecie wspomagać się sztuczną inteligencją. Co w tym wypadku mogą uczynić Copiloty? Naprawdę wiele, bo AI m.in. rozwinie rozpoczęty wątek, streści inne pliki, przygotuje szereg przydatnych wykresów do dalszych analiz lub stworzy intrygujący motyw z gotowymi slajdami. To wszystko bez konieczności poznawania trudnych narzędzi, a jedynie na podstawie swego rodzaju dialogu z asystentem AI.

Specjalne promocje w sklepie HP

Łącząc bezpieczeństwo wprowadzone przez HP z wygodą dostarczoną przez Microsoft, zyskujecie idealne narzędzia do pracy. Tak się składa, że HP Inc. przygotował w swoim sklepie internetowym – HP Store – wiele interesujących promocji, które pozwolą wam na własnej skórze się przekonać, ile znaczy AI w nowoczesnych komputerach.

Na pierwszy ogień idą laptopy HP EliteBook serii 800 G11 i HP EliteBook serii 1000 G11. Dostępne zarówno w wersji tradycyjnego laptopa, jak i x360 z dotykowym ekranem sprawdzą się idealnie w środowisku pracy hybrydowej. Dodatkowo mogą one pochwalić się wsparciem AI, nowoczesnymi procesorami Intel Core Ultra i ciekawymi zestawami. W końcu mówimy o sprzęcie do pracy, więc do kompletu HP dorzuca zestaw słuchawkowy Poly o wartości 829 złotych. Tym sposobem wielogodzinna praca będzie dużo wygodniejsza.

Powyższe promocje na laptopy możemy połączyć z programem wymiany starego sprzętu Trade-In. Szczegóły oczywiście poznacie, wchodząc na jeden z powyższych linków, ale w ten sposób możecie obniżyć cenę waszego nowego komputera aż o 1000 złotych. Taką gotówkę otrzymacie, gdy zwrócicie stary sprzęt, którym może być zarówno laptop, komputer stacjonarny, jak i stacja robocza.

Spokojnie, to jeszcze nie koniec, bo ciekawe promocje czekają również na tych, którzy są zainteresowani modelami HP Spectre. Ten lekki, konwertowalny laptop premium z dotykowym ekranem OLED zadowoli każdego w potrzebie pracy „on the go”. W tym wypadku w sklepie producenta możesz skorzystać z aktualnej promocji PROMO10 lub śledzić sezonowe oferty. Tak, program Trade-In również ma zastosowane dla wszystkich modeli HP Spectre.

Na koniec specjalne ceny na zestawy słuchawkowe Poly, które często są niezbędnym wsparciem w pracy z biura, domu i każdego innego, dowolnego miejsca na ziemi. Ponownie pojawia się oferta promocyjne, które tym razem pozwalająca obniżyć cenę do 30%, kupując akcesoria Poly u konsultanta w HP Store z hasłem ANDROID. W pakiecie profesjonalna porada dotycząca wyboru. Nie pozostaje mi nic innego, jak się spytać: na co się skusicie?

Zdj. otwierające: Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: HP

Motyw